Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megunhatatlan anyós probléma...

A megunhatatlan anyós probléma a hozzátáplálás kapcsán. Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Voltunk ma anyósnál, eddig is okoskodott a hozzátáplálás ügyében, mindig szépen bólogattam, meghallgattam amit mondott és ennyi. Például, hogy nyugodtan adjak a babának bolti tejet forralva, mert van egy olyan márkájú tej, ami direkt babáknak van és olyan mint az anyatej... csak akkor érdekes miért vannak anyatejgyűjtő állomások és miért találták ki a tápszert... és hasonló agyrém dolgok. (A párom 3 hónaposan már szalonnás kenyeret evett)...

Voltunk ma náluk, erre mondta, hogy ha hozzuk legközelebb a babát (5 hónapos), akkor csinálni fog húslevest és ad majd neki májat... Hát jól kiakadtam. A nestlé táblázat szerint etetem a babát, aszerint 8 hósan kaphat először májat. Meg, hogy majd ad neki almát keksszel. Alapból nem is kapott még kekszet, ha kap is, akkor majd abból amit én veszek neki és biztos nincs benne tojás meg tejszármazék. Na erre mondja a férjem, hogy ilyeneket még nem kaphat, mert megvan az étrendje neki és aszerint haladunk. Erre felemelte a hangját, hogy ne mondjuk már meg neki, hogy mit adjon a babának, mert ő felnevelt már 6 gyereket és nem lett semmi bajuk.

Én azt megértem, hogy más világban élünk, de akkor miért kell ránk erőltetni az ő szokásait? Hagy neveljem már fel úgy a gyerekem ahogy én látom jónak, végülis én vagyok az anyja.

Már előre félek mi lesz ha megint elmegyünk hozzájuk, én leszek a bunkó, mert nem engedem, hogy 5 hónaposan májat kapjon. Meg amit nem kóstolt még nehogymár ők adjanak neki először, majd én itthon hozzászoktatom az adott ízhez és akkor adhatnak neki ők is.

De így hogy hagyjam mégis ott? Nem nézek oda 5 percig, és azt fogom látni, hogy tömi belé a húsokat?

Nálatok is volt hasonló probléma?

Persze tudom, hogy meg kellene beszélni vele, de csak azt hajtogatja, hogy felnevelt már 6 gyereket és ő tudja mit hogy kell.

Ja meg mondta múltkor a gyereknek, de így előttem, hogy nem érdekel mit beszél anyád, úgy is azt adok neked enni, amit én akarok.

:((((((((((((((((


2012. márc. 18. 16:44
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Én 2010-ben szültem a kisfiamat, tápszeres volt, 4 hósan kezdtem hozzátáplálni. 5 hónaposan kapott csirkemájat, ugyanis abban a táblázatban, amit az én védőnőm adott, 5 hós kortól volt írva a csirkemáj, heti egyszer. Azóta eltelt 2 év, most 8 hós kortól lehet adni, 2014-ben 10 hótól, 2016-ban 1 éves kortól és így tovább.... Csak nemtudom alapból mi változik.

Amúgy egyetértek veled, hogy ne anyósod kezdje ezekkel a dolgokkal először, hanem amikor te akarod és gyümölcsökkel.

A legújabb kutatások szerint, ha a glutént minél később vezetik be az étrendbe, annál nagyobb az esélye a lisztérzékenység kialakulásának. Pl. rizst már 4 hónaposan be lehet vezetni, sőt már babarizst is lehet kapni. Legalábbis 2010-ben be lehetett vezetni:)

2012. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 xStefix ***** válasza:

A rizsben nincs glutén.


Egyébként szakmai berkekben is megy a vita a mai napig arról, hogy mikor javasolt bevezetni a glutént. Én úgy tanulom, hogy azokat a vizsgálatokat, amelyeken a 4-6 hó közötti hivatalos ajánlás alapszik, skandináv gyerekek között végezték, akik sok szempontból különböznek a magyar gyerekektől. (Kisebb a szoptatott babák aránya, hagyományosan korán és nagy adagokban kezdik nekik adni a gluténos ételeket és legnagyobb részük alapból veszélyeztetett volt a cöliákiára. Kérdés, hogy egy ilyen felmérésből vajon mennyire korrekt eredmények szűrhetőek le a magyar helyzetre...?!)

Ezért a szoptatási szakemberek nem ezt a javaslatot támogatják, hanem továbbra is a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást preferálják. (Tápszerezés esetén is ugyanez a helyzet.) Annyi változott azért itt is, hogy a glutént az első ételek között, tehát 6-7 hónapos korban javasolt először adni, és kicsi adagokban.


A javaslatok pedig azért változnak "évről évre", mert egyre modernebb a technika, amivel kutatnak, és mert egyre több hosszabb távú felmérést végeznek a témakörben. Túl sokat nem lehet ez ellen tenni - én a magam részéről igyekszem aszerint hozzátáplálni, ami az aktuális "trendnek" megfelel ÉS amit magam is helyesnek gondolok.

2012. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Hűűű! A tej a kedvencem. Az én nagymamám állandóan azzal gyötör, hogy tejbegrízt kell adni a kicsiknek, egy kis cukorral és kakaóval, mert úgy nagyon tápláló és egészséges. Javasolta, hogy próbáljak házi tejet szerezni, mert az még jobb. Sőt szerinte a csoki is nagyon tápláló : "adjál neki csokit, de csak tejcsokit, mert attól nem lesz székrekedése" :D

Múltkor éppen szedtem ki a gyereknek az ebédet, mikor láttam, hogy tórós rétest tömköd a szájába. Igaz, már nem 5 hónapos, de akkor is. Ebéd helyett rétes?


Azóta milyen a helyzet? Még mindig beleszól anyuka?

2012. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!