Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A megunhatatlan anyós probléma...

A megunhatatlan anyós probléma a hozzátáplálás kapcsán. Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Voltunk ma anyósnál, eddig is okoskodott a hozzátáplálás ügyében, mindig szépen bólogattam, meghallgattam amit mondott és ennyi. Például, hogy nyugodtan adjak a babának bolti tejet forralva, mert van egy olyan márkájú tej, ami direkt babáknak van és olyan mint az anyatej... csak akkor érdekes miért vannak anyatejgyűjtő állomások és miért találták ki a tápszert... és hasonló agyrém dolgok. (A párom 3 hónaposan már szalonnás kenyeret evett)...

Voltunk ma náluk, erre mondta, hogy ha hozzuk legközelebb a babát (5 hónapos), akkor csinálni fog húslevest és ad majd neki májat... Hát jól kiakadtam. A nestlé táblázat szerint etetem a babát, aszerint 8 hósan kaphat először májat. Meg, hogy majd ad neki almát keksszel. Alapból nem is kapott még kekszet, ha kap is, akkor majd abból amit én veszek neki és biztos nincs benne tojás meg tejszármazék. Na erre mondja a férjem, hogy ilyeneket még nem kaphat, mert megvan az étrendje neki és aszerint haladunk. Erre felemelte a hangját, hogy ne mondjuk már meg neki, hogy mit adjon a babának, mert ő felnevelt már 6 gyereket és nem lett semmi bajuk.

Én azt megértem, hogy más világban élünk, de akkor miért kell ránk erőltetni az ő szokásait? Hagy neveljem már fel úgy a gyerekem ahogy én látom jónak, végülis én vagyok az anyja.

Már előre félek mi lesz ha megint elmegyünk hozzájuk, én leszek a bunkó, mert nem engedem, hogy 5 hónaposan májat kapjon. Meg amit nem kóstolt még nehogymár ők adjanak neki először, majd én itthon hozzászoktatom az adott ízhez és akkor adhatnak neki ők is.

De így hogy hagyjam mégis ott? Nem nézek oda 5 percig, és azt fogom látni, hogy tömi belé a húsokat?

Nálatok is volt hasonló probléma?

Persze tudom, hogy meg kellene beszélni vele, de csak azt hajtogatja, hogy felnevelt már 6 gyereket és ő tudja mit hogy kell.

Ja meg mondta múltkor a gyereknek, de így előttem, hogy nem érdekel mit beszél anyád, úgy is azt adok neked enni, amit én akarok.

:((((((((((((((((


2012. márc. 18. 16:44
1 2 3 4
 21/33 xStefix ***** válasza:
78%

Na azért valljuk be, hogy az anyós az egy külön szerepkör és általában kevésbé hálás. :) Szerencséje van annak, aki jól megvan vele, pláne, ha még a kéréseit is hajlandó teljesíteni...

Kicsit én is egyetértek, nem feltétlenül a rosszindulat szól belőlük, csak éppen ők már idősebbek, kevésbé rugalmasak és azt hiszik, az ő egyetlen tapasztalatuk az etalon mindenki más számára. (Bár ezzel még néha mi, kezdőbb anyukák is így vagyunk, nem?) Szóval ennyiből érthető. - De a stílus az már más kérdés. Ebből a szempontból viszont szerintem is fontos, hogy amit közölni akar, azt ne bicskanyitogató módon tegye, és igyekezzen elfogadni azt a megoldást, amit végül a fiatalok választanak.

Nekem szerencsém van a saját anyukámmal, mert nagyon jó viszonyban vagyunk, de nekem is volt már vele jópár köröm, amikor ő juszt mást javasolt, mint amit én akartam. De szerencsére ő is egyre jobban műveli ezt a nagymama-dolgot. Elvégre ezt nekik is tanulni kell. :)

(Anyósról nem beszélnék inkább, ő más szempontból ultra problémás...)

