Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Üveges bébiétel...

Hozzátáplálás? Üveges bébiételekben, melyekben van tej. Ti adtatok ilyet a babáitoknak? Volt vele probléma?

Figyelt kérdés
Babám sajnos kizárólag tápszeres, nagyon-nagyon kevés tejem volt csak, az is csak néhány hétig. Most 4 hónapos, és elkezdtük a védőnő tanácsára a hozzátáplálást. A védőnőm azt tanácsolta, hogy a nézzem át a bébidesszerteken, és főzelékeken az összetevőket, mert ami tejet, tejszínt, vagy túrót tartalmaz, azt nem eheti. Ettől függetlenül elég sok, 4 hónapos babáknak való üveges babaétel tartalmaz tejet.
2009. dec. 5. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Eleve olyan nincs, hogy 4 hónaposnak való bébiétel. Csak azért írják rá, hogy jobban elkeljen. A védőnőd is nem tudom mit gondol, hogy ilyeneket tanácsol, az ilyeneket ki kellene rúgni. Hiába tápszeres, attól még nem fejlődik ki hamarabb az emésztőrendszere, mint egy anyatejesnek, így aztán ugyanúgy éretlen a hozzátáplálásra 6 hónapos koráig. A bélrendszere teljesen nyitott, a káros anyagok akadály nélkül átjutnak rajta, és a bélbolyhai is elpusztulnak, és ennek komoly következményei lehetnek pár év múlva. 6 hónapos koráig kizárólag tápszert kellene kapnia, ha nem akarod, hogy komoly eü-i problémái legyenek később. 6 hónapos korában kell elkezdeni egy lassú hozzátáplálást, de azt sem üveges, konzerv babakajával, hanem friss zöldséggel/gyümölccsel.

És előre köszönöm a lepontozást az igazságért... :D

2009. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül tanácsolata. Elértünk egy fejlődési ugráshoz, és a tápszer már nem elég tápláló, ugyanis eddig átaludta az éjszakát, pár napja viszont felébred enni. Amúgy biopiacon vásárolok neki, és magam készítem az ételeit, de természetesen szeretném különböző bébiételekkel is megkínálni.
2009. dec. 5. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azért nem kell ennyire ragaszkodni a 6.hónaphoz.Ejnye!Anyáink idejében se így volt,mi még is felnőttünk valahogy!Ha már elkezdtétek a hozzá táplálást és a picid is jól viseli,csak néhány okosságot had osszak meg veled.Igen.Az üveges bébi ételekre ugyan rá irják hogy 4hónapos kortól adható,de ez nem így van.A sütőtők,és alma pürék még talán megfelelőek a kicsiknek (egyébként figyeld meg hogy ugyan úgy látod viszont a pelusban ahogy oda adtad,mert még nem képes megemészteni!)de ezt házilag is elkészítheted cukor,só,és más haszontalan összetevők nélkül.

A babám anyatejes ugyan,és a 8.hónaptól volt hajlandó "rendesen" enni a főztömet.Ám volt hogy a sok dolog közepette "konzerv" baba paipit kapott. Univer a márka neve amit adtam neki mert azok közt van cukor mentes,csak gyümi cukrot tartalmaz, de még nem találkoztam olyannal ami tejet tartalmazna.

Érdemes volna talán még egyszer beszélgetni a védőnénitekkel, mert a nagy gondoskodás közepette árthatsz is ilyen táplálékok bevitelével a babádnak.

2009. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de hidjétek el alaposan átbeszéltük, és nem saját ötletek alapján etetem. De nem hiszem, hogy az általam készített friss zöldségekből, és gyümölcsökből készített ételekkel ártanék neki. A tej tartalmú bébiételekről pedig csak érdeklődöm, kinek mi a tapasztalata. Erre lennék kíváncsi, úgy igazából. Tudom, úgy tűnik nem akarom meghallgatni mások véleményét. Nem erről van szó, de, ha mindenki véleményét megfogadom, akkor nem adhatok semmit a babámnak, mivel ahány ember, annyi féle tanács.
2009. dec. 5. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki bácsi mondta,hogy nem kell ragaszkodni a hat hónaphoz,úgyhogy öt hónapos sem volt a kicsi,amikor elkezdtük a hozzátáplálást.Alma,banán,krumpli,répa stb.Üveges bébikajára nem láttam még ráírva,hogy tej lenne benne! A védőnéni megnyugtatott,hogy nyugodtan adhatjuk a babának a főzelékeket,innivalókat,desszerteket.
2009. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is csak egyet találtam, pedig szinte az összes gyártó, összes termékét (amit 4 hónapos kortól adható) átnéztem. Szóval, amiben van tej: babylove Abendbrei - bio bébivacsora. Valamint vannak dobozos, por alapú bébidesszertek, melyek szintén tej alapúak.
2009. dec. 5. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is tápszeres baba és már 4 és fél hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást védőnői segítséggel. Először csak gyümit kapott és rizsnyákot, 5 hónaposan adtam először főzeléket, bébikaját, glutén mentes pépeket, amihez csak vizet kellett adni.

A bébikajáról annyit, hogy szigorú minőségi vizsgálaton mennek át, tehát ha egészséges kisbabád van, szerintem adhatod neki a korának megfelelőt, de természetesen az a legjobb amit te magad főzöl neki.Én a Kecskemétit használom, soha nem volt semmi gondunk. 10 hós baba mamája

2009. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!