Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám. Egy héttel...

3 hónapos a babám. Egy héttel ezelőtt minden éjszakát végig aludt. Az elmúlt 3 napban viszont hajnali fél kettőkor felébred megint. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve 2x kelt éjszaka szopizni. 1 hetet végig aludt éjjel, most megint ébred 1 x éjszakánként és nehezen alszik vissza. Előfordul, hogy napközben is nehezen alszik el, ha egyáltalán el tud aludni. Mi lehet ez?
2012. febr. 28. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás? Vagy ez a hülye idő, minden másnap van valamilyen front. Esetleg a foga.
2012. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanez tortent,nem akarlak elkeseriteni,de egyre rosszabb...most 4 honapos a fiam,van hogy 5-6szor is kel:-Smar minden letezo dolgot kiprobaltam,semmi nem segit,egy dolog maradt a TULELES:-DAmugy ha napkozben vidam,nem sir sokat,akkor nem a foga,en is remenykedtem,hogy akkor biztos novekedesi ugras,na de mar 1 honapja???Kitartas!!!:-)
2012. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babum 9 hós. Egész idáig, pontosabban 3 nappal ezelőttig ugyan ez volt a helyzet. Óránként, sokszor 20 percenként, két óránként kelt éjjel, és én már teljesen kimerültem. MIndent megpróbáltam. A nyugtató levendula olajtól kezdve (ami hatott is 4 napig), a fogínyzsibbasztó szereken át (mert azt hittem a foga miatt kel), egészen az esti jól megtömöm módszerig, mert gondoltam, hogy éhes.

Semmi sem vált be.

De 3 napja kaptam egy tippet egy másik fórumon egy anyukától. Egy könyvet. Címe: Aludj jól gyermekem.

Ezt a módszert használva, ami a könyvben van, 3 napja úgy alszik, mint a bunda, egyszer ébred éjjel, és reggel 6-kor is, de utána is vissza alszik fél 8-ig.

3 napja kicseréltek, nem vagyok fáradt, van erőm sokkal többet játszani a babummal, és még nem is akarok aludni napközben, amikor ő alszik.

A módszer lényege a sírni hagyás, de nem olyan kegyetlen jelleggel, ahogy azt gondolnánk, hanem minden nap fokozatosan növelni a sírni hagyott perceket, míg végül 4-6 nap után a esetek 96%-ában a babák maguktól elalszanak a kiságyukban, és átalusszák az éjszakát.

Azt mondja ki a könyv, hogy a baba azért ébred fel éjszaka olyan sokszor, mert meg van ijedve. Ugyanis azokat a körülményeket keresi a baba, amiben elalszik, jelen esetben a cuclit, mivel kaja közben aludt el. Azt a példát hozza fel a könyv, ha mi is lefekszünk a hálószobába és felébredünk, majd a nappaliba találjuk magunkat ugye mi is visításba törnénk ki. Azt mondja, hogy olyan körülményeket kell biztosítani a babának, ami akkor is megvan, ha az édesanyja/édesapja nincsen mellette felébredése pillanatában, például egy plüss állat, rajz vagy az ominózus papírrepülő a kiságyához felfüggesztve. Majd ha felsír először három percenként bemenni hozzá és nagyon nyugodt és határozott hangon beszélni hozzá, majd a napok elteltével ritkítani kell a belátogatásokat.

Íme a link az anyuka cikkéről, ami megfogott, és ennek hatására bele is kezdtem a módszerbe: [link]

2012. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Érdekes a cikk nagyon!
2012. febr. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!