Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenhol olvasom, hogy a...

Mindenhol olvasom, hogy a lefekvés előtt egy "ceremóniát" kell végrehajtani, ami mindig ugyan az. Nálatok ez miből áll? Már amikor haza mentetek akkor is ezt csináltátok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve ez annyit jelent: fürdés, törölközés, felöltözés, szopcsi vagy tápszer, lefekvés, alvás. Nagyjából ugyanabban az időben.

Ezek a fő fázisok megvoltak, most már azzal kiegészülve, hogy kislányunk is részt vesz a dolgokban, 1 éves. Hozza a törölközőjét, ezzel jelzi, hogy fürdeni akar. Aktívan közreműködik mindenben :)) Ezek után szépen elalszik magától, bár ez nem mindig volt így. Volt hogy simogatni kellett, de tudta, hogy alvás jön.

2012. márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én ezt sehol nem olvastam, de nálunk minden este mindig ugyanúgy történik az esti ceremónia, mivel kislányunk 1,5 éves , rögtön tudja mikor mi következik, fiunk 3 hónapos, fürdés után rögvest elalszanak mindketten.
2012. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fürdés után kap tápszert,majd beviszem a szobájába,büfizik,megpuszilgatom,berakom az ágyába,oda adom a cumiját,és kijövök.Magától elalszik.
2012. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fürdés után kap tápszert,majd beviszem a szobájába,büfizik,megpuszilgatom,berakom az ágyába,oda adom a cumiját,és kijövök.Magától elalszik.10 hónapos
2012. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nincs ceremónia. Ha álmos, átöltözünk, megyünk aludni. Fürdés akkor van mikor épp ráérünk vagy kedve támad az este folyamán. 2,5 éves.
2012. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit mindenki ír! És úgy látom, hogy ezek a babák rendre maguktól is alszanak... sejtem át is alusszák az éjszakát! Ezek a dolgok kérdező azért kellenek mert míg pici ebből vágja hogy most a hosszú alvás jön itt az éjszaka! Van egy rövid story-m ide vágóan! Nyári baba a lányom, így mikor voltak azok a nagy melegek egyszer délután nem áttörölgettem hanem lefürdettem picit.... egyemmeg 2 hónapos volt azt hitte itt az alvás idő, rögtön elaludt... 4 óra múlva úgy ébresztettem én, hogy héééj ez még nem az éjjel :D Szóval ez ahogy te nevezed ceremónia kell nekik... Legalábbis én ezt mondom a mi esetünkben :D Utolsó: 2,5 évesen remélem már mi is ilyen cipőben fogunk járni :D
2012. márc. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem nem egyértelmű hogy napközbeni v esti alvást kérdezed. Kb 4hós kora óta napközbeni: redönyleengedés,zene be,ugyanaz a 2mondat,beteszem a kiságyba és kijövök (megöleli az alvókendőjét,beteszi a cumiját és meg sem mozdul már), este kiegészül:19kor fürdés,játék,20kor tápszer,redőny,háttérzajnak hírtv,fenti mondatok és kijövök. Reggelig alszik,abszolút tervezhetőek az esték 20óra után,szerintem van értelme "ceremóniázni". Alvásidőben mindig otthon vagyunk,este 7után már nem fogadunk vendégeket,nagyiknál ugyanúgy alszik reggelig,ha ezeket betartjuk.14hós
2012. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen,az enyém tényleg átalussza.Nálunk ha kimaradna a fürdés,szerintem azt se tudná,hogy most mi van :)
2012. márc. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit előttem írtak már: fürdés, utána kis masszírozás, felöltözés, szopizás - közben kis altatós éneklés, és alvás. Később jött a mondókázás, meseolvasás, ahogy nagyobb lett. Most 2,5 éves, már ő szól, amikor álmos lesz fél 8-8 körül, hogy menjünk fürdeni. Utána felöltözés, tejcsi ivás, mese, és alvás.
2012. márc. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!