Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről az esetről?!

Figyelt kérdés

Itthon nálunk a 2 éves kisfiam nem kaphatja meg a kezébe a gyerekfogkrémet,mert kinyomja és megeszi(szerintem ez normális)de amikor itt van anyukám akkor odaadja neki a szemem láttára pedig kérem hogy ne adja!

Anyukám szerint én vagyok a nem normális hogy nem adom neki oda és hogy ő ha akarja odaadhatja.

De a gyerek sajnos ezt kifogja használni,engem fog hülyének nézni,vagy tévedek?!


2012. márc. 20. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.Anyukád legalább nálatok csinálhatná azt,amit kérsz.Egyébként én sem adom oda a 3 éves lányomnak a fogkrémet,én nyomok neki és elteszem.
2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tévedsz, igazad van. A lényeg nem a fogkrém, hanem az, hogy a gyerekednek TE vagy az anyja, Te neveled, és ezt a nagymami kénytelen lesz belátni, hogy attól hogy ő elronthatja a gyereket, attól még a Te szülői tekintélyed nem szendvedhet csorbát. Azt csinál az unokával amit akar, ez igaz, de ha ettől a gyerek arra jön rá, hogy kijátszhat téged, akkor ezt már nem szabad, szerintem.
2012. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ezt csinálta. Megvártam amíg a tubus kiürül, onnantól csak azt kapta meg. Így már nem volt olyan izgalmas. Ha tudod hogy jön mama dugd el a fogkrémet. Hiába is vitatkoztok majd ezen, ahogy olvasom a soraid, ő biztosan nem fog engedni. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.
2012. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Neked van igazad.

Vannak alapvető szabályok, amiket ha tetszik, ha nem be kell tartani. Egy két éves mindig mindent akar. (Fogkrém, mustár, wc-kefe, konnektor buzerálás, wc-be mászás, kuka kipakolása.... )Mi vagyunk a felnőttek, nekünk kell eldönteni, hogy mi az, amivel játszat, és mivel nem. A fogkrém nem ez a kategória. Ha késsel akarna rohangálni a mama azt is odaadná, mert az unoka akarja?!

Lehet, hogy tudatosítanod kellene anyukádban, hogy amit csinál, azzal csak neked árt. Ne úgy kényeztesse az unokát, hogy partner a rosszalkodásban.

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

èn mindig nagymama párti vagyok, mert az anyukák sokszor túloznak, de ebben az esetben én sem engednék.


Otthon nincs fogkrémezés, a nagyinál meg csináljon amit akar. A gyerek hamar megtanulja mit szabad otthon mit a nagyinál és hogy ez a kettö nem ugyan az.


Szóval mond meg anyukádnak hogy náluk adjon fogkrémet ha akar, ott neki kell nemet mondani, vagy feltörölni, de nálatok nem. Rejtsd el a fogkrémet és ennyi.


Mivel én soha nem adtam a kezébe így eszébe sem jut kérni.

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem adhatja senki egy 2 éves gyerek kezébe a fogkrémet.Ez nem játék, ez nem kóstolnivaló. A szülő, nagyszülő mossa meg a fogát.

Az anyukád pedig szoktassa úgy a gyermeket, ahogy Te teszed.

2012. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De akkor miért gondolja azt anyuk hogy én vagyok a hülye?!

Miért nem érti meg amit mondok hogy nem is csak a fogkrémről van szó hanem arról h lassan a gyerek engem fog semmibe venni ha ezt csinálja?!

Ha ti megértitek akkor ő miért nem?Azt mondja nem fog a sarokba ülni meg utasításokat betartani...dehát itt nem is erről van szó hanem arról hogy az van amit anya mond mert nem véletlen találom ki ezeket a "szabályokat"!

Most én vagyok az idegbeteg mert mertem szólni és menjek el kivizsgáltatni magam....úristenem:(

2012. márc. 20. 12:42
 8/18 A kérdező kommentje:
*anyu
2012. márc. 20. 12:43
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
a gyerek a tiéd. Nyomkodja anyádnál, aztán vegyen ő másikat meg takarítson. A te lakásod, a te gyereked, a te fogkrémed. És ne mondjon ellent a gyerek előtt, ha nem akar balhét. Semmilyen esetben!!
2012. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Most úgy fognak hazamenni(anyu+új férje)hogy én vagyok az idegbeteg és hogy a gyereket sem engedem látni,meg még ilyen és ehhez hasonló képtelenségek.Pedig ilyenről szó sem volt hogy ne engedném látni...

Miért ilyen????

2012. márc. 20. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!