Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bolti dobozos tejet fel...

A bolti dobozos tejet fel kell e fözni a 9 honapos babamnak moelott inna, vagy adhatom csak megmelegitve?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:48
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni hogy én Dániában élek, és itt a védönők azt tanácsolják hogy 8 hónapos kortol minden nap kell adni egy csésze bolti tejet hogy szokja a gyerek mire 1 évas lessz akkor ugye már csak ezt ihat. Szoval az én kisfiam tejport iszik este meg reggel, és csak ebéd után szoktam adni egy csésze bolti tejet, máskor tejpor. És akkor nem tudom hogy most ezt fel kell fözni vagy csak ugy melegitve bekortyolhatja a kicsi.
2012. márc. 30. 19:47
 32/34 xStefix ***** válasza:

Kérdező, hát mondjuk fontos infó lett volna, ha írod, hogy külföldön vagytok... ahány ház, annyi szokás, ugye.

Bár ettől függetlenül szerintem akkor is túl korai 9 hónaposnak bolti tejet adni, pláne, eüs javaslat-szinten. Igaz, nem tudom, Dániában hogy készül a tej, de hacsak nem húde bio (és úgy általában is mindenből a maximálisan egészséges dolgokat eszitek, isszátok), akkor szerintem felejtős.

A tejport gondolom a tápszerre érted. Ha nincs már anyatejed, akkor ez az alapétel a babának, még kb. 1 éves koráig, ezt egészítik ki a szilárd kajcsik. Nem tudom, nálatok hány éves korig kapható gyerektápszer, de az utolsó típust nyugodtan adhatod neki még tovább is.

Ha pedig mindenáron tejtermék (ami már nyugodtan jöhet egyébként ennyi idősen), akkor savanyított dolgokkal kezdj, ne rögtön a tehéntejjel. Joghurt, kefír, túró, majd tejföl, sajt, szépen fokozatosan. Ezeket könnyebb emészteni, mint a rendes tejet, így kisebb az esélye, hogy a babádnak gondja lesz vele.

Ha nem vagytok semmire allergiásak, akkor 1 évesen már bátran próbálhatod a bolti tejet is, ha ragaszkodsz hozzá, de addig tényleg nem javasolt.

Persze, te döntesz végül, de talán nem árt, ha ezeket is mérlegeled.

2012. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Hát igen,innen is látszik,hogy sajnos Mo milyen elmaradott,hiszen nagyjából mi vagyunk az egyetlen ország aki még hisz a "tej-históriában" Svájcban 7 hónapos kortól mehet a tej.Magyarország meg azthiszem a második vezető ország a rákos megbetegedésekben...hm vajon miért?
2012. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

:-)))

Pár tudálékos elvitte más irányba a dolgot...A kérdés hogy felfőzze e a tejet vagy sem mielött adná...

Én felfőzném és lehűtve adnám..Abból baj nem lehet ha tuti felforralod...

Kedves hozzászólók!!Aki tapasztalatokat ír mert így adta a babájának,ill ilyen idős kortól nem kell lepontozni lehurrogni..ez az oldal többnyire egymás tapasztalatain alapszik..így rendesen hozzá lehetne szólni..pl nincs még gyerekem de és nem adnék vagy én így vagy úgy adnám..és akinek van tapasztalata..az is leírhassa a kommentetek nélkül...

Nekem 2 gyerkőcöm van például,és 9-10hós korától kapott mind a 2őjük tejet..már nagyocskák 5 és 7 évesek de imádják a mai napig a tejet kakaót,tejtermékeket...és hogy mi lesz ki mivel árt vagy sem majd eldől egyenlőre semmi bajuk nem volt e miatt és remélem nem is lesz:-))

Köszönöm a lehetőséget!

2012. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!