Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van koztetek olyan, akinek...

Van koztetek olyan, akinek refluxos a kisbabaja? Milyen kezelest kap? Kellett muteni? Okoz nala legzeskimaradast?

Figyelt kérdés

Az en kisfiam 7 honapos, es most diagnosztizaltak nala a refluxot.

Azt, hogy bizonyitottan okoz-e nala legzeskimaradast, azt holnap tudom meg. (elvileg amiatt derult feny az egeszre, mert alladnoan jelzett a legzesfigyelonk)


2009. jún. 15. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Kisfiam is refluxos,de érdekes módon nekünk nem ajánlottak "különleges" tennivalót ( az AR tápszeren kívül )

Csodálkozom ezen,nem is gondoltam,hogy komolyabb tüneteket is okoz! :(

a légzésfigyelő még nem jelzett (kopp-kopp) tehát azt hiszem a légzésével rendben van minden.

Most utána nézek pontosabban......

2009. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ennek is vannak fokozatai.

Mi mar voltunk legzesfigyelo miatt korhazban, de akkor a refluxra csak legyintettek. Azaz rairtak a zarojelentesre h reflux, csak mert en azt mondtam h sztem az van neki...most viszont rendesen kivizsgaltak ra.

Azert okozhat legzeskimaradast, mert a visszaaramlo sav a horgoket "gorcsbe randithatja". De nem a panikkeltes a celom, ez nyilvan ritka, en is csak az alvaslaborban tudtam meg h talan ettol vannak a jelezgetesek.

Addig en azt gondoltam, hogy amiatt h a nyelocsoben pang a visszajovo etel.

2009. jún. 15. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! az én fiam refluxos.Ügy derült ki, hogy evésközben nem vett levegőt, úgy kellett visszpofoznom az életbe.Bementünk a Heim Pálba, ott felvették, de először nem gyanakodtak refluxra, mivel Ő soha nem bukott.Másnap etetés után 20 percre a gyerek megint nem vett levegőt, ezt már az orvosok is látták.Mivel mindkét eset étkezés után történt gyanították hogy reflux.A nyeletéses vizsgálatnál kiderült, hogy lassan ürül a gyomra, ezért előírták a kisebb adag ételeket sűrűbben.Ezt követően megszondázták,- polysomnographia-, mely kimutatja, az apnoe-t.A gyerkőcnek ekkor nem jött vissza étel, tehát ezt nem tapasztalt a vizsgálat/valószínüleg az ekkor már csökkentett ételmennyiség miatt/ így ezt nem követte légzéskimaradás. Úgyanakkor kimutatta a vizsgálat, hogy ettől függetlenül történt légzéskimaradés-csecsemőkori légzés még nem áll be neki.Ezért állandó felügyelet kell, illetve légzésfigyelő használata.A reflux is és a légzéskimaradás is a csecsemőhalál kockázatát jelenti.Mind a kettőt kinövik általában 1 éves korban. Mi 2 és fél hónaposak vagyunk, én eddig reménykedtem, hogy 6 hónapos korra rendbe jön a reflux, mivel azt mondják, hogy minnél többet mozog a gyerek annál hamarabb kinövi.Sajnálom, hogy Ti is beleestetek ebbe.A kórházba szembesültem, hogy milyen sok az ezzel küszködő gyermek és anyuka.Jobbulást és kitartást nektek!
2009. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt! Az en kisfiamnak is volt polysomn. es az mar 6 mp-es legzeskimarast is erzekel. Itthon a legzesfigyelo csak 12 mp.-et. Kivancsi vagyok az eredmenyre, bizom benne, hogy apnoe nem all fent nala, es a reflux kezelesevel az is megoldodik.

Nektek remenyt adhat az, hogy ha elkezditek a hozzaplalast, sokszor megszunnek a panaszok. Nalunk nem igy tortent sajnos. A fozelek is visszakoszon, sot sokszor az elozo esti tapszert is visszabukja, pedig suritovel kapja.

Sokszor csak nyeldekel, nem jon ki effektive kaja, ezert - mivel szepen gyarapszik- a haziorvos es a MAdaraszban is az orvosok azt mondtak, hogy nem veszes. Pedig en mindig ereztem, hogy baj van!

2009. jún. 15. 13:28
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves masodik!


Egyebkent amikor ilyen esetet olvasok, mint a tied, eszembe jut, hogy hany olyan anyuka van, aki kikapcsolja a legzesfigyelot, mondvan h csipog, de tevesen, ot ne ijesztgesse hiaba...(honnan tudja???) es akar baj is lehetne, ahogy nalatok es nalunk is. Hihetetlen, nem?

2009. jún. 15. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy csak most válaszolok.Igazad van.A gyerekorvosom is azt mondta, hogy a csecsemőhalál is 99.9% -ban azért következik be, mert az anyukák azt gondolják, "hogy milyen jól alszik a gyerek", s nem is gondolják, hogy baj lehet.
2009. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!