Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen béna anya?

Csak én vagyok ilyen béna anya?

Figyelt kérdés

1hónapos múlt a lányom, de nem tudok vele játszani. Nem tudok neki gagyarászni, nem mosolyog nekem, nem tudok neki semmit énekelni, mondókát se tudok(nem ismerek egyet sem). Bezzeg anyukám, amikor a lányomnak hülyéskedik,látom, hogy mennyire tetszik neki, mosolyog, hangokat ad ki.

Csak én vagyok ennyire béna, vagy van más is rajtam kívül?:D


2012. febr. 27. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Én se tudtam egy mondókát, éneket sem. Töltöttem le netről, kinyomtattam és papírral a kezemben kezdtem énekelni neki, mert a dallamokat nagyjából tudtam, arra emlékeztem, de a szövegre nem. Hamar megtanultam őket, utána nem kellett papír, a kislányom tényleg imádta. A kedvence: A part alatt. Jó hosszú ének szerencsére :)) Nagyon élvezte, ezzel mindig meg tudtam nyugtatni. Muszáj neki énekelned és verseket, mondókákat mondani. Ha később felismeri őket, megnyugszik tőlük, a hangodtól. Nem tisztán kell tudni énekelni, csak énekelni :))
2012. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tanulj meg mondókákat meg énekeket. Nem olyan nagy ördöngösség! Fontos, hogy a gyereke hallja folyamatosan a hangodat és beszélj hozzá mindenféléket! Kapcsolatot kell vele teremteni, azt most kell megalapozni.
2012. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak túl gátlásos vagy, nem tudod magad elengedni és hülyéskedni, ha mások is ott vannak.

Amikor kettesben vagy a picivel, akkor próbálkozz utánozni anyukádat, énekelgetni - mindegy, hogy mit, a te kedvenceidet is lehet, meg ha valamit csinálsz a babával (öltözteted, fürdeted, eteted, stb), akkor mindig mondjad, hogy éppen mit csinálsz vele, meg mit akarsz töle. pl: most felvesszük a rugdalózót, add a kezed, add a lábad, stb - igy te is megszokod, hogy beszélsz a picinek, meg ö is tanul beszélni, öltözni.

Ne keseredj el, ezt meg lehet tanulni, de ezt NEKED kell akarni. Sokan vannak igy az elsö gyerekkel, idövel egyre könnyebb lesz neked is.

2012. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tele van az internet mondókákkal, gyermekdalokkal! Innentől csak rajtad múlik...

De valóban nagyon fontos a piciknek a kommunikáció, legfőképp veled, hisz te vagy az édesanyja.

Ha picit megerőlteted magad, biztos hamar belejössz!

2012. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se voltam ez a típus, és nem is foglalkoztam vele, egészen addig, amíg megszületett a kislányom! Letöltöttem a netről és szépen lassan megtanultam őket, Így már együtt játszunk a babócával, és nagyon élvezi. Anyu nálunk is vagy ezret tud és ismer! :D
2012. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy béna! Az én kislányom most három hónapos, és mostmár elmondhatom, hogy nálam szeret a legjobban lenni... de az elején ez egyáltalán nem volt így... mindenkinél előbb megnyugodott és jobb kedve volt mint nálam... fogalmam sem volt mit kezdjek vele, hogy lehet szórakoztatni egy ilyen pici babát. Mára ez megváltozott, szépen összeszoktunk, már tudom mit szeret és mit nem, lett egy ici-pici rutinom (persze 3 hónap alatt azért még nem lettem csodamami), vettem egy mondókás könyvet amit néha olvasgatok neki (persze még nem köti le igazán), és amíg nem találok egy könnyen megtanulható gyerekdalt ami nekem is tetszik, addig az én kedvenc zenéimet hallgatjuk (musical) és én énekelem a lejátszóval és bohóckodok manómnak...

Több önbizalmat és hidd el pik-pak bele fogsz jönni! :) Jah és ha tudsz barátkozz a környéketeken kisgyerekes anyukákkal... sokmindent el lehet tőlük lesni és legalább társaságod is lesz!

2012. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
szerintem bena vagy. szules elott mindent osszeolvasnak az anyukak, milyen legyen a gyerekszoba, milyen babakocsit vegyenek, maga a szulesrol stb, pont ilyen egyszeru egy mondokanak utana olvasni. amugy 1 honapos babanak nem kell mondoka, csak egy kis anyai mosoly, kedvesseg.
2012. febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vedd lazán. Nem kell ilyeneken görcsölni, hogy jujj, nem tudok mondókát... Én se tudok... Én is musicaleket tettem be zenének, a fiamnak jelenleg a Dzsungel könyve a kedvence, arra később még bohóckodni is tudtok (11 hónapos, már táncolunk rá).

Nekem se ment a gyerekdal éneklés, ha rázendítesz, akár reklámszöveget is dalolhatsz.. (Valamiért én a Hurka Gyurkát szoktam neki dúdolni, ha álmos...)

Most még nagyon kicsi, nem az a fontos, hogy mit, hanem az, hogy hogyan mondod. Nem tud különbséget tenni a tyúkanyós mondóka és a Nurofen reklámszövege között. Hidd el, a beszélős rutin is ki fog alakulni, a játék is ki fog alakulni, szépen lassan, mint minden körülöttetek.

2012. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sem volt meg egyik gyerekdal sem.( a kiskacsa fürdik-nek a második soráig jutottam és rájöttem, hogy nem tudom, hogyan van tovább) Eleinte a Marseillaise-t (nem röhög) és a Hupikék Törpikék főcím dalát énekeltem neki. Ezt a kettőt tudtam kívülről. Aztán jött a net, a youtube-on pl Halász Judit Bóbita, stb. Majd eljártunk/eljárunk Dalodába (valahol kerekítő, baba-mama klub stb) ott rettentő sokat tanultam. Az más kérdés, hogy nagyon rossz hangom van, de a gyerkőc élvezi és az a lényeg.

2012. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerkőcnél én is ìgy voltam. Akkor még net sem volt. A negyediknél már mindent mondok neki mosolyogva. Becézgetem. A Disney mesékben rengeteg zene van. Van amikor a youtubon kapcsolok neki pl. aladdint a minket vàr a világ, vagy más gyerek dalokat. Ha tetszik neki sokat kapcsold be és közben te is megtanulod aztán már te is tudod neki énekelni. A törpék azt szeretik a legjobban, ha az ember bohócot csinál magából. Ahogy már előttem is írták, mindig mond neki mit csinálsz vele. Akár a te kedvenc dalodat is énekelheted neki. Meséld el mit fogtok egésznap csinálni, mintha felnőttel beszélnél. Majd szép lassan beleszoksz. Nem vagy egyedűl.
2012. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!