2012. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
22%
Hogy utálhatja itt mindenki az anyósát...... Te jó ég.
2012. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálom, csak az agyamra megy :)

Nagy különbség :)

2012. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én sem utálom!

cseresznyebefőttes vagyok

2012. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Én sem utálom az anyósomat, nincs is miért... Ő nem ismerhetett már engem, és én sem őt, sajnos. :(
2012. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, de én azt gondolom, hogy a gyereket Te szülted és nem anyósod. Így pedig semmi köze nincs hozzá, hogy mivel eteted. A mi védőnőnk azt mondta, hogy azért van ma annyi allergiás és túlsúlyos felnőtt, mert régen már pici babáknak tejet és egyéb felnőttnek való ételt adtak. Ezzel pedig azonnal tönkre is tették a baba bélrendszerét (és ezáltal az immunrendszerét is). Nem hiába volt régen annyi beteges gyerek. Nekem anyám mondogatott ilyeneket, hogy bezzeg amikor te kicsi voltál...még ülni sem tudtál, de már etted a füstölt szalonnát, meg a bablevest. Nagyi kicsi koromban állandóan csokival tömött, hogy hízzak. Most egy kövér, inzulin problémás nő vagyok. Talán semmi köze a kettőnek egymáshoz, de mi van, ha mégis.

Én elhiszem, hogy a szüleink, nagyszüleink és az anyósaink is felneveltek már sok gyereket, de akkoriban pl. nem volt minden élelmiszer teletömve káros adalékanyagokkal.

Én azt mondom, ne engedd meg neki, hogy bármit is megetessen vele, amit Te nem akarsz. Mondd meg, ha bármire allergiás lesz a baba, az csakis az ő hibája lesz.

Egyébként unokatesómék fia már 2 hónaposan túl volt egy kisebb műtéten, mert későn vették észre, hogy laktózérzékeny. Emiatt pedig ma már alig ehet valamit, ugyanis szinte mindenre allergiás lett a félrekezelés miatt.

2012. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 xStefix ***** válasza:
82%

Én vállalom, hogy utálom, de nem ilyesmi miatt, viszont alapos okom van rá.

De akármilyen mélységig van valakinek gondja az anyósával, akkor is joga van szólni, ha úgy érzi, sérülnek az érdekei. Ez nem szeretem-nem szeretem kérdés.

2012. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ebben a kérdésben szerencsém van, csak egy vesszőparipám volt:a csoki.Kb a lányom 7 hós korától kezdte anyósom, hogy ehet-e már csokit?Mire én:Nem, de miért is kéne neki?Erre anyós:Biztos ízlene neki!(Naná, hiszen gyerekből van, melyik gyerek nem szereti a csokit?).A párommal is megbeszéltem, hogy ilyen esetben álljon ki mellettem, megmagyaráztam neki is, hogy miért is nem kell a csoki a gyereknek.Anyós csak nézett, mikor mondtuk neki:Lehet, hogy ízlene, de nincs rá szüksége és arra sem, hogy utána ne akarjon enni, normálisan, boruljon a hozzávetőleges napirend stb, stb...

Megértette.Karácsonykor engedékenyebb voltam én is, akkor evett szaloncukrot a lányom (nem volt még egy éves).Sógornőm hozzáfűzte:Ízlik neki!

Nahát-mondtam-micsoda meglepetés!

Persze ebédelni már nem akart a gyerek:D

Szerencsére az én párom minden hasonló helyzetben kiáll mellettem, de az én anyósom hálistennek amúgy sem egy tipikus anyós, ő kb az az 1%, aki a jobbik fajtából van.

Sőt, ha panaszkodni merek a fiára, inkább mellém áll, mint mellé:D

14,5 hós a lányom, imádja a mamiját és én nyugodt szívvel hagyom rá, ha dolgom akad:)

2012. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el a hozzászólásokat is!

2012. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Én sem szerettem soha. Még szerencse, hogy nincs törvény rá, hogy kötelező szeretni az anyóst. Mondjuk őt nagyjából 4 emberen kivül senki nem szereti. Nem véletlenül. Tényleg elég undorító személyiség.
2012. márc. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!