Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki PALEOLIT elv szerint eteti a gyermekét?

Figyelt kérdés

Elolvastam Szendi Gábor ételek a civilizációs betegségek ellen c. könyvét. Döbbenet hogy mennyi minden az étkezéssel függ össze.


Próbálunk átállni, lassan fokozatosan. A mi esetünkben ezzel nincs is gond, de a kérdésem hogy van egy 1 éves lányom, akinek hogy-mivel tudom pótolni a joghurtot, a kenyeret, a tejet?


2012. febr. 21. 10:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kedves Szakember Hozzászóló! Talán több nyitottság kellene. FÉL ÉVIG mindent betartottam, amit az endokrinológus meg a dietetikus mondott. Basszus, még hétvégén is felkeltem, mert állítólag mindenképpen 7 körül kell reggelizni. Teljesen kikészültem tőle, hogy nem alhattam ki magam, de hagyjuk. Számoltam, osztottam, szoroztam, figyeltem a glikémiás indexre. Gondolod, lett eredménye? Javult az inzulinrezisztenciám? A pattanásaim? Lett tőle peteérésem? Egy nagy frászt. Ekkor azt gondoltam, hogy a dokik elmehetnek a fenébe. 90% paleo étrendnél egy hét után jelentősen javult a bőröm, és rögtön a következő ciklusom tökéletes lett. Peteéréssel, szuper luteális fázissal. Ennyi a véleményem a hagyományos IR kontra paleo diétáról. Pont.
2012. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Jaj, és Szendi Gábor nem orvos, hanem pszichológus. Sajnos sok dologban igaza van, amit a pszichiáterekről ír pl.. gyakran látom.
2012. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az a csodás abban, amit írsz, hogy az IR diétájának fél-egy év kell ahhoz, hogy rendezze a sejtek inzulinérzékenységét... Tehát minden bizonnyal addigra hatott a tudományon alapuló étrend, csak te meguntad, és inkább feültél egy hangzatos hypera. :) Te tudod.


7 és 8 közé időzíteni az első étkezést ch anyagcserezavarban pedig nagyon fontos, és felnőtt embert azért egy hétkor ébredés nem kellene, hogy kiborítson.


Ha meg pszichológus, akkor

a. Miért hasonlítod össze a pszichiáterrel?

b. Érthető, hogy miért nincs elképzelése sem sem a betegségekről, sem a táplálkozásról.

2012. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az IR diéta egy borzalom, sokkal több egészségtelen összetevőt tartalmaz, mint amennyit előtte fogyasztottam.


Most mondd már meg, mi abban a ráció, hogy a diéta szerint egy szelet (!!!!) teljes kiőrlésű rozskenyér egy szelet párizsival (!!!) a reggeli.

Én 3 tojással indítok alapesetben, ami a doki szerint majdnem a heti maximális mennyiség (ami ugye 5db, de ez teljesen irracionális).


Mondjátok meg nekem IR diéta hívők, hogy mivel jobb az agyon e-számozott, szójás, gusztustalan párizsi és egy kis darab kenyér, ami az éhenhaláshoz is kevés, mint a tojás, ami fehérjét, vitaminokat, zsírokat tartalmaz, amik nélkülözhetetlenek az élethez?


Aztán: nem ehetek mézet (ami természetes anyag) helyette mesterséges édesítő tablettát, ami hasmenést okoz, és ki tudja milyen műanyagból készül. Ez mivel jobb? Oké, nem akarom nagykanállal enni a mézet inzulinrezisztenciával, de azért havonta 1-2 alkalommal nehogy ez csináljon már ki.


Aztán: ne egyek gyümölcsöt, mert sok benne a cukor, de igyak tejet (miért, abba tán nincs?), és iparilag feldolgozott gyümölcslét (logikus, nem?) tízóraira a korpovit kekszem mellé.


Én fogamzásgátlót szedtem a tüneteimre, majd amikor ez nem segített (extrém eset voltam, meddőség, rengeteg ragya, csomókban hulló haj), metformint kaptam.


Jobb lett a helyzet, tartottam az IR diétát, de a vérképem csak romlott, vashiány, vitaminhiány, gyengeség.


Az utolsó ragyáim paleolit táplálkozással múltak el, spontán megjött a bajom (még csak nem is gyógyszerszünetben, hanem akkor, amikor először megjött kamaszkoromban :P A szervezetem emlékezett)

És javul a vérképem, és hetente leadok kb. fél-1 kilót.


