Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztatnátok kicsit? 13hónpos...

Biztatnátok kicsit? 13hónpos fiam még mindig sokszor felkel éjszaka, van, hogy vissza sem alszik órákig. Teljesen tönkre vagyok már. Tervezem a "sírva hagyást" módszert.

Figyelt kérdés
Valaki aki ilyen cipőben járt, biztatna, hogy elfog múlni valamikor, és átalussza az éjszakát?
2012. márc. 6. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy 1,5 éves koráig az én fiam is ezt csinálta. Elaludt este 8kor, felkelt kb éjfélkor és fent volt reggelig. De ő hónapokon keresztül így nyomta, azt hittük megőrülünk. Aztán egyszer nappal nem hagytuk aludni, jól kifáradt estére velünk együtt, és aludt estétől reggelig. Azóta is így van hál istennek. Csak inni ébred fel de kiszolgálja magát. Próbáld ki ha gondolod. Fáraszd ki, ha az idő engedi legyetek sokat levegőn az kihúzza a kisembereket általában, és este jöhet a szunya :)
2012. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se hagyd sírni! Oka van annak, hogy felébred. Ha éjszaka "bulizik" akkor lehet, hogy nem elég fáradt. A nappali alvást nézzétek meg, nem elég-e neki kevesebb. Esetleg toljátok ki az esti lefekvést későbbre.

Ha sokszor kel fel éjszaka valami zavarhatja alvás közben.

Nem tudom hogyan szokott a Te gyermeked ébredni... Én onnan tudom, hogy valami felébresztette, hogy sírva ébred, sokszor a szemét se nyitja ki. Ha ébredéskor nem sír, és aktív (éjszaka is!) akkor tudom, hogy kialudta magát.

2012. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni, hosszú távon egyikőtöknesk sem lesz jó.

Engedj meg pár kérdést: mikor fekteted este? mikor kel reggel? nappal hányszor alszik, mennyit?

2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
Inkább a nappali alvás lehet a bűnös.Bár még kicsi a fiad de lehet nem kellene aludnia nappal(nehéz lesz lekötni)de ha kipróbálod akkor kiderül hogy nem is kell sírni hagyni:-))
2012. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hányszor alszik nappal kérdés nagyon jogos. Ha 2x, akkor át kéne térni az 1-re.
2012. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodok,hogy áttérünk az egy alvásra.Az nem jött be sajnos,hogy kitoltuk este,mert annál rosszabb volt.Arra rájöttem,hogy ha sokat alszik délután,akkor éjszakája is jobb.Nálunk ez fordítva van.Eszik rendesen,délben,este főzelék,délelőtt,délután gyümölcs+szopizik
2012. márc. 6. 14:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Fáradt is estére,alig lehet bírni vele fürdés után!
2012. márc. 6. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos,és a mai napig 2-3x felkel éjjel,legtöbbször a cumit kell viszaadnom neki,megsimizem,és visszaalszik,de van hogy tovább ott kell lennem....nappal fél,max 1órát alszik 1x.Van hogy egyáltalán nem alszik nappal,és igyis kel éjjel.Remélem egyszer vége lesz ennek...
2012. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam másfél éves, és már egyértelműen csak azért kel fel 1-2x éjszaka, mert velünk akar lenni, nem egyedül a szobájában, iszonyúan sír, de már tudjuk, hogy nála ez csak hiszti, el akarja érni, hogy átvigyük, és köztünk alhasson. Én ilyenkor bemegyek hozzá, van egy szék a kiságya mellett, ülök, fogom a kezét, van, hogy másfél óráig kitartóan sír, de aztán visszaalszik, és ilyenkor alszik már reggelig. Néha az használ, hogy átrakom a szobájában a babakocsiba, és abban alszik vissza. Én nem csináltam a sírva hagyást, sosem volt hozzá szívem, de -le lehet pontozni- mai eszemmel már azt mondom, hogy 8 hós kora körül, mikor elkezdte ezt, jobban jártunk volna, ha akkor szokik hozzá, hogy éjjel aludni kell, nem bulizni. Persze ez csak akkor működik, ha valóban tudod, hogy már csak azért hisztizik, mert veletek akar lenni, és nem más baja van. Egyébként valóban áttérhetnétek napi 1 alvásra, de nem biztos, hogy jobb lesz. Az én picim már rég csak egyszer alszik nap közben egy órát, és hulla fáradtan fekszik este, mégis felkel "bulizni". Sok sikert, kitartást!
2012. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ebéd után séta, vagy játszótér, utána alvás, uzsi, játék és fürdés, alvás. Így egyszer alszik délután, akkor is max másfél két órát hagyd, nem kell felébreszteni, csak kezdj el motoszkálni körülötte hogy magától felébredjen és mehet a játék és talán így az esti alvás is jobb lesz. Sírni nem hagynám, akkor is inkább vedd magadhoz de ne kezdjél el vele játszani éjszaka, csak halkan beszélj hozzá, vagy lehet nem is kellene megszólalnod, hogy ne menjen ki az álom teljesen a szeméből, éreznie kell hogy most este van és nem nappal ez a pihenés ideje. De lehet más zavarja, kényelmetlen matrac, túl meleg, túl hideg, éhes, rosszat álmodott, foga jön, sok minden előfordúlhat, így látatlanban nehéz jó tanácsot adni, te ismered a gyermeked, kitartás, lesz még jobb is!
2012. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!