Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bolti dobozos tejet fel...

A bolti dobozos tejet fel kell e fözni a 9 honapos babamnak moelott inna, vagy adhatom csak megmelegitve?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem kéne lehülyézni mindenkit, aki nem úgy csinálja, mint ti... :-( Egyébként csak annyit, hogy nem azok a gyerekek szoktak allergiásak lenni a tejre, akik kaptak, hanem azok, akik nem, helyette viszont tömték beléjük a tápszereket, amelyekről bizonyított, hogy nagyon is rossz a bélflórának (meg kell nézni, kutatások vannak erre, hogy mennyire tele vannak patogénekkel - az ún. rothasztó baktériumokkal, amelyek sok betegségért és a rák kialakulásáért is felelősek - azoknak a babáknak a bélrendszere, akik tápszert kapnak). Csak hát a tápszergyártó cégek, meg a gyógyszergyárak bizony nagyhatalom, és a valós információk nagyrészét nem is engedik ki a köztudatba.

Lehet ezt is lepontozni.

2012. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Gabka, én eddig szinte minden válaszoddal egyetértettem, de ezzel nagyon nem. mondhatni butaságot beszélsz!

a babák ne tudják megemészteni a tehéntej tejfehérjéét, kb. 1 éves korukra érinek meg rá.

a tehéntej nem hasonlít az anyatejre...

a tápszerben is tehéntej van, csak a tejfehérjét szétbontják, így emészthetőbb a babáknak. tesznek hozzá ég ásványi anyagokat és vitaminokat.


lehet 20 éve olyan volt a tápszer amit írsz, azt nem tudom, viszont mostanában utána olvashatnál, hogy i fán terem, mielőtt ilyeneket írsz!

2012. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

ja és nem, nem azok szoktak allergiásak lenni akik sokáig nem kaptak tejet.


olyan érdekes amit írsz Gabka, nyilván okosabb vagy a professzoroknál... mert annyi de annyi tanulmány van ami bebizonyította, hogy azok a gyerekek akik 1 éves koruk előtt kaptak tejet nagy százalékban allergiásak vagy érzékenyek lettek rá.

én is. de, igazad van, ez biztos hülyeség :D


csak tudod mi a szomorú? hogy majd akkor lehet ezt megtudni mikor 20-30 évesek lesznek a gyerekeid.

erre mondom én azt, hogy nem éri meg kísérletezni, mert most lehet okoskodni, de ha ne adj isten 30 évesen nem tud meginni a gyereked egy pohár tejet az elég rossz...

és akkor már nem mondhatod, hogy a tápsezr az micsoda borzasztó dolog

2012. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek Gabkával,régen sem volt senkinek semmi baja a tehéntejtől,ma meg agyon óvjuk a gyerekeket,és mennyien allergiások,ekcémások stb.Én fél éves koromtól kaptam bolti dobozos tejet,makk egészséges vagyok,párom tápszeres volt kezdetektől,de elég beteges,bár lehet nem ettől,de hogy bajpom a tehéntejtől nem lett,sem senkinek a környezetemben az tuti!A tápszer egy jó marketing,ennyi!Ha tehéntejet adsz a gyereknek,azzal nem tömöd a táépszergyártók pénztárcáját!
2012. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%
Ne gyertek már ezzel a 20-30 évvel,komolyan ti mindent bevesztek amit mondanak nektek???Taőpasztalatokra hagyatkozzatok már!!!!!!!
2012. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Amit én írtam, azt nem saját kútfőből szedtem, hanem orvosprofesszoroktól... Nem mellesleg a saját gyerekorvosunk is tökéletesen egyetért. Szóval nem a kisujjamból szoptam.

Belgyógyász orvosprofesszor tartott erről előadást, hogy mennyire káros a babáknak a tápszer.

Egyébként én elmúltam már harminc, nem voltam hajlandó szopizni, nem ittam meg a tápszert, tehéntejen nőttem fel. Ennek az összes "káros" mellékhatása annyi lett, hogy imádom a tejet és napi több litert megiszom belőle. De ez is csak a pénztárcámra káros, merthogy méregdrága és jó minőségű biotejet iszom... :-)

2012. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

A kérdésre kellene koncentrálni! A kérdező nem azt kérdezte, hogy lehet-e adni, hanem, hogy fel kell-e forralni. Már megint egy olyan kérdésből kerekítettetek óriási problémát,amire egyszerűen csak válaszolni kell. A kérdező döntése, hogy adja-e vagy nem. Olyan okok is állhatnak a háttérben, amiről mi nem tudunk.

Szóval: igen én felforralnám, langyosra hűtve adnám neki.

2012. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Aztis bebizonyították a kutatók, hogy azok a gyerekek akik 2 HETES koruk előtt tehéntejet, keveebb eséllyel lesznek rá allergiásak
2012. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Izraeli kutatók meglepő eredményre jutottak egy friss kutatásban: a Tel-Avivi Egyetem kutatói bebizonyították, hogy azok a gyerekek, akik 2 hetes koruk előtt akár egyetlen alkalommal is kaptak tehéntejet, 19x ritkábban lettek tejallergiásak, mint azok, akik csak később találkoztak a tehéntejjel.

Az eddigi szakmai javaslatok szerint, ha a baba családjában nem fordul elő allergia, akkor tejtermékeket 8 hónapos kortól, tejet pedig 1 éves kortól lehet adni nekik, a feltehetően allergiára hajlamos gyerekeknél (akiknek legalább az egyik szülőjük allergiás) pedig még ennél is tovább kell várni, mert minél később találkozik az allergénnel a kicsi immunrendszere, annál kisebb az esélye, hogy kialakul az allergia.


A kutatás most bebizonyította, hogy ez a szabály nem igaz: azok a babák, akik életük első 2 hetében kaptak tehéntejet, 19-szer ritkábban lettek allergiásak, mint azok, akiknél vártak a tehéntej-adásával. Ez persze nem azt jelenti, hogy a tehéntej a legjobb táplálék a kisbaba számára, hiszen túlságosan megterheli az emésztőrendszert és nem tudja ilyen kis korban teljesen megemészteni azt, tehát az ajánlott táplálék továbbra is az anyatej a csecsemők számára. A vizsgálat eredménye azzal magyarázható, hogy az életnek ebben a korai szakaszában találkozott az idegen anyaggal a szervezet, ezért később nem fogja már idegenként kezelni azt.


A kutatás arra is fényt derített, hogy míg korábban a tejallergiás gyerekeknek nem ajánlották a szójatejet, mert úgy gondolták, aki a tehéntejre allergiás, annál 33% az esélye a szójaallergiának is, addig ebben az izraeli kutatásban bebizonyosodott, hogy a kettő között nincs összefüggés, ezért a tejallergiás gyerekek nyugodtan ihatnak szójatejet, ez jól helyettesíti számukra a tehéntejet.

2012. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 xStefix ***** válasza:
Linkelnéd a fenti idézet forrását? Szerintem már találkoztam ezzel a szakmai fórumon is, de utána kell néznem, hogy ha igen, akkor ott mi volt rá a reakció. Bár úgy tippelem, hogy nagyon nem szerették.
2012. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!