Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megunhatatlan anyós probléma...

A megunhatatlan anyós probléma a hozzátáplálás kapcsán. Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Voltunk ma anyósnál, eddig is okoskodott a hozzátáplálás ügyében, mindig szépen bólogattam, meghallgattam amit mondott és ennyi. Például, hogy nyugodtan adjak a babának bolti tejet forralva, mert van egy olyan márkájú tej, ami direkt babáknak van és olyan mint az anyatej... csak akkor érdekes miért vannak anyatejgyűjtő állomások és miért találták ki a tápszert... és hasonló agyrém dolgok. (A párom 3 hónaposan már szalonnás kenyeret evett)...

Voltunk ma náluk, erre mondta, hogy ha hozzuk legközelebb a babát (5 hónapos), akkor csinálni fog húslevest és ad majd neki májat... Hát jól kiakadtam. A nestlé táblázat szerint etetem a babát, aszerint 8 hósan kaphat először májat. Meg, hogy majd ad neki almát keksszel. Alapból nem is kapott még kekszet, ha kap is, akkor majd abból amit én veszek neki és biztos nincs benne tojás meg tejszármazék. Na erre mondja a férjem, hogy ilyeneket még nem kaphat, mert megvan az étrendje neki és aszerint haladunk. Erre felemelte a hangját, hogy ne mondjuk már meg neki, hogy mit adjon a babának, mert ő felnevelt már 6 gyereket és nem lett semmi bajuk.

Én azt megértem, hogy más világban élünk, de akkor miért kell ránk erőltetni az ő szokásait? Hagy neveljem már fel úgy a gyerekem ahogy én látom jónak, végülis én vagyok az anyja.

Már előre félek mi lesz ha megint elmegyünk hozzájuk, én leszek a bunkó, mert nem engedem, hogy 5 hónaposan májat kapjon. Meg amit nem kóstolt még nehogymár ők adjanak neki először, majd én itthon hozzászoktatom az adott ízhez és akkor adhatnak neki ők is.

De így hogy hagyjam mégis ott? Nem nézek oda 5 percig, és azt fogom látni, hogy tömi belé a húsokat?

Nálatok is volt hasonló probléma?

Persze tudom, hogy meg kellene beszélni vele, de csak azt hajtogatja, hogy felnevelt már 6 gyereket és ő tudja mit hogy kell.

Ja meg mondta múltkor a gyereknek, de így előttem, hogy nem érdekel mit beszél anyád, úgy is azt adok neked enni, amit én akarok.

:((((((((((((((((


2012. márc. 18. 16:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
15%
Arra senki nem gondol, hogy anyos nem biztos, hogy rosszat akar. Sokan a tapszeresek negy honaposan kezdik etetni es almas kekszet es majat siman adnak mar ot honaposan. Tuti elso baba, azert felted ennyire. :-) ez nem is baj, en is igy csinaltam, csinalom, de azert nem kell azonnal anyost hulyenek nezni es nekiugrani. Persze, legyen, ami te akarsz, de miert kell azonnal igy irni rola? Jo esellyel te is leszel meg anyos. :-)
2012. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%

3. vagyok.


A trabis példa nagyon jóóó! :)


Kedves 11!

Én is első gyerekes vagyok, a kisfiam 3,5 hónapig tudtam csak szoptatni sajnos, azóta tápszeres. Szorulásos volt, ezért 4 hósan elkezdtem hozzátáplálni (engedéllyel), és ez megoldotta a székrekedését.

Szóval én is idő előtt elkezdtem etetni, mégsem tömtem belé 4-5 hónapos korában a kekszet (sem). Ezek a táblázatok nem véletlenül vannak kitalálva, valószínűleg azért, mert működik.

X évvel ezelőtt még nem figyeltek az ilyenekre, persze, de nem is volt ennyi allergén, mint most.

Én nem vagyok egy paramami, elég sok mindent eszik a kisfiam. De csak azt, amit jónak látok, és nem fogom idő előtt etetni olyanokkal, amitől később problémáink lehetnek.

És ez nem azon múlik, hogy első gyerekes, vagy van már x gyereke! A nővéremnek 3 gyereke van, (18 - 13 - 10, tehát nem most voltak kicsik), mégis egyet ért velem.

2012. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%
Biztos mi is leszünk anyósonk, nagyon nagyon remélem. És itt a példa előttünk, hogy milyen anyósok NE legyünk.
2012. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Felreertettek. Nem azzal van bajom, hogy ne etesse ossze-vissza anyos vagy hogy ne tartsa tiszteletben, amit az anyuka mond. Hanem az, hogy szerencstlen barmit csinal, az csak rossz lehet...
2012. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem bármit csinál, hanem nem tartja tiszteletben a gyermek édesanyjának a kérését! Ráadásul erőszakos is.

Biztos vagyok benne, ha elfogadta volna, akkor anyuka nem lenne így kiakadva. De a kedves mama nem törődik bele, mert nehogymár neki megmondja a menye, hogy mit és hogy..

