Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bolti dobozos tejet fel...

A bolti dobozos tejet fel kell e fözni a 9 honapos babamnak moelott inna, vagy adhatom csak megmelegitve?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
24%

megint én!

hát nekünk bejött..

tolerálta azóta is imádnak minden tejterméket:-))

Mi nem vártunk egy évet..egyéne válogatja....ki mikor próbáltatja ki..persze van akinek jobban bírja a babája,ill..több mindent kapott már a baba hozzátáplálás terén..ezek a babák biztos jobban bírják ill elöbb lehet kezdeni a tej adását is:-))

A keresztlányom hamar kapott yoghurtot (1 kanálnyi volt mindössze) és kipöttyösödött aztán 3 éves koráig semmi tejtermék de kinőtte a másik 2 nél semmi gond ill az enyémeknél sem volt semmi...A védőnő azt mondta ha nincs pötty és szereti a kicsi lehet adni:-))így is tettem...

2012. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%
Kedves xStefix,az 1.és a 4.válaszod kicsit ellentmondásos szerintem!
2012. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 xStefix ***** válasza:
Mi benne az ellentmondás?
2012. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
65%

a bolti tejet nem kell forralni. az már hőkezelve van.


viszont 9 hónapos még nem ihat se forralva se forralatlanul a mai ajánlás szerint mert még nem tudja megemészteni a pocakja.

2012. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Először azt írod 1éves korig inkább ne,aztán meg azt hogy mi abban a kirívó hogy 9hónaponak tejet akarnak adni.........
2012. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 xStefix ***** válasza:

A "provokációra" írtam, hogy mi ebben a kérdésben az annyira meglepő dolog.

Szerintem se kellene egy 9 hónapos babának tehéntejet adni - de ettől még maga a kérdés nem olyan jellegű és súlyú, amit provokálónak kellene tekinteni. Nem arról volt szó, hogy pl. 3 hónaposan kaphat-e csülökpörköltet vagy hasonló.

2012. márc. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
27%
Az enyémek (anyatejesek voltak egyébként) úgy 7 hó körül már belekóstoltak a rendes tejbe (boltit kaptak, de a drága és jó minőségűt, nem a tejporos vacakot), azt nem forraltam, csak melegítettem, nagyon szerették. Kicsit később kóstolták a tehéntejet is, azt természetesen forralva. Soha nem volt bajuk.
2012. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Mivel még nincs 1 éves,én forralnám,bár elvileg a bolti,pasztőrözött tejet nem kell.
2012. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
A pöttyös tesztes válaszoló véleményére szeretnék reagálni. Én 10 hónaposan adtam először tejet a babámnak (előtte már bevezettem a savanyított tejtermékeket) és nem pöttyösödött ki. Ehhez képest 5 éves koráig, ha beteg volt, olyan szinten ment a hasa a tejtermékektől, hogy csak na. Később mondta a gyerekorvos, hogy ha valamiért felborul nála a bélflóra egyensúlya, akkor reagál rosszul a tejre, és ez megelőzhető lett volna, ha később vezetem be.
2012. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Igen,,mindenképpen forrald fel,és hűtsd le (én át is szűrtem nehogy kis föl kerüljön a cumis üvegbe,mert akkor a kicsi bemérgesedik ha nem jön a hami)

Egyébként én is óvatos voltam a tejjell míg nem belenyalt a joghurtba..de tudom tesóm példájából ill a védőnőtől ha bármilyen tejterméktől legyen az 1 kiskanál nem pöttyösödik be akkor adhatok neki tej terméket..így kezdtem a tejet..:-) "



azért elképesztő egyes anyukák tudatlansága :S

belenyalt a joghurtba ezért tejjel itattad. hihetetlen!

az meg, hogy forralod, szűröd, jajj nehogy fölös legyen, olyan álszentség miután kicsinálod az emésztőrendszerét!


bocs, kibuktam, nem szoktam, de ez, hogy azért adott tejet mert a joghurtba belenyalt... hát most tényleg kivágta nálam a biztosítékot!

2012. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!