Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok/csinálnátok, ha...

Mit csináltok/csinálnátok, ha gyermekbántalmazásról olvasnátok itt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, lehet bármit is tenni? Ez egy anonim oldal, lehet, hogy nem is igaz, vagy nem teljesen igaz, amit olvasni lehet. De az egyik kérdéshez kapcsolódva kiderült, hogy az apuka veri a másfél éves kislányát. Itt az anyuka kommentje:


" hát, hogy mit jelent, hogy elveri, csak néhány példa:

ha útban van a férjemnek akkor odébb rúgja, odébb löki, ledobja az ágyról, ha nyűgös, akkor a fenekét is nagyon csúnyán elveri...azzal szórakozik, hogy a gyereket kínozza, a múltkor rárakta a takarót és nem engedte ki onnan, azt tesztelte mennyi ideig képes ordítani. Én már csak a keserves sírásra jöttem be és ráparancsoltam, hogy azonnal engedje onnan ki! Meg véletlenül egyik nap a lányom rátenyerelt a férjem arcára miközben aludt, erre ő meg arcon csapta és ráordított, hogy "most megtudod milyen érzés volt!"... na ilyenek vannak, ha meg rászólok akkor ilyen válaszok jönnek: "ez most nem volt durva", "ez nem fájt neki", "csak szórakoztam"...

Ezért nem engedem már a közelébe. "


Titeket nem háborít fel?


2012. márc. 7. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

ott van, hogy anyuka nem engedi a gyerek közelébe.

miért kéne bármit tenni?

persze, rossz ezt olvasni, a gyomrom görcsbe rándult de egyrészt messziről jött ember azt mond amit akar, másrészt ha már nem megy a pici közelébe miért kéne bármit is tenni?


na meg ezek a dolgok tényleg olyan sokféleképpen értelmezhetőek.

megrúgás: lehet úgy rúgta meg, hogy belső vérzése volt, lehet a lábujjával megbökte éppen csak.

takaró alá mi is tettük a fiunkat, viccből, neki nagyon tetszik, hogy elbújik, aztán mi, aztán együtt. lehet apuka is ezt akart játszani aztán megijedt a picúr mikor anya belépett. de lehet szándékosan meg akarta fojtani.


ha már elváltak akkor akár egy kis túlzás is beleférhet, mert hát haragszik... :S azért képesek ilyenre a nők.


de nem folytatom, remélem érted mire akartam kilyukadni

2012. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam, anyuka nem lép közbe, mert hát ő csak 40 kiló. Remélem észbe kap, én "apukát" küldeném a sittre, még ott is agyonvágják az ilyen állatokat.
2012. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ajánlanám, hogy kérjen tanácsot a védőnőtől.
2012. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok. belinkelnétek?

így azért más, hogy idézel :S

2012. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. Én is írtam hozzá,szerintem itt komoly dologról van szó!!!
2012. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Borzasztó. Édes kicsi lányka...Megszakad a szívem. Azt hiszem ha lenne lehetőségem én is felajánlanám nekik az egyik szobámat.
2012. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó.Én nem várnék semmilyen kis időt,azonnal elmentem volna az első alkalommal,ahogy bántja a gyerekem,még ha az apja is.Ha már az egyik szülőnek ennyi esze van legalább a másiknak lehetne...csinálni nem lehet semmit,ezen az oldalon.
2012. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Húúú, hát kár volt elolvasnom a linket. Mindjárt sírok. :(

Micsoda emberek vannak!

Sajnos így látatlanba nem lehet tenni semmit. Ha jól olvastam, anyuka már próbál lépni, remélem sikerül nekik!!!!

2012. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

első vagyok! hát így azért teljesen más... :(

de tudjátok mit, nem is az apán akadtam ki hanem igazából az anyára. miért vannak még ott??????

2012. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értettem, hogy mit akarsz mondani, kedves első válaszoló, köszönöm annak, aki belinkelte az eredeti kérdést. Számomra ez az egész döbbenet, nagyon sajnálom a pici lányt. :-(( Nagyon jó lenne, ha az anyuka el tudná fogadni a felajánlott segítséget, és tudna lépni. Én csak azt nem értem, hogy nincsenek más családtagok, vagy a gyerekorvos, védőnő, akik látnák, hogy mi történik? Elég nagy lelki nyugalommal írta le az anyuka, hogy hogy bánik a kislányával az apuka, nem értem, hogy ő miért nem látja, hogy ez családon belüli erőszak, a kisgyerek egész életét tönkre is teheti. A két szülőnek kéne őt a legjobban szeretni az egész világon, nem pedig bántani őt vagy elnézni a bántást. Mert így az anyuka ugyanolyan hibás. Nagyon szomorú ilyen dolgokról olvasni. :-(


Köszönöm, akik válaszoltak, mindenkinek ment a zöld kezecske, az első válaszolónak is, mert jót írt az alapján, amennyi információ a rendelkezésére állt.

2012. márc. 8. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!