Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről az esetről?!

Figyelt kérdés

Itthon nálunk a 2 éves kisfiam nem kaphatja meg a kezébe a gyerekfogkrémet,mert kinyomja és megeszi(szerintem ez normális)de amikor itt van anyukám akkor odaadja neki a szemem láttára pedig kérem hogy ne adja!

Anyukám szerint én vagyok a nem normális hogy nem adom neki oda és hogy ő ha akarja odaadhatja.

De a gyerek sajnos ezt kifogja használni,engem fog hülyének nézni,vagy tévedek?!


2012. márc. 20. 12:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ellenállásod miatt magán kellene felismerni, elfogadni a hibáit, és ez nehéz folyamat.

A "fogkrémet akkor kapja a kezébe a gyerek", amikor már szülői ellenőrzés nélkül is tud fogat mosni.

Megértelek, a gyerek körül következetesség, szabályok szükségesek a fontos dolgokban.

Sajnos, meg kell tanulni nemet mondani.És ezt elfogadni, egy nagyszülőnek. Néha. Még ha "jót is akar."

2012. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek veled. Én még a többieknél is szigorúbb vagyok. Ha itthon nem szabad valamit, akkor a nagyik tartsák tiszteletbe, hogy náluk sem szabad. Pl. a fogkrémmel. Nem bírnám elviselni, ha ilyen mondatokat hallanék a gyerekemtől, hogy "A Nagyinál jobb, mert ő mindent megenged..." Ennyi. Ha a nagyik ezt nem fogadják el, nem bízom rájuk a gyereket. Úgyis ők fognak engedni a végén.

Tudom, hogy ez durván hangzik, de én így gondolom.

2012. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az eszem megáll,mostmár azt mondja hogy adjam bölcsibe a gyereket mert ott jobb helye lenne.áááááááááááá

Nincs munkahelyem sajnos,nem adhatom be de nem is adnám!

2012. márc. 20. 13:26
 14/18 anonim ***** válasza:

Szegény! :( Nem értem miért ilyen anyukád... Én simán összevesznék vele hasonló esetben. Előbb-utóbb úgyis látni akarja az unokáját, és engedni fog. Valami ilyesmit: "Ne haragudj, anyu, de ő az én gyerekem, majd én tudom mi a jó neki. Ha ezt te nem tudod elfogadni, nem kötelező ide jönni."


#12/13 vagyok.

2012. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na ez már azért sok!!! Köszönd meg neki szépen, hogy ennyit nézett ki belőled. Nem vagy már taknyos gyerek, meg fogsz birkózni a saját gyereked nevelésével, még úgy is, hogy Ő hátráltat. Ne hogy engedj neki, mert a következő húzásai durvábbak lesznek. Most kell megfognod anyukádat. Te ismered, próbálj meg hatni rá, ha kell durván, erélyesen.
2012. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a játszma nem most indult nálatok...!

A lényeg az, hogy rivalizál veled!!! Nem akarja átadni az anya szerepet és nem akar azonosulni a nagymama szereppel. Röviden ennyi. Jó adag nárcizmussal fűszerezve... (nem kicsi leértékelés a részéről feléd, hogy a bölcsibe jobb helye lenne a gyereknek)


Hogy mit lehet tenni egy nárcisztikus szerepzavarral küzdő emberrel?...

Szépen finoman, de HATÁROZOTTAN közöni, hogy nálad ezek a szabályok, te ebben hiszel, ezt szeretnéd! És sajnos, ha ezt NÁLAD nem tartja, akkor a kapcsolat és a gyerek látja a kárát. Ugye ezt pedig nem szeretné..:?!

Valamiért úgy érzem, hogy zsarolható vagy (érzelmileg) és ha dacból válaszolsz, akkor szintén gyereknek fog kezelni. (mind az engedelmes, mind a dacos gyerek szerepek)

Tehát felnőtt módjára kell, hogy beszélj vele (ne dühből, érzelemből, hanem a száraz tényeket közölni kemény hidegvérrel!). Ha következetes vagy, változni fog.

Emellett, ha valamit jól csinál, akkor azt is kiemelném neki.

2012. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

na igen,szeretem anyukámat,és sokat segített már nekem,de az agyamra megy a kioktatásaival,és azzal hogy ő mindent oda ad és megenged 11 hónapos fiamnak,tudom elég fiatal vagyok(22),de nem vagyok már gyerek, azért 130kmre vagyunk egymástól(még pár hónapig ),mégis csak mi neveljük,ő ritkábban látja,és szerintem jól csináljuk,sőt már kaptunk dicséretet is,hogy milyen kiegyensúlyozott,kedves,gyerek,milyen sok mindent tud,megért,megcsinál(persze ez a dícséret is olyan néha mintha,csodálkoznának hogy képesek vagyunk gyereket nevelni,meg hát nem minden a szülő érdeme,sokat számít milyen a gyermek kialakulóban lévő személyisége), na mindegy most is beteg volt a kisfiam,és olyan hegyi beszédet kaptam hogy vigyázzunk rá,mintha 10 éves lennék,komolyan úgy érzem magam mint egy taknyos gyerek sokszor,ha meg visszaszólok akkor meg jön a duzzogás, a besértődés

tényleg szeretem meg segítőkész,de nem tudnék vele együtt lakni

mivel már egyre nagyobb a kisfiam lassan el beszélgetek vele,hogy mi hogyan szeretnénk nevelni,mert szeretnék következetes lenni,de ha ő mindent megenged,még azt is hogy peluscsereközben felüljön elmenjen


de anyukám azért a kisebbik probléma,az anyósomtól,meg a férjem nagyanyjától a falnak megyek

megkérem valamire őket csak azért sem,süteményt akartak adni a 9 hónapos gyereknek,ráadásul tele volt porcukrozva,a másik az sem érdekli őket ha agyerek feje koppan minek kapjuk el ha már fáradt és elesik,ekkor volt 8 hónapos,szegénykém,meg is mondtam ha nem tudnak rá vigyázni akkor,nem is fognak,másik alkalommal a 9 hónapos fiam kikapták az autósülésből amíg szedtem ki a cuccokat a kocsiból,beviharzottak vele a házba szó nélkül,majd kiabáltak hogy jöjjek mert ordít a gyerek

szegény kisfiam megijedt mit akarnak tőle,ritkábban látja őket ugye,mi meg férjemmel nem voltunk látóhatáron belül,szegény nagyon megijedt 1,5 napig nem volt hajlandó odamenni hozzájuk még úgysem hogy ott voltam,na ennyit ezekről a nagyszülőkről

2012. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ne haragudj kérdező hogy ennyit írtam csak jól esett kiadni magamból,megértem a felháborodásod,teljesen jogos,Te vagy az anyja
2012. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!