2012. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%
szerintem sem teheti meg, hogy nem azt csinálja, amit mondassz! a csírájában kell elfojtani, ha nem akarod, hogy rosszul járjon a gyereked. olvastam, hallottam már cifrákat. pl. mama (nem feltétlenül anyós) kilyukasztott füllel vitte haza a kislányt, mert az úgy szép. vagy múltkor írta itt valaki, hogy az ügyeleten kötöttek ki, mert megetette az anyós tejfölös gombával a 8 hónapos gyereket. ott is először azzal jöttek, hogy, jaj, a mama nem akart ám rosszat! nem lesz semmi baja! na kössz... én már az elején nyilvánvalóvá tettem, csak akkor kapják meg, ha azt csinálják amit mondok, punktum. nem kell ezen vesszekedni, ez van. elhiszdm, hogy vannak vérmesebb anyósok, de a gyerekedért ki kell állnod!
2012. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%

Olyan erdekes ez a gyik nemreg en is irtam egy hasonlo kerdest csak nekem nem anyosom hanem anyukam ilyen. En meg azt kaptam meg a valaszokba hogy en lehetnek lazabb, anyukam csak jot akar. Na mind1....

Nekem is 5 hosan kezdte enni az uj dolgokat es anyu annyira megorult ennek hogy hiaba mondtam hogy lassan kell, ha elfordultam mar tomte a gyerekbe a kajat. Nem adott neki rosszat csak eppen meg ott tartottunk hogy delelott kostolas, ami mondtam neki hogy mar megvolt otthon, de azert ebedre meg megtomte mig en a nagyfiammal voltam elfoglalva.

Jol kiakadam persze apu is mellealt ugyanez a duma, hogy ok mar felneveltek minket . Igen es ezt koszonom zepen, de most akkor hadd probaljam meg en is felnevelni a sajat gyerekem! Aztan utana a babam 3 napig nem kakilt, es mire sikerult neki nagyon erolkodott sirt aranyom. Na anyu szidta is magat hogy erre nem is gondolt hogy meg nem birja majd a gyomra . Azota visszafogja magat, de nagyon nehezen.

Amugy nekem a kekszre azt mondta a vedonom hogy az uj ajanlasunk szerint napi fel haztartasi keksz gyumibe reszelve mehet 5 hos kortol.

2012. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Akkor nekem szerencsém van az anyósommal.Elmondja mit csinált annó de nem szeretné átvenni az irányítást.Jó bakik vannak (jó akarásból pl zöld teát adott neki, hogy ne legyen szomjas lányom még csak 3.5 hónapos) de mikor mondtam neki hogy én nem szeretném és legközelbb a vizet adja neki azt mondta rendben.Sőt megbeszéltük hogy ha lehet 6 hónaposan szeretném csk elkezdeni a hozzátáplálást addig ne is kóstoltasson elfogadta.Szerintem ilyennek kellene lenni 1 anyósnak.Ő is felnevelhette úgy a gyerekét ahogy gondolta, miért nem hagyja a menyének is (vagy akár a lányának)?
2012. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
2012. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es!


Arra senki nem gondol, hogy anyos nem biztos, hogy rosszat akar. Sokan a tapszeresek negy honaposan kezdik etetni es almas kekszet es majat siman adnak mar ot honaposan. Tuti elso baba, azert felted ennyire. :-) ez nem is baj, en is igy csinaltam, csinalom, de azert nem kell azonnal anyost hulyenek nezni es nekiugrani. Persze, legyen, ami te akarsz, de miert kell azonnal igy irni rola? Jo esellyel te is leszel meg anyos. :-)


"Szerencsétlen bármit csinál az csak rossz lehet..."


Hol írtam azt, hogy bármit csinál az csak rossz? Nem kellene felemelnie a hangját, amikor elmagyarázzuk neki, hogy van egy étrendje és aszerint haladunk. Szerinte pont, hogy mi csináljuk rosszul, mert nem kap már májat meg bolti tejet.

Na és ha 6 hónapos koráig csak anyatejes lenne, akkor csak így miden gyümölcs kóstolás nélkül adna neki húst? Szerintem azért is hülyének néz, mert még szoptatom és nem minden étkezésnél pürét kap.

A kekszet pedig 6 hósan akarom elkezdeni és azt se háztartási keksszel, hanem az általam kiválasztottal.

Azért nehogymár eddig nem evett se kekszet, se májat, és akkor átmegyünk és majd ő adja neki először. Szeretném az új ízekkel itthon megismertetni a megszokott környezetében. Ráadásul azt sem tudom hogy akarja ott megetetni, mivel ott se etetőszék, se hordozó, se pihenőszék nincs, ráülteti egy székre?

Én is 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, ettől függetlenül kekszet nem fogok 6 hós kora előtt adni és májat 8 hós kora előtt. Miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy én nevelem a gyereket és nem ő? Én se magyaráztam neki, hogy miért adott 14 éve a pár hónapos unokájának egyfolytában forralt bolti tejet, csak meghallgattam amit mondott. Ennek ellenére ő nekünk támadt, hogy hülyeség, hogy nem etetheti ilyenekkel.

És akkor szerinted mi nézzük őt hülyének és mi ugrunk neki? Egyáltalán nem ugrottunk neki, csak elmondtuk neki szépen, hogy ő nem kaphat még ilyeneket, ő ugrott nekünk, amikor felemelt hanggal kioktatott minket.

Azért látom a többiek egyetértenek velem és köszönöm a biztató válaszokat, nem fogom hagyni, hogy teli tömje olyanokkal, amit még nem is kaphatna.

2012. márc. 19. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!