Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós a babám és kb.5 napja...

3 hós a babám és kb.5 napja megutálta a babakocsit. Azelőtt órákig eltologathattam benne. Most 20 perc után üvölt. Milyen praktikát ajánlotok? Miben vigyem ki a levegőre?

Figyelt kérdés

2012. márc. 24. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az enyémek ilyenkor már unatkoztak a mélykocsiban! Picit megpróbálhatod megemelni, vagy valahogy oldd meg, hogy tudjon nézelődni. Tehetsz neki csörgőt v egyéb babakocsijátékot, de ne legyen fent állandóan, hanem csak néha tedd fel neki, hogy legyen újdonság számára, ha nyűglődni kezd kizökkentse és lefoglalja - de ne unhassa meg.

De a nézelődés lenne a lényeg, azzal sokkal jobban elvannak hosszabb távon, mint bármilyen játékkal.


Esetleg kipróbálhatnátok valami jó fajta kengurut v hordozót is, hátha szeretné a baba (nem mindegyik szereti ám, és van az úgy, hogy anyának is kényelmesebb v praktikusabb a babakocsi, pl bevásárlás és alulra pakolhat stb... de néha csak úgy csámborogni vagy egyszerűbb ügyintézni tök jól tud jönni egy villámgyors kenguru).

2012. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha 3 hónapig bírta a Babád a mélykocsit, akkor nagyon türelmes gyereked van :-) Az én Fiam 3 hetes korában döntött úgy, hogy elege van belőle. Én olyan büszkén, élvezettel tologattam volna abban a szép mélykocsiban, Ő meg csak üvöltött és üvöltött ... Onnantól kezdve csak a hordozó részben tudtam tologatni, mert ugye a sportrészben még elveszett, és bár mindenki cseszegetett, hogy a gerince így meg úgy, egyszerűen nem maradt meg máshogy. Gondolom, így jobban látott, meg jobban is szerette ezt a kicsit gömbölyű testhelyzetet. Valószínűleg a Te Babád sem szeret teljesen vízszintesen feküdni és nem is lát jól a mélykocsiból. Próbáld megemelni a felsőtestét, a hordozó nekünk nagyon bevált, de nem merem ajánlani, mert mélységesen meg leszek kövezve :-)
2012. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kendő, mei tai, csatos hordozó. Annyi ruhát adj rá, amennyi rajtad is van, esetleg vastagabb nadrágot adhatsz rá, mert ugye az kilóg a hordozóból. Meg már nincs is olyan hideg, nem kell túlparázni.

Kicsit off: lehetőleg ne kenguruban vidd ki, az egészségtelen. A baba lábai nincsenek terpesztartásban, ezért ez a csípőjének nem tesz jót. A kenguru háta merev, a baba gerince pedig "C" alakú. Ha egyenesbe kényszerítik, akkor az terheli a gerincét (mintha ültetnéd úgy, hogy nem tud ülni).

A helyes tartás:

[link]

[link]

És a helytelen:

[link]

[link]

2012. márc. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a kengurut? Abban is sír?
2012. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Olyan kengurut vegyél, ami olyan jellegű, mint egy hordozókendő, csak csatos. Vagy hordozókendőt :) Nekünk ez van: [link]

3 hetes korától használjuk, nagyon szereti a babám.

Így nem fog jobban fázni, mint a babakocsiban, sőt, szerintem így melegebben van tartva, mivel a testeddel is melegíted, esetleg melegebb nacit/harisnyát adj rá, mert a lába kilóg.

2012. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

13. vagyok, kicsit off: 15-nek: egyetértek abban, hogy kendő jellegű kengurut vegyen, de amit linkeltél, az sajnos pont nem olyan. :( Nem biztosítja a terpesztartást, hanem párhuzamosan lógnak a lábai, ami nagyon-nagyon nem jó a csípőnek. Ami megfelelő, az a kendő, a mei tai vagy a csatos hordozó. Csatos márka pl. a Manduca, az ErgoBaby, a Beco, a Magyarinda, de van Gremese és Liliputi csatos is.

Bocsi az offért!

2012. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15 vagyok. Ha jobban megnézed, a mama felé forduló pózban terpesztartásban van a baba lába. Mint írtam, nekünk ilyen van, úgyhogy tapasztalom, hogy így van.

Egyébként megkérdeztem a gyerekorvosunkat erről, hogy mennyi az igazság ebből, hogy kifelé hordozva káros-e a kenguru, azt mondta, hogy akkor lenne ebben valami, ha a baba egész nap ebben lenne. Ha mondjuk napi max 1 órát így sétálunk vele, akkor az égvilágon semmi baja nem lesz. Én hiszek neki.

2012. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Megint én, a 13-as. Jobban megnéztem, és nem biztosítja a terpeszt. Lehet, hogy egy átlag kengurunál nagyobb a terpesze, de nem térdhajlattól térhajlatig támasztja meg a babát. Mi ajándékba kaptunk ilyen kengurut, párszor beletettem bele a babámat, és nagyon utálta, ordított benne, de a mei tai-ban nagyon jól elvan (mellesleg nekem baromi kényelmetlen is volt egy 10 perc után).

De ártani nyilván nem árt (ahogy a kifelé hordozás sem), ha nem hosszú ideig hordozol vele egyhuzamban, csak mondjuk fél óráig, nem minden nap. Pl. átszaladni a szomszédhoz oké, de én hosszú sétára nem javasolnám, napi 1 órára sem. Az ortopéd orvos és gyógytornász is ezt mondta nekem. Plusz járunk hordozós klubba, ott vannak hordozós tanácsadók, ők szintén ezt mondják. És rengeteget is olvastam a témában.

Itt van pl. néhány cikk:

[link]

(itt a koraszülöttek kapcsán írnak a témáról, de az időben született babákra is ez vonatkozik:)

[link]

[link]

[link]

A gyerekorvosunk meg azt mondta, hogy nehogy hordozzam a babát, de ha mégis akarom, akkor csak és kizárólag merev hátú kenguruban... Úgyhogy ennyit a mi orvosunkról (ennek ellenér nem gondolom, hogy a ti orvosotok rosszat mondana).

Na persze nem akarok veled vitatkozni, mindenkinek a saját döntése, hogy miben hordoz...

2012. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!