Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a 7 hónapos babája is...

Másnak a 7 hónapos babája is ilyen keveseket eszik? Kislány, alább a "menü":

Figyelt kérdés

Szóval reggel, ébredés után 8 körül szopik. Nem mérem, de ma pl. tápszert kapott, abból 80 ml-t ivott meg.

Ébredés után általában 2 órával elalszik cicin, de csak kortyolgat olyankor, nem igazi evés.

Délben főzeléket eszik husival, mostanában olyan max. 120-130 g mennyiséget, de volt többször, amikor 150-180 grammnyit evett. Ebéd után van, hogy elfogadja a cicit, van, hogy 1-2 kortynyit csak.

Uzsonnára gyümölcsöt eszik kb. 2 babakeksszel, általában 100-110 gramm, de van, hogy kevesebb. Eztán is szopi, amit vagy elfogad, vagy nem.

Vacsorára 18h körül tejpép, általában 70-110 g. Elalvás előtt szopi. De nem sokat kortyol, mert általában rögtön elalszik rajta.

Éjszaka általában 2-szer ébred, szopik, de szerintem inkább csak szomjat olt.

Kis súllyal született (2600 g), most 7 hónapos, tegnap töltötte. Súlya 7 kiló fölött valamivel, a héten megyünk mérni, 6 hónaposan 6,77 kg volt. Nem volt gond a súlyával.

Sokat mozog, kiegyensúlyozott, sokat nevet. Forog, mászik, ül.

Csak aggaszt, amiket itt olvasok, hogy egyes babák 200 ml-t isznak tápszerből, és kétszer ennyi mennyiségeket esznek meg gyümölcsből, főzelékből, tejpépből.

Nyugtassatok meg: más babája is eszik ennyiket?


2012. márc. 26. 11:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit: hiába is próbálnám egy-egy alkalommal "tömni". Ha a szilárd nem kell már neki, engedelmesen kinyitja ugyan egy ideig a száját, de öklendezik tőle... A cicim ha nem kell, keményen eltol magától.
2012. márc. 26. 11:17
 2/10 anonim ***** válasza:

az enyém pár napja még kevesebbet eszik és nem is mindent fogad el

tegnapi nap

fél alma, 1 db keksz, fél doboz puding, két kiskanál répa, egy túrórúdi, icipici szopás, de viszont nagyon sok teát kér


Már napok óta nincs étvágya, ami nem ízlik neki azt meg kifújja, előtte pedig olyan sokat evet

2012. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jah és ő is 7 hónapos kilány
2012. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az enyém kicsit beteg volt a múlt héten, szóval attól is lehetett a múlt hét. A fog is okozhatja.

Ami aggaszt, hogy szerintem nincs meg a tejalapú napi fél liter közel sem... A doktornő szerint reggel-este szopival ha megvan napi 3-4 dl, az jó. Na, nem tudom, az egész napival megvan-e ennyi...

2012. márc. 26. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mennyiség nem is kevés.

Tömni úgysem lehet, a súlya rendben van, egészséges, sokat nevet. Mi a baj? Hogy más gyereke mennyit eszik? Ugyan... ne stresszelj feleslegesen.

2012. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik volt ilyen kákabélű:) Nyugi, már 8 éves és semmi baja! Neki ennyi kell és kész! Amúgy néha amikor azt hiszed kortyol kettőt, nem is olyan kevés az, így meg hogy éjjel is szopizik+ a pép, szerintem megvan a fél liter! A kisebbik fiam jobb evő, de szopizni ő is keveset szokott, talán este érzem úgy hogy tisztességesen megszívja magát.
2012. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én fiam sem eszik,pedig a 7 kgjához már többet kéne ennie,kb olyan mennyiségeket mint a Te lányod,és teljesen megértelek,mert előre stresszelek kaja előtt,hogy vajon most eszik-e. még be sem teszem a szájába a kanalat és olyan arcot vág,mint aki undorodik. de ő van,hogy sokat eszik,van,hogy semmit,múlt héten még szopizni sem akart,de szerencsére már igen.az a biztos,ha nem is eszik,legalább szopizzon,abba benne van a lényeg:)
2012. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem egyedi.

Szerencsére a kislányom mindent megeszik szinte, és azt a keveset, amíg kéri, jó étvággyal. Csak hamar elég lesz neki. Nem is lenne gondom, ha sokat szopizna, vagy enne tápszerből.

(Bár nagy gondom így sincs, csak kicsit idegesít.)

2012. márc. 26. 12:08
 9/10 anonim ***** válasza:

az én 7.5 hónapos, 9 kilós kislányom ennél kevesebbet eszik, zöldségeket alig, az anyatejet preferálja. még a gyümölcs se kellett neki 6.5 hónapos korig... 1 éves korig a lényeg a tej, a többit a saját ritmusa szerint fogja elfogadni. tömni úgysem tudod, mert azzal elveszed a kedvét :-/

szerintem ne aggódj, én sem teszem, ha jókedvű, egészséges, akkor nincs gond.

2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

A védőnő is azt mondja, hogy szimplán nem lesz nagy étvágyú, ami nem is baj.

A tej sem kell neki sokszor, bár a mai kajára nem panaszkodom. :-)

Na, de az sem lenne jó, ha amiatt izgulnék, mert túl sokat eszik. :-)

2012. márc. 26. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!