Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandóan fülgyilladása van a...

Állandóan fülgyilladása van a babámnak és mindig náthás, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Orrmandula-probléma is lehet. Olvastam már többször, hogy orrmandulát kivették a gyerkőcnek, és minden gond megszűnt. Nem árt szerintem egy ilyen jellegű kivizsgálás. A másik még, amire tudok gondolni, vashiány.
2012. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mindenképp teljes kivizsgálás.

orr-fül-gégész mit mondott?

2012. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az orrmandula problémás gyerekek jellemzője még a horkolás, nyitott szájjal alszanak sokszor. Ilyet nem vettél észre?
2012. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Voltunk fülésznél, mert 9 hónapos és 3. alkalommal fáj neki a füle. Ütögeti, vísit. Írt fel egy szemcseppet és azt mondta, azt cseppegtessük az orrába és úgy szívjuk ki. Minden alkalommal ezt írta fel.

Vas: 7,4 umol/L.

Süllyedés: 46 mm/h.

CRP: 47,2 mg/L.

Csináltunk egy hetes antibiotikum kúrát. 1 hétig nem fájt neki, most megint visszajött.

2012. márc. 11. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Az állandó nátha tejallergiára is utalHAT.

De a mandula probléma is gyanús.

Ha a fül-orr-gégészetek nem csinál mélyrehatóbb kivizsgálást, én lehet, hogy felkeresnék egy másikat.


Krónikus problémának mindig van valami oka, és ott az okot kell megtalálni, nem "csak helyileg kezelni" (mert persze azt is kell...)

2012. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
9 hónapos.
2012. márc. 11. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fogzik???

Figyelj, nekem is 9 hónapos a kisfiam, amikor jöttek az első fogai, azt hittem a dunának megyek, egyfolytában beteg volt, köhögött folyt az orra, naponta 12 alkalommal kellett szívni. Folyamatosan fájlalta a fülét. Kapta az antibiotikumot, de neki az sem volt jó, akkor elmúlt amikor kijött az alsó 2 foga. Most onnan gondolom, hogy megint fogzik, mert ütögeti a kis fülét, nyűgös, és elkezdett folyni az orra.

Nem lehet, hogy a tiéd is csak fogzik? Milyen szinű váladék van az orrában? Ha szines akkor tuti beteg, ha víz szerű, átlátszó akkor szinte biztos, hogy a foga.

2012. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már van 4 foga. Sűrű fehéres váladék jön az orrából.
2012. márc. 11. 15:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért a labor eredmények is magasak szerintem. Bár nem tudom ennek hol lehet utánnanézni.
2012. márc. 11. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:

A 46-os vérsüllyedésből is látszik, hogy gyulladás van a szervezetében.

Vasnál ezek a normál értékek:

Csecsemő: 7-18 umol/l (40-100 mg/dl)

Gyermek: 8-22 umol/l (8-22 mg/dl)

forrás: [link]

A CRP a gyulladásos betegségek jó mutatója, plazmaszintje a gyulladással párhuzamosan változik. Normálérték: 8 mg/l alatt, újszülöttekben 15 mg/l alatt.


Tehát ezekből az látszik, hogy valamilyen gyulladás van, és alaposabb kivizsgálásra lenne szükség. Én is azt mondom, hogy irány egy másik fül-orr-gégész. Én tényleg az orrmandulára tippelnék!

2012. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!