Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz kisgyerek...

Mennyire nehéz kisgyerek mellett új munkát találni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,ha valaki gyed,gyes után nem a régi munkahelyére megy vissza.Mennyire tolerálják a sok hiányzást,ha pl beteg a gyerek?
2012. márc. 21. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon. Én már fél éve keresek, de nem vesznek fel sehová. Egyébként is kevés a lehetőség, de ha meghallják, hogy két kisgyerek, már mehetek is. Szóval el sem jutunk oda, hogy tolerálják a hiányzást. Pedig az én gyerekeim még csak nem is betegesek.
2012. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetetlen. Ezért kell foggal-körömmel ragaszkodni az előző munkahelyhez, hacsak be nem csődölt. Ő köteles visszavenni, elvileg már bizonyítottál, szóval onnan talán nehezebben tesznek ki.

Szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetben, most megyek vissza a régi munkahelyemre, de már kérdezték, hogy mi lesz a gyerekekkel az 5 hetes óvodai nyári szünetben. Nagymama. Meg babysitter. Szerintem eleinte nagyon sok pénzt fogok gyerekfelügyeletre költeni, de muszáj, mert ha azt látják, hogy a gyerekek miatt nem lehet rám számítani, hamar leírnak. Máshova meg még interjúra sem hívnak be, ha látják, hogy van gyerekem.

Én Székesfehérvár mellett lakom, és az ismerettségi körömben van egy-két munkanélküli, akik már évek óta nem találnak munkát. Pedig még gyerek sincs. Szóval tuti nagyon nehéz. Pesten talán könnyebb, de az ország keleti részén meg képtelenség. Te merre laksz?

2012. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na most elkeserítettetek mert lassan nálam is aktuális lesz.És muszáj megmondani már az interjún hogy van gyerek?Mert elvileg ők nem kérdezhetnek rá.
2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De rákérdeznek, hiába nem tehetnék.

Ha hazudsz, az sem jó, előbb-utóbb ugyis kiderül. Ha meg azt válaszolod, hogy ezt meg sem kérdezhetik, megint csak leírtad magad.

2012. márc. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Én pesten lakok és a kisfiam júliusban lesz 2 éves.A régi helyemre megyek vissza októbertől,tehát 1 évig biztos lesz még munkám,meg remélem,hogy utána se tesznek ki,csak nem árt tisztában lenni a lehetőségekkel.Szeretnénk még babát is.Olyan igazságtalan az élet,hogy ha már van gyereked kevesebbet ér a munkád?
2012. márc. 22. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez van. De őket is meg lehet érteni. Olyan embert akar a munkaadó, aki el is végzi a munkát, nem állandóan táppénzen van a gyerekkel. Az a baj, hogy kevés a munka, és emiatt kiesnek csomóan: kismamák, pályakezdők, 40 év felettiek, stb. Több munkahely kéne, akkor bennünket is jobban megbecsülnének.

Én is pont úgy vagyok, mint te. Még 1 évig védett vagyok, aztán ki tudja. De nincsenek illúzióim, a nagyobbik gyerekem már egy éve óvodás, és havi legalább 1 hetet beteg. És az óvónő szerint ez még jó...

2012. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!