Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babás vagy a sima kórházi...

A babás vagy a sima kórházi szobát választottátok szülés után? Miért? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindkettővel kapcsolatban hallottam jót is, rosszat is, és még nem tudtam eldönteni.


37 hkm


2012. márc. 4. 10:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Babás. Nekem jó volt, szerencsére normális szobatársakat kaptam, amíg egyikünk elment zuhanyozni, a többiek figyeltek a kicsire. A csecsemősök is normálisak voltak, ha kérte valaki, akkor segítettek.
2012. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi fizetős 1 személyes szobát választottunk, így a párom végig mellettünk volt reggel 8tól este 8ig. Látogatók is jöhettek amikor akartak. És nem kellett senkihez sem alkalmazkodni és pihenni is jobban tudtam. Könnyű szülést! :)
2012. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Sima szobát választottam, mert az első gyerekem szültem és nem akartam azon idegeskedni a kórházban, hogy mindent jól csinálok-e. Plusz ki szerettem volna pihenni a szülés fáradalmait abban a 4 napban, így haza tudtam hozni a lányom egy majdnem teljesen gyógyult gátsebbel! Ja, és itt nálunk 4-en vannak a rooming in szobában is, így se a baba, se én nem tudtunk volna pihenni. 3 óránként hozták szoptatni, ott volt velem 1 egész órát. Nem bántam meg, hogy így döntöttem, nagyon kiegyensúlyozott babám van, 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát!
2012. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, ha simán fogsz szülni akkor könnyebben fogsz tudni mozogni és ellátni, kézbe venni stb. a picit.


Ha császáros leszel, akkor ez már sokkal nehezebb. Nem tudsz rögtön felugrani minden rezzenésre, csak nagyon lassan óvatosan.


Ha te szeretnéd hogy ott legyen a pici melletted, akkor dönts így. De azt tudd ha ilyen szobába kerülsz akkor nem csak a tiéd fog ott sírni hanem a szobatársaidé is.


Szerintem szülés után a nőnek erőt kell gyűjtenie, sokat kell pihennie és nyugalomnak kell lennie körülötte hogy a tejci is beinduljon.


Én csak a saját sztorimat tudom megosztani veled: nálunk a kórházban csak babás szobák vannak. Az én lányom mivel koraszülött lett, ezért felvitték a koraosztályra. Én pedig ott feküdtem császáros sebbel a szülészeten, körbevettek a kisbabák. Na nem egyszer buggyant ki a könnyem hogy az enyém miért nem lehet itt velem... a másik meg hogy pihenni semmit nem tudtam. az egyik szobatársamnak mániája volt hogy lámpafénynél aludjunk mert ő éjszaka is látni akarja a babáját aki ráadásul végigüvöltötte az éjszakát, talán viziten nyugodott meg. Senki nem tudott normálisan aludni, pihenni.

2012. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
én simán szültem, és így sem tudtam felugrálni, percekbe telt mire a sajgó gátammal lehátráltam az ágyról, minden léps kínszenvedés volt, és ülnisem tudtam... nahát én sejtettem hogy ez lesz, ezért nem kértem magam mellé a babát, egyedül voltam a fizetős szobában, és 3 óránként egy órát ott volt, és beengedtek fürdetésre ha kértem, és tisztába is tehettem. Jobb volt így hogy kipihentem magam, mégis ha akartam odaengedtek hozzá:)
2012. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Sima szobát választottam. Császáros voltam, és így valóban könnyebben ki tudtam pihenni magam. Nekem nem volt segítségem otthon csak a férjem (aki ugye dolgozott), így ott próbáltam egy kicsit "regenerálódni". 3 óránként hozták a babákat (reggel 7-től este 10-ig), kb.1 órát voltak velünk. Így közben és este tudtunk pihenni. Nekem ez sokat jelentett, mivel négyen voltunk egy szobában, és mozogni is nehezen tudtam.
2012. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
babás. hajnal 5-21 óra között kint lehetett velem a kisfiam. Nagyon jó volt. Megismertük egymást 3 nap alatt:-)
2012. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
12.48-as vagyok. Mondjuk a mi kórházunkban nincs "sima" szoba. Ha nem szeretnéd, hogy a babád kint legyen veled, akkor szólsz a nővérkéknek, hogy bizonyos időközönként vigyék ki. Mindenkinél kint volt a babája. Én 2 ágya szobában voltam, az utolsó napon (éjfélkor) kaptam szobatársat. A legjobb álmomból ébresztettek fel:-)(
2012. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Várom a további tapasztalatokat is.


Én igazából a sima szoba felé hajlok, csak egy kicsit lelkiismeret-furdalásom volt emiatt. Tervezett, nagyon várt baba, de én is szeretném magam kipihenni, és nem szeretnék másokat sem zavarni, na meg nálunk is behozzák 3 óránként. Köszönöm a megerősítést, valószínűleg a sima szobát fogom választani.

2012. márc. 4. 13:08
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
A babás szoba azért jó, mert könnyebb az összeszokás. Ha első baba segít a gyakorlott anyuka. Általában egy azért van.
2012. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!