Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki aki nem akart...

Van itt valaki aki nem akart vagy nem tudott szoptatni szülés után?

Figyelt kérdés
Ti hogyan éltétek meg, hogy mindenki azt kérdezi tőletek, hogy na van már tejed? Szopik a kicsi? Miért nem szoptatod? Miért nem fejed le a tejet ha van? Mi az hogy nem tudsz szoptatni, azt mindenki tud? Illetve nem éreztétek magatokat kicsit magányosan a miatt, hogy nem értenek meg benneteket hogy nem tudtok szoptatni vagy valamilyen okból kifolyólag nem akartok?
2012. márc. 4. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapig volt tejem úgy-ahogy. Nem volt hajlandó szopizni a babám sajnos, rémálom volt az etetés. Vettem mellszívót, ittam tejserkentőt, de sajnos nem sikerült elegendő tejet termelnem. Azóta tápszeren van és minden okés vele. :) Nagyon bűntudatom volt, de már kezd elmúlni, mert látom, hogy rendben fejlődik, nagyon vidám, értelmes 4 hónapos kisfiú. :)
2012. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon szerettem volna szoptatni, de egy hónaig ment csak, de az is rrémes volt számomra, így nem is küzdöttem azért hogy megmaradjon a tejem, örültem hogy vége. Egy ismerősöm viszont egyáltalán nem is akart szoptatni, ő azt mondta hogy neki annyira a szexhez kapcsolódik a mell, hogy nem bírná. Na ezt mondjuk nem értettem meg annyira, de elfogadtam:)

és utálom ha a szoptatásról kérdeznek, kinek mi köze hozzá, hogymit csinálok a melleimmel?! ma egy idős néni rámszólt hogyhuzzam ösze a kabátomat, mert megfázik a cicim és majd nem tudok szoptatni...fingom sincs ki volt, és már 5 hónapja nem szoptatok:) amúgy 6 hós lesz szerdán a fiam, és tökéletes baba:)

2012. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én szinte semmennyit nem szoptattam. Egyszerűen nem volt tejem. Ittam én mindent, homeós bogyókat szedtem, fejtem, de nekem.

Nekem normális védőnőm van, mondta,hogy ne fújjam túl. Egy egészséges határig próbálkozzam. Amikor már sírok miatta, idegbeteg vagyok, az senkinek sem jó! Főleg nem a babának.

Babám 3 hónapos és tápszeres. Semmi baja!

2012. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3 liter Laktoherb " min. 2 üveg (másfél literes!!) mentes víz mellett sem volt sok tejet, rendesen táplálkoztam, mégsem ment, csak 3 hónapig, de ezalatt is kapott pótlást.


Igen, UTÁLTAM a kérdéseket,

na meg azt, amikor anyósom beült velem szemben és nézte, hogy szoptatok....


A kérdezősködőknek le tudtam volna rúgni a fejét amúgy :))

2012. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt tejem, szinte az első naptól kezdve pótlás kellett neki. Akár mit csináltam, nem volt elég... Sokszor bánkódtam miatta, hogy ilyen "selejtes" vagyok. Már a 2 napon vérhólyagot szívott a bimbóimra, szétrepedt. Iszonyatosan fájt, a végén inkább feladtam. Én is agyvérzést tudtam volna kapni, mikor feszt azt kérdezték, na és szopik eleget? Szoptatod? Mennyi ideig szopik? Mennyit? Persze mindezt a mamik az utca túloldaláról üvöltözve... Legszívesebben agyonvertem volna őket.
2012. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sumergo ***** válasza:
A kérdezősködőknek soha semmi sem jó! Csak anyatejes a babám, (most kezdek ezt-azt kóstoltatni, nem nagy sikerrel, sajna nekem hamar megjött a mensim, és minden mensi alatt kicsit megcsappan a tej mennyisége, ezért most elkezdtünk egy két korty őszilevet inni, de a kaki legalább így megy). Mindenkinek az volt a reakciója, hogy kellene neki mást is enni, mert az anyatej nem elég! Csak a védőnők mondták, hogy elég az anyatej, na meg itt olvastam sokak véleményét erről. Azt mondom, hogy nyilván a legjobb az anyatej, de ha nincs, akkor is enni kell valamit a babának, nagyon gyötrődni nem érdemes.
2012. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bogyo110 ***** válasza:
Én egy percet se szoptattam és kaptam hideget meleget legfőbb képen hideget .Túl kell rajta lépni igen nagyon nehéz de sajna ha nincs tej akkor nincs!Engem mindig azzal fenyegettek hogy jaj ilyen beteg meg olyan beteg lessz a gyerekem na most akkor 13 hónapos 11kg-mos 78cm kislányom van és 2700grammal született .A kötelező náthán egyszer már túl vagyunk és igen mikor nő a fogacskája be be lázasodik na bumm!Ne foglalkozz semmivel légy boldog anyuka!
2012. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapig szoptattam ikreimet, mindig kellett pótolni is táppal. Három óránként ettek, először az egyik háromnegyed órát, aztán a másik is háromnegyed órát, aztán még fejegettem fél- fél órát a ciciket. Szusszantam 10 percet és kezdtem elölről. Borzalmas volt, már kezdem becsavarodni. Fájt a hasam ( császár)és iszonyúan ki voltam merülve. Hatalmas megkönnyebbülés volt, amikor már nem szoptattam.
2012. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem volna szoptatni, de sajnos nem úgy alakult, ahogy terveztem. Befelé fordul a mellbimbóm, és hiába használtunk bimbóvédőt,folyton lerángatta a babám. Így egy hatalmas küzdelem lett a szoptatás, és muszáj volt tápszert adnom neki. Ettől függetlenül az étkezések felére volt elég tejem, úgy hogy lefejtem. Viszont 1,5 hónap után elapadt. Én szerencsés vagyok, mert anyukám és anyósom is itt voltak mindketten, és ők is mondták( meg az egyik ilyen harcot a gyerekorvos is végignézte), hogy ennek semmi értelme. Csak sírt a picurkám, mert éhes volt, és én nem kínoztam tovább a próbálkozásokkal.
2012. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem sikerült. Rosszul éltem meg...

Már a kórházban nem volt egy csepp sem, hazajövetel utáni nap lövellt be a tej, de olyan kínnal jött, hogy felért a szülési fájdalommal. Onnantól lett azért, de mégsem sikerült.

A babám tiszta sárga volt, állandóan aludt, alig lehetett etetni, elaludt fél perc alatt. Fejtem állandóan, szopi után kapta a pótlást. Aztán kiderült, hogy hypotón. A száját zárni sem tudta rendesen az izomgyengeség miatt, a cumisüvegből is folyt mellé, bele a nyakába, mindenhova.

Kórházba kerültünk, vizsgálgatták a hypotónia miatt és sok idegesség lehetett az oka, hogy el is apadt. 3 hónapos koráig kapott anyatejet, később tápszeres pótlással.


Most a másodikat várjuk és nagyon akarom, hogy sikerüljön, minden vágyam ez. Nem bizonyítási vágy vagy ilyesmi miatt, hanem a babám miatt.

2012. márc. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!