Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok "látszik" a nappaliban...

Nálatok "látszik" a nappaliban hogy gyereketek van?

Figyelt kérdés
Ha külön szobája van a gyereketeknek(pár éves gyerekre gondolok)akkor csak ott játszhat vagy kihurcol mindent a nappaliba?engeditek szétpakolni?
2012. márc. 30. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
2 eves mult a lanyom, de allitom a bolcsiben nagyobb rend van, mint nalunk:-))) Van kulon szobaja, szokott ott is jatszani, de mi egy konyhaban elo csalad vagyunk. A konyha utan a legkupisabb sorrendben jon a nappali es csak utana a szobaja. Hagyom, nem hagyom, ha ki akar ramolni, ugyis kiramol, akaratos egy kiacsaj. Neha maniakusan ramolok utana, neha meg fel sem veszem, csak atlepek a jatekokon, mert kulonben reggeltol estig ramolhatnek utana.
2012. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is kész csatatér a lakás. Bár most már azért elég nagy a kisfiam ahhoz, hogy elpakoljon maga után: 2,5 éves. Időnként azért nagyjából összepakolok, ha valamit nagyon széthagyott, és este, lefekvés előtt meg egyértelműen mindig össze van rámolva. A nappaliban van is egy polca az egyik szekrényen, ahol a játékai vannak, mert a szobája túl kicsi, az összes játék el sem férne benne.

Gabka szerintem túl merész. Én biztos nem hagynék egy 20 hónapos gyereket órákig egyedül az emeleten, míg én lent ténykedek a konyhában-nappaliban. Még most a 2,5 éves gyerekemet sem hagynám egyedül, nem hogy egy 20 hónaposat... Csak nehogy egyszer megtörténjen a baj!

2012. márc. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Bababiztos a szobájuk, semmi nincs, amiben megsérülhetnének, ami gondot okozhatna,ráadásul mindkettő elég megbízható gyerek. Na és az, hogy órákig eljátszik fönn, nem jelenti azt, hogy rá se nézek. Mindig rápillantok (órákat egyhuzamban nagyon ritkán kell a konyhában tölteni szerintem), tehát én csinálom a dolgomat a lakásban, jövök-megyek, pakolászok, szellőztetek, berakok egy mosást, stb. A gyerek meg játszik. Hála Istennek főleg délelőtt nagyon nyugis, így mindennel el is tudok készülni, délután meg már tudok velük foglalkozni.
2012. márc. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A szomszédom is azt mondja, hogy megbízható a gyerekük - nincs is körbekerítve a medencéjük, mondván nem megy oda a gyerek. Na ez meg szerintem óriási felelőtlenség. Csak nehogy egyszer a fókusz jöjjön ide is forgatni, mert a "megbízható" gyerek mégiscsak a medence felé vette az irányt... Gabka: nem ismerem a körülményeiteket, de én akkor sem hagynám a gyerekeket az emeleten egyedül. Lépcsőn lezúg, magára ránt valamit, vagy mittudomén... mire felérsz, kész a baj.
2012. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Babarács van a gyerekszobán!!! Lépcsőzni nem engedem egyedül a kicsit! És a gyerekszobában nincs semmi, csak alacsony komódok, egy alacsony, de nagyon stabil polc - nem tudom én se felborítani, nemhogy a gyerek - meg az ágyuk. Nincs olyan, amit leránthatna, minden konnektorban gyerekdugó van, nincs elektromos készülék, az ablakok magasan záródnak, még a lányom se éri fel, nemhogy a kicsi, a játékok között nincs apró alkatrészes (ha ilyesmivel akar játszani a nagyobbom, akkor a dolgozószobában van rá lehetősége, a kicsi miatt nincs legó vagy ilyesmi a gyerekszobában - szóval igen, szerintem ott van a legnagyobb biztonságban.

