Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babás vagy a sima kórházi...

A babás vagy a sima kórházi szobát választottátok szülés után? Miért? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindkettővel kapcsolatban hallottam jót is, rosszat is, és még nem tudtam eldönteni.


37 hkm


2012. márc. 4. 10:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt lehetőség választani.Vérmes bababarát kórház volt,jelzem CSAK bababarát és nem anyabarát.Az én gyerekeim a koraszülött osztályon voltak,ezért én "sima" szobában voltam,és ha nem tudtam volna aludni,én megbolondultam volna.Körülöttem a többi anyuka a babájukkal babás kórteremben voltak,a csecsemős nővéreknek még csak véletlenül sem lehetett "leadni" a babát,hogy kicsit tudjanak pihenni.Nyúzottabbak voltak,mint szülés közben.

Szerintem tévhit,hogy csak az a jó,ha a babának minden adott.Az anyára is gondolni kell,hiszen csak úgy fogja tudni gondozni,szeretni,teljes önmagát adni a picinek,és ez közvetve a babának is jó.

2012. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Babásat kértem, simába raktak. Szerettem volna a kicsimmel lenni már az elejétől.


A babás szobák pedig üresen álltak. Mint utólag kiderült és halkan azért, mert nem fizettem meg a dokikat és a nővéreket eléggé...no comment.

2012. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

11:

Azért, mert sok helyen a bababarát jelző alatt azt értik, hogy akkor le lehet passzolni a melót és a piciket. Normális helyen tényleg figyelnek az anyukákra és segítenek.

2012. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Bababarát kórház. Megbántam. A bababarát az nem mamabarát sajnos:/
2012. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsóval!

Én is bababarát kórházban szültem, simának indult, végül császár lett. Két ágyas szobában voltam, aminek az előnye az volt, hogyha kérdésem volt, vagy kicsit "egyedül éreztem magam" akkor tudtam kihez szólni, tudott nekem ki segíteni.

Másrészről viszont a fáradtságtól teljesen kikészültem, a tejem sem indult be,így többszörösen rosszul éreztem magam.

Én legközelebb tuti nem megyek ilyen kórházba, mert szülés után igenis ki kell pihennie magát az anyukának. Összeszokni meg otthon is el lehet kezdeni 3-4 nap után, úgy sem a kórházi környezet lesz a baba számára a meghatározó.

2012. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hű nálunk "baba barát" kórház volt,azért tettem idézőjelbe mert inkább nővérbarát kórháznak nevezném.A gyerek velem volt folyton,szülés után 3 órával vittek a szobámba,két óra múlva már keltettek hogy itt a gyerek szoptassa,ami nem ment ezért persze folyton kiabáltak és kioktattak,rángatták a mellem szegény gyereket meg rá akarták erőszakolni,ez is egy oka volt hogy mire 3 hónapos lett elapadt a tejem,ugyanis nem szeretett szopizni.Nem tudtam aludni,kb fél órára vitték el a babát fürdetni,ha jöttek látogatók akkor csak úgy forgatták a szemüket a csecsemősök,mert bevittem a babát hozzájuk,be kellett ugyanis.Szinte könyörögtem hogy egy éjszakára vigyék el hogy aludhassak,nem segítettek semmit,de kritizálni tudtak,ráadásul besárgult a babám így bent kellett maradunk 5 napig,így is szörnyen éreztem magam bent de ez rá is tett,és ha még ez nem elég depressziós lettem,ha szóltam nekik hogy nem tud enni a baba,és sír,akkor fél óra múlva tolták oda a seggüket,anyukám mondta neki nagyon jó volt hogy csak evéshez vittek oda minket,a következő gyerekemnél más kórházat választok és olyan szobát ahova apuka is bejöhet,mert ezt sem értettem a szülésnél a párom és anyukám is bent volt,mégse láthatták csak üvegen keresztül.
2012. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
ne haragudjatok, a válaszokból sem jött le nekem igazán hogy mi a babás, mi a sima? Én alapítványi fizetős egy személyesben voltam, de velem volt végig a baba, este fürdetésre vitték el 1órára, bőven elég volt hogy ez alatt összeszedjem én is magam. 3.nap végére összeszokott páros lettünk és nem is szerettem volna bandázni másokkal, volt elég bajom. Szóval nem bántam meg, ha megengedhetjük majd magunknak, következővel is ilyet választok.
2012. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Utolsó,az ilyen szobák biztosan jók,hiszen ott felsírni csak a te egy szem gyereked sír fel,ébreszt fel.A "babás" kórteremben meg négy.A "sima" az az,ahol nincs az anyukával a baba,csak időközönként hozzák szoptatásra.

Mondjuk én egyedül lenni sem szerettem volna,olyan "baby blu-m" volt,naphosszat csak bőgtem mindenért(mondjuk a szemét bánásmód miatt volt is miért).

2012. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát én istván kórházba szültem baba mama szoba van 4 en voltunk egy szobában nagyon szupi volt.Végig melletem volt a kislányom és hála istenek a 4 baba közül egyik sem volt az a nagyon siros.Jok voltak a szobatársak most lessz 1 éves találkozonk a kicsikel.Jobbat nem is kivánhatam volna Este elvittem fürdetni és ott megvártam megmutogaták hogy,kell csinálni és utána totyogtam vissza a szobámba.Apuka és az összes látogató akkor jött ment amikor csak akart.Akicsim egy mosolygos boldog baba szerintem számit hogy,melleted van -e az elsö pillanatokban órákban napokban.
2012. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
OFF: tegnap 22:45 köszi a választ!
2012. márc. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!