Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztatnátok kicsit? 13hónpos...

Biztatnátok kicsit? 13hónpos fiam még mindig sokszor felkel éjszaka, van, hogy vissza sem alszik órákig. Teljesen tönkre vagyok már. Tervezem a "sírva hagyást" módszert.

Figyelt kérdés
Valaki aki ilyen cipőben járt, biztatna, hogy elfog múlni valamikor, és átalussza az éjszakát?
2012. márc. 6. 09:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én Fiam is ezt csinálta, 8 hónaposan még 3-4x szopott éjjel, teljesen kivoltam már, mert nappal meg letudta 2x30 perc alvással. Nálam eljött a pillanat, amikor azt mondtam, hogy elég volt ... Egész nap babusgatom, foglalkozom vele, ahogy igényli (nagyon-nagyon ölbebaba), de éjjel muszáj pihennem, mert elpusztulok. Vettem egy mély levegőt, és azt mondtam, hajnal 3 előtt nincs cicizés. Gondolhatod, volt helyette ordítás :-(

Ja, de előbb még azon változtattam, hogy az esti cici után még éberen tettem be az ágyába, persze ekkor is volt ordítás. Viszont nem is kellett sok idő neki, pár nap alatt elfogadta, hogy sírás ide vagy oda, este alvás van, és éjjel is hamarosan aludt tovább pár perc sírás után, majd szépen beállt a 3/4 4-es kelésre. Arra azt mondtam, ha olyan ügyes, hogy addig alszik, jár neki a cici :-) És aztán annyira kis okos volt, hogy ezt is elhagyta teljesen önállóan! Most az rendszer, hogy este 8-tól reggel 6-ig alszik, ez 10 hónapos korára beállt, illetve tovább aludt, csak mióta korábban világosodik, Ő is kel a Nappal. Nem mondom, van, hogy fel-felsír álmában, de hagyom, és pillanatok múlva alszik tovább. Ha valóban problémája van, akkor úgyis kitartóan és máshogy sír, arra tudom, hogy reagálnom kell.

Viszont az igazsághoz tartozik, hogy még két "segédeszközt" is bevetettem a siker érdekében: Egyrészt külön szobába költözettem a Babámat, másrészt a "tréninggel" egyidőben elkezdtem neki adni a Sedatif PC-t, amiből 2,5 dobozzal szedett be, nap 2x1-et. Hogy konkrétan mi segített, azt nem tudom, de gyanítom, hogy összességében minden.

A lényeg, hogy legyél következetes, a gyerekeknek szükségük van a szabályok betartására :-)

Sok sikert és kitartást!

2012. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

13 hónapos az én babóm is. Ugyanúgy felkel mint régen. REndesen eszik, táplálót, anyatejes? Ezektől is függ. Fogzástól is. Vagy nyugtalan és a közelségedre vágyik,de mivel mikor a kialvatlan anyát,téged még éjjel is gyötrik, nagyon zaklatott lehetsz, ezt érzi, és még nyugtalanabb lesz.

Én ha felkel éjjel, először vízzel kínálom, hátha elalszik. Ha ettől nem, akkor cicizünk. Attól elalszik általában. Legyetek sokat levegőn nappal, ha nincs hideg, vagy szellőztess sokat, de akkor ne legyen a szobában.Ha napközben fáradt, nem kell fenntartani. Nálunk is ez van. Még egy kicsit tarts ki, meglátod ő is átalussza majd az éjszakát nemsokára.

2012. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!