Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te miért kezdtél hozzátáplálni...

Te miért kezdtél hozzátáplálni az anyatejhez 6 hónapos kor előtt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 17:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a válasz, amiért mindig lepontoznak, de azért leírom:

Azért kezdtem a hozzátáplálást a Babám 3 hónapos korában, mert rengeteget kinlódott/kinlódtunk a kakilással. Állandóan szélcsövezni kellett, ordított, tekergett, mire kirobbant a kaki belőle ... Elkezdtem adni Neki saját mixelésű-passzírozású meggyet, őszibaracklét, majd szép sorjában mindent, és az első pár korty után megoldódtak a problémák.

(11 hónapos a Fiam, még mindig szopik naponta 6-7x, szépen eszi a gyümölcsöket és a főzelékeket.)

Hát ennyi :-)

2012. febr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt én is kaki miatt.

Másrészt mert anyukám, a gyerekorvos, a védőnő ezt javasolta.

2012. febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

2 hetesen kezdtem, mert alig pár csepp tejem volt. Természetesen akkor még tápszert kapott.

A klasszikus hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük, mivel úgy voltam vele, hogy inkább ezt, mint a tápszer... ráadásul nagyon igényelte is, imádta.

2012. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor engem is lepontoztak, mert mi azért kezdtük 5 hónaposan a hozzátáplálást, mert a babáim vashiányosak voltak és a doki úgy gondolta jobb ha zöldségekben, húsban, májban, később a tojássárgájában lévő vasat kapják, mint a különböző vaskészítményeket. Valaki azt mondta ezen az oldalon, hogy ez hülyeség, de a dokinak lett igaza, mert nem sokkal a hozzátáplálás elkezdése után a vérképük jelentősen javult.
2012. febr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

Itt első.

Azt nem írtam, hogy nálunk is a gyerekorvos és a védőnő is azon az állásponton van, hogy 3 hónaposan kezdjük, mint a régi szép időkben. Senkit nem szándékozom befolyásolni, nekem ez a rendszer szimpatikusabb volt, és most már a saját tapasztalatom alapján is azt mondom, hogy jobb így. A következő Babánál is ez lesz az alap, majd meglátjuk, Ő mit szól hozzá.

2012. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
2,5 hetes korától kezdve tápszeres lett a babám, mert elment a tejem. Ezért amint betöltötte a 4. hónapot elkezdtük a hozzátáplálást az almával. Úgy voltam vele, legalább egy étkezést hamar kiválthatunk gyümölccsel! Ha szoptatni tudtam volna, lehet, hogy nem sietek ennyire...
2012. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Azért kezdtem előbb, mert sajnos megállt (volt, hogy csökkent) a lányom súlya, és a hozzátáplálástól vártuk, hogy jobb legyen.
2012. febr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan azért, mert a fiam kinézte a számból a kaját. :-))) Amúgy másfél évig szopizott, akkor a tesó pocakba kerülése miatt nem kellett tovább neki.
2012. febr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Majdnem 5 hós volt a lányom amikor elkezdtem neki almát adni, mert nagyon érdekelte a kaja. Örülök, hogy elkezdtük akkor, mert mind a mai napig jól eszik és eddig mindent elfogadott. Szerintem ha a gyereket érdekli a kaja és láthatóan tetszik neki az evés akkor érdemes adni. :)
2012. febr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
4 hónaposan a védőnő tanácsára mivel elkezdett csökkenni a tejem, de szerencsére ez később helyreállt, viszont akkor már nem hagytam abba a hozzátáplálást, nagyon szereti a gyümölcsöket.
2012. febr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!