Hogy a kérdezőnek is segítsek: házilag isteni kókusztejet lehet főzni, én szerint készítem:

[link]


Ezen az oldalon találsz kókuszkenyérhez is két receptet, az eléggé hasonlít színében a hagyományosra. De kis paleo-sütikékkel is pótolhatod neki a kenyér-élményt.

2012. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A "szakértő" válaszoló vagyok.


Az általam kezelt IR betegek engem igazolnak, vagyis nem engem, hanem a jól bevált utat. Szenditől pedig a továbbiakban csak elhatárolódnék, laikus, hozzá nem értő, brandeket ügyesen építő kuruzsló, de semmi több. Belgyógyászként felháborítónak tartom azt, hogy olyanról ír őrültségeket, amely dolgokat én pl. 6+5 évig tanultam, komoly rendszerszemléletben ismerem, és alkalmazom. Ennyi, ettől függetlenül bárki alkalmazza, egészségére. :)


/És gyakorló IR betegként: nekem segített a natúr, tényeken alapuló IR diéta, 7 hónappal a megkezdése utána megfogant a lányom, aki most 1 hónapos tündér.

És dolgozó emberként a 7kor kelés sem viselt meg, amely tanács oka egyébként az, hogy az ilyenkorra időzített mozgás és első étkezés a legideálisabb, tekintve, hogy a sejtek inzulinfelvevő képessége ekkor a legjobb./


A vérképed romlásának az oka nem a diéta, hanem adott esetben a rosszul tartott diéta.

2012. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Senki nem hasonlította a pszichiáterkhez :) Csak Szendi sokat ír róluk. Példaként szereplet a mondatban. Hétkor kelni azért hétvégén nem akkora fun :) Hétközben persze más. Egyébként a hivatalos IR diéta egy rakás ellentmondás. Több dokit kérdeztem, mert érdekelt a kérdés, hogy az inzulinérzékenység az "órát nézi-e", vagy pedig a felkeléstől alakul a napi változása. Tehát, hogy reggel hétkor olyan, amilyen, függetlenül attól, hogy ki mikor fekszik és kel fel, vagy ha vki később ébred (nyilván akkor később is feküdt le, akkor ehhez képest alakul. Hát, gondoljátok, olyan nagy az egyetértés? Már azt is kitaláltam, hogy kiírok a neten egy szavazást. Persze kizárólag dokiknak. Le merném fogadni, hogy az arány kb. 50-50% lenne. És aztán ott van a gyümölcs problémakör. Mert szinte minden dietetikus azt szajkózza, hogy az gyors. Ja, aztán belenézek a táblázatba, és ott látom az almánál a 40-et glikémiás indexnek... hát jó lenne már eldönteni. Ha a 40 magas, akkor mi a frászért kell reggelire teljes kiőrlésű cuccokat enni. Ezek glikémiás indexe ennél több. Mondanom sem kell persze, hogy a GI is halál bizonytalan dolog, véletlenül sem találsz két táblázatot, ami egyforma. Na, aztán igazodjon ki rajta, aki tud. Hajrá. Nekem a dietetikus + orvos olyan ch mennyiséget írt elő, amit csak kínszenvedéssel tudtam megenni. Korábban, a diéta előtt sem ettem ennyit.(Én soványka vagyok, 20-as BMI-vel, kis gyomorral.)Értem én, ha fel akar hizlalni, a funkcióját is értem, de hogy a frászban egyek annyit, ha már egyszer nem bírom? Tömjem magam, mint a libákat? Egy ideig ez megy, aztán persze, hogy beleun az ember. Nyilván a paleo-ban is van ellentmondás, meg egyre inkább szigorodnak az elveik. Azon is előre nevetek, hogy ha így folytatják, pár év múlva mind nyershúst eszik majd. Éppen ezért csak 90% tartom az elveket. Nekem meggyőző volt, hogy olyan gyorsan használt. A korábbi IR diéta fél év alatt nem tett annyit értem, mint ez a fajta "saját" étrend egy hét alatt. Lehet, hogy véletlen. Lehet, hogy éppen akkor hatott volna a normál diéta is. Igen, talán egyszer visszatérek az orvosilag ajánlott étrendre. De most egyelőre nagyon boldog vagyok, hogy végre sikerült összehoznom egy rendes ciklust. Gyerek nem lett belőle, de az az "input" hibája, sajna férj távol melózott néhány hétig. Na, hátha majd most :)
2012. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves Belgyógyász válaszoló! Örülök, hogy itt vagy közöttünk. Az orvosokkal egyébként soha nem lehet beszélni, csak ilyen körülmények között :) Én is IR vagyok, bajaim voltak a teherbeeséssel. Több, mint egy év IR diéta nem hozzott meggyőző eredményt. A ragyáim elmúltak, az igaz, a petéim viszont makacskodtak megérni. Arra gondoltam, hogy mit veszíthetek? Kipróbálom a paleót, ha esetleg ne válik be, még mindig változtathatok. Pár hónap ide vagy oda már nem számított. És lőn! 3 hónap eltelt, és ott volt a baba, aki hamarosan ki is bújik :) De nem ez a lényeg. Hanem az, hogy a belgyógyászomnak a kontrollon olyan simán a szemébe mondtam, hogy igen, csinálom az előírt diétát... naná, nem hülyültem meg, hogy bevalljam, mit művelek. Pont azért, mert megpróbált volna lebeszélni a szándékomról. Én pedig ki akartam próbálni, egy esélyt adni neki. Hátha... az orvosok, pláne a férfiak nem értik meg egy nő kétségbeesését, ha sokáig nem sikerül a terhesség. Egyébként érdekes, de ezt a gyereket én többszörösen is Szendi Gábornak köszönhetem. Ha ő nem hívja fel a figyelmemet a könnyen megtalálható honlapján az inzulinrezisztenciára, az orvosok soha nem jönnek rá a bajomra. Nem voltam tipikus alany, mert kimondottan alacsony volt a testsúlyom. Az eslő endokrinológusom, aki pajzsmirigy miatt kezelt, jól le is szúrt, hogy minek olvasgatok a neten, pláne a Szendit, akitől ő is elhatárolódott. Az inzulinrezisztencia amúgy is divatizé manapság, mármint szerinte, de ne aggójak, nekem olyan biztosan nincs. Ja, persze, tényleg... még jó, hogy nem hallgattam rá, és elmentem a terheléses vizsgálatra. Nem hiszem, hogy örök életemre tartani fogom a paleót, mert drága is, sok időt is igényel. De az tuti, hogy a következő gyerekre így fogok rákészülni. Ha kell, a belgyógyásznak majd megint bólogatok, hogy igen, teljes kiőrlésű gabonákon élek...
2012. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben azt hitték, hogy nem forog a Föld aztán kiderült, hogy mégis ...
2012. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Kedves Szakértő!


