Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállal gyereket, ha nem...

Miért vállal gyereket, ha nem tud mindent megadni neki? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 17. 23:17
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Írta valaki,hogy akinek sok pénze van,az sokat dolgozik,és idegenre bízza a gyerekét. Nos,nálunk pl.nincs így. Úgy vállaltam gyereket,hogy tudtam,hogy tudtam,hogy nem kell feltennem magamnak,vagy másoknak azt a kérdést,mint itt valaki,hogy hol lehet a gyereken spórolni.Nem azt mondom,hogy egy kis zsarnokot szeretnék a fiambol,aki tombol,ha nem kap meg valamit,de szeretném teljesíteni a vágyait.
2012. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Az nem teljesen igaz, hogy aki sokat dolgozik sok penze van. En peldaul sokat kell dolgozzak keves penzert.Es igazabol nem azert vagyok szomoru, hogy keves penzt kapok, hanem azert, hogy keveset lehetek igy a gyerekemmel, es sajnos nagyszulok sincsenek akik segithetnenek, hogy az en kincsem ne erezze magat annyira elhanyagoltnak.

Sajnos ez egy ilyen szakma es nincs mit tennem. Csak azon aggodom, hogy mi lesz vele ha megbetegszik, mert ilyenkor ram van szuksege.

Egyenlore meg gyeden vagyok, de nagyon felek ettol ezert nem merek vallalni meg egy gyereket, pedig az en kincsemnek is jobb lenne ha lenne egy testvere, mert ha mi meghalunk nem marad neki senki.

Nem feltetlenul csak az anyagi okok miatt nem mer az ember gyereket vallalni.

2012. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Tehát ha találunk olcsó pelenkát,akkor jöhet a gyerek...Kajáról,nem kell gondoskodni,mert "szopizik".Tehát szerinted egy gyermek vállalás minimális kiadásokat jelent.Ne haragudj,de van gyereked?
2012. febr. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ugyanez jutott eszembe,hogy aki ezt a pelusos dolgot erőlteti,annan tuti nincs gyereke!:)

De egyszerű is lenne,ha csak pelus-kérdés lenne az egész!

2012. febr. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
De van gyerekem : két lányom és három fiam. Természetesen arra az esetre írtam , ha nem lesz beteg a gyerek , nem lesznek váratlan kiadások , nem tápszeres stb.. és csak az első 6 hónapról beszéltem. A popsikenőcsből a gyógyszertári is jó , ami a legolcsóbb és azt sem kell minden hónapban venni , a törlőkendőt is lehet helyettesíteni lemosással , ha éppen nincs otthon törlőkendő , ruhák adottak , nem szoktam havonta vásárolni.
2012. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
De jó is lenne,ha ezt ennyire lelehetne egyszerűsíteni.Csak az a gond,hogy az életben ez nem így működik.Akkor csak egyetlen egy példát elmesélek.Mi is megpróbáltunk spórolni(anno)a pelenkával.Találtunk is egy aránylag elfogadható áron.Elkezdtük használni(vesztünkre)a gyerek nyakig pisis volt,a nap 24 órájában,az ágya úgyszintén.De,hogy fokozzam a helyzetet,a gyerek feneke olyan lett tőle,hogy az orvosnál kötöttünk ki.Vissza tértünk így az eredeti drága,de megbízható márkára.Szóval a spórólás nem minden esetben jön be.De ez csak egy tétel.
2012. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Egy szempontot még senki sem írt, mindenki a kisgyermekkorról beszél. Mi lesz akkor, ha mindkét gyerek egyetemre szeretne majd menni? Tudom, kár előre aggódni, de éppen most lett sokak számára szinte elérhetetlen a felsőoktatás, mert megszűntek, korlátozottak az állami támogatások. Én ezen gondolkodtam el...hogy mondom a kisebbik gyereknek, hogy te nem mehetsz fősulira, mert a tiédet már nem tudjuk finanszírozni...Mondom ezt úgy, hogy az első gyerekemet albérletbe szültem, a másodikat pedig munkanélküliségre, tehát minden motivál, csak nem anyagiak! Csak elgondolkodtam, hogy az élet, a gyereknevelés nem ér véget a pelusos, szoptatós időszaknál. De előttem írt egy 5 gyerekes anyuka, ő biztosan tud erre is megoldást.
2012. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

továbbra is tartom, hogy nem lehet egy 20évvel későbbi eseményre készülni, mint a fősuli, az is lehet, hogy akkorra újra visszaállítják az állami finanszírozást, vagy kimegy a gyerek külföldi egyetemre.

Azzal a tudattal kell belevágni (már ha nem éhezünk), hogy mire odakerülünk, adja magát. Ha mindenki figyelembe venné, hogy mi lesz ha nem lesz államilag finanszírozott a felsőoktatás, nem vállalnánk gyerekeket, sőt, essen kétségbe mind, akinek már van és ő még úgy kalkulált, hogy mehet majd a gyerek? 1éves a gyerekem, barátnőm már most a fősulival riogat, mit tehetnék, kivárok és bizakodok. Nem kötelező ebben az országban megpusztulni ha minden part szakad.

2012. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lefognak pontozni az okosok,de engem csöppet sem érdekel.nekem az a véleményem,hogy nem az számít,ki hogyan vállal babát,albérletbe vagy saját házba,hány évesen,mennyi pénzre.Úgy gondolom,hogy idővel lehet jobb munkát találni,lehet az anyagiakon segíteni,lehet jobb helyzetbe kerülni,úgy hogy az ember nem lop stb.

Akarni kell dolgozni érte,és megragadni minden lehetőséget.emellett úgy hiszem aki nagyon okos és tényleg felsőoktatásba való az bekerül államira,és nem csak a felsőoktatás ad értékes szakmát,hanem az Okjsképzések,szakképzések.Szóval ne hogy már az legyen,hogy hát nem tudok majd főiskolát fizetni akkor nem vállalhatok gyereket mert az XY szerint nem tehetem.Senki sem sincs köze ahhoz a másik milyen körülmények között vállal gyereket és mennyit.Szerintem elvannak néhányan tévedve.Nem beszélve arról,hogy attól,hogy valakinek gyereke van nem hal meg, építheti mellette a karrierjét is,megszerezheti akár álmai állását is,ha jó szakember,ügyes akkor eléri amit akar.

Apukám 47 éves nem tudom elmondani mennyi mindent csinált,mennyi félét dolgozott,hány lehetőséget ragadott,mennyire ügyesen alakítgatta az életét,hány szakmája van a 2 diplomája mellett,mennyire sok mindenhez ért,mennyi mindent elért az életben.pedig úgy kezdte,hogy egy nagyon jó műszaki középiskolába járt,és mikor összeházasodott anyukámmal aki szintén már dolgozott,nem éltek hú de jól, az más tészta hogy sajnos elváltak,de az az életút amit apukám eddig bejárt, az elismerésreméltó,napi szinten kapcsolatban voltunk,később nála éltem,példaképemnek tekintem,és megjegyzem teljesen tiszta munkával tette.Csak azért írtam,hogy attól,hogy majdnem mindenki a 0áról és az 1ről kezdi még fel juthat a 10es szintre.

2012. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen azért vállal, mert szeretne gyereket. Minden anyát tisztelni kell, aki gyereket vállal. Bármikor lehet háború, katasztrófa... na erre nem lehet felkészülni. A többi dologban meg egyet értek az utolsó válaszolóval.
2012. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!