Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért beszélnek olyan hülyén...

Miért beszélnek olyan hülyén a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Fél éves kislányomnak mindenki úgy mondja hogy "a apa meg a anya". Minden második szó iggeeeeeeeen. Stb.
2012. márc. 25. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értem a kérdést...
2012. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg attól, aki így beszél?
2012. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az baj.

Nem "a apa" hanem "az apa". Mivel a magánhangzóval kezdődő szavak névelője az "az".

Normálisan úgy mondják hogy "igen". nem pedig "iigggeeeeeen"

2012. márc. 25. 20:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert ez a gyakorikérdések.hu.
2012. márc. 25. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:

lazíts egy kicsit. rád fér meg rám is. :)

ez van én is utálom de valamikor én is mondom.

2012. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez semmi. Én pár napja egy anyukát hallotta a max. 4 éves gyermekéhez beszélni:

"Panna, b****+,nem igaz hogy így kell vonszoltatnod magad!" (vonszoltatás = érdekesnek talált rajtam, és én mögöttük mentem ezért a kislány időnként hátrafordult)

Ez után azért üvöltött a gyerekekkel ( kb. 2 éves kistesó is ott volt), mert az egyik megbotlott, és anyukának kellett megtartania. Anyuka megbillent, és nagyon megijedt, hogy kitörik a magassarka.

Tudom, hogy nem válasz a kérdésedre, de nagyon felbosszantott, és kiírtam magamból.


A válasz: szerintem azért, mert úgy gondolják, így könnyebben megérti a gyerek. Legtöbbször azok beszélnek így, akiknek nincs gyerekük.

2012. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anyósom minden elé a-t mond, ha az illik oda, ha nem. Engem is idegesít, de ez nála nem csak a gyereknek szól, hanem egy rossz szokás, beidegződés, ő már nem fog változni ezen a téren.


Ha a gügyögés, és hasonlók idegesítenek, mondd meg kedvesen az illetőnek, hogy a gyerek csak kicsi, nem hülye, nyugodtan beszéljen hozzá normálisan :). Nekem ez bevált.

2012. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, jó így már értem. Kérd meg őket, hogy beszéljenek normálisan a gyerekkel, ha ennyire zavar. Engem inkább az idegesít, amikor többesszámban beszélnek a gyerekről. Pl: Ennyit meg annyit szopizunk, jön a fogunk, múlt héten betegek voltunk....ettől megőrülök. :D De túl teszem magam rajta. :)
2012. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyeseket minden idegesít. Szerintem reggel már azon gondolkodnak mit kérdezzenek itt. Hehe.
2012. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem nem idegesít, sőt vicces.
2012. márc. 26. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!