Rövid leszek csak a lényeget írom le.

Én 11 éve Crohn beteg vagyok.

Az aki nem próbálta ki a paleo diétát ne mondjon véleményt.

Eddig az orvosom és a dietetikus által felvázolt diétát alkalmaztam. Betartottam mindent mégis hasmenésem volt napi több alkalommal. 10 évet elpazaroltam az orvosokra és hittem a hülye diétájukban az egészséges párizsiban a margarinban sült húsokban a és a sok gluténos dolgokban.

Fél éve paleolit diétán vagyok és szinte tünetmentes.

Nem a pörköltöl volt bajom hanem a nokedlitől, nem a spagettitől volt bajom hanem a tésztától, nem a házi szalámitól volt bajom hanem a kenyértől és még sorolhatnám.

Fél éve még fejfájásom sincsen az ízületeim rendbe vannak és nem szedek gyógyszert.

A vérképem tökéletes.

Erre vélemény?

Sok mindent le lehetne írni erről de azt hiszem nem lehet meggyőzni Önt.

2013. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen!!! Abszolút paleolit diéta szerint nevelem a kisfiam, jó kb. 90%-osan tartjuk a diétát. 15 hónapos és csuda erős, egészséges. Mindenki dicséri, milyen szépen fejlett!!

Nem adok Neki semmiféle felvágottat, cukrozott üdítőket, chipset, kenyereket (kivéve nagyon-nagyon kevés teljes kiőrlésű zsömlét időnként). Tényleg nem értem én sem, hogyan lehet a pultok mögött árult pocsék, rossz minőségű romlott felvágottakat, illetve. péksütiket, joghurtokat adni egy gyereknek, amikről tényleg nem tudni, hogy mik vannak belekeverve.

2013. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!