Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok "látszik" a nappaliban...

Nálatok "látszik" a nappaliban hogy gyereketek van?

Figyelt kérdés
Ha külön szobája van a gyereketeknek(pár éves gyerekre gondolok)akkor csak ott játszhat vagy kihurcol mindent a nappaliba?engeditek szétpakolni?
2012. márc. 30. 16:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az enyémek elsősorban a szobájukban rumliznak, de persze mindig akad a nappaliban is 1-2 játék. Amíg a kisebbem elvolt a járókában, addig az is a nappaliban állt, benne természetesen játékokkal. De amióta nagyobb (20 hónapos, a nővére 3 és fél éves) azóta inkább a szobájukban játszanak. Nagyon szépen megtanulták, hogy hol lehet játszani, nincs velük ilyen téren gond. Persze gyakran előfordul, hogy a vacsorához, esti mese nézéshez egy-egy plüssel érkeznek, és azok netán ott is maradnak a nappaliban/étkezőben, de komoly játékszétdobálás nincs, csak a gyerekszobában. Na meg persze az udvaron. Ha kinézek a nappalink ablakán a hátsó kertbe, ott a kis ház, kis asztallal, székekkel, homokozó, a teraszon mindig akad egy kismotor, bébitaxi vagy hasonló... :-) Mondjuk nem is bánom, nekem nagyon vidám látvány az udvarban elszórt gyerekjáték. :-))
2012. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Van saját szobája 11 hónapos,a nappaliban van a babakarám,ott vannak a játékai,a saját szobájában inkább alszik,öltöztetem,ott pelenkázom,de a nappaliban játszik nagyrészt.
2012. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Van szobája! És szerintem ott van a legnagyobb rend, mert ott csak alszik :) 9 hónapos :)
2012. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nagyon, szanaszét van minden. A saját szobájukban nem nagyon játszanak és én is szeretem, ha szem előtt vannak. 2 és 3,5 évesek.
2012. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

13 honapos a lanyom. Kb 1 hónapja csinaltattam egy nagyobb szekrényt a szobájába, mert a nappali tele volt játékkal. :)

Most minden a szobájában van, de azért kiharcol ezt-azt. De amivel mar nem játszik, azt vissza viszem, vagy ha épp olyan a kedve, akkor megkérem, hogy vigye vissza. Így a nap végére a 2 kedvenc mese könyve marad a nappaliban, mert azt az esti tej közben el szoktam mesélni neki.

2012. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13-as tetszik, na, mi is pont így vagyunk. Örülök a válaszoknak, mert látom, hogy nem vagyok deviáns. Nálunk van gyerekszoba, de az emeleten. Nem ez álmaim háza, de csak ilyenre telt. Mivel én nappal lent vagyok a konyhában, főleg, a gyerekek nem játszanak a szobájukban. Nem tetszik nekik, hogy én meg lent vagyok a földszinten. A 4 éves lányom néha-néha egy fél órát már eljátszik ott, de aztán mindig hív. A másik gyerekem 2 éves, ő mindig ott van, ahol én. Tehát játékok a konyhában, a nappaliban. Mindenütt. Még a gyerekszobában van a legnagyobb rend. Van egy 4 gyerekes unokatesóm, ő állította, hogy nem lehet ezt megengedni, és hogy játszani csak a gyerekszobában lehet. Hát, nem tudom hogy csinálta, nekik is az emeleten vannak a gyerekszobák. Szerintem vetít.
2012. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is az emeleten van a gyerekszoba, kedves utólsó, mégis ott játszanak. Ez gyerekfüggő is szerintem - az enyémek szerencsére nagyon jól eljátszanak egyedül is, egymással meg pláne (3 és fél éves kislány, 20 hónapos kisfiú). De pl. a fiam délelőtt, amíg a tesója oviban van, remekül elvan egyedül is. Olyannyira, hogy ő nem délután, hanem délelőtt 11 körül szokott aludni és simán el is alszik magától. Néha bemászik az ágyába, máskor egyszerűen elfekszik a játékai között. :-) Ha hallom, hogy nagy a csönd, megyek és berakom a helyére. :-)

Szóval nem feltétlenül vetít, aki azt állítja, hogy az emeleten eljátszik a gyerek, mert tényleg van ilyen.

2012. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én is engedem, jelenleg 9 hónapos így nekem ez a kényelmes. Az emeleten van a hálónk, és a gyerekszoba, lent a konyha nappali wc, így logikus, én ugyis lent vagyok a konyhában, vagy a nappaliban, és ő is. Tehát úgy néz ki a nappali étkező mint a csatatér, de villámgyorsan össze tudok (még) utána pakolni. Általában akkor amikor alszik, akkor gyorsan összepakolok, felmosok. Aztán amikor felébred mintha semmit nem csináltam volna. Van, hgy estére olyan fáradt vagyok, hogy nem pakolom össze a nappalit, úgy hagyom játékokkal teli.
2012. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eljátszik az emeleten egyedül a 20 hónapos gyerek. De te nyugodtan főzögetsz lent, miközben ő fent van órákig egyedül? Hát én nem, bár a fiam eléggé öngyilkos hajlamú. Szerintem elég bababiztos a lakás, de mindig vannak ötletei, hogyan is árthatna magának. Szóval én is nyugodtabb vagyok, ha inkább szétpakol mellettem a konyhában, de látom, mit csinál. Inkább százszor összepakolok, de tudom, hogy nem ránt magára semmit, nem dug az orrába semmit, és nem nyel le semmit.
2012. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a nappaliban van mind a két gyerek összes játéka. A fiam 3,5 éves, a kicsi 11 hónapos. Mind a kettőnek van saját szobája, de én szeretem ha szem előtt vannak. A játékhegyek csak akkor zavarnak ha már lépni sem lehet tőlük.
2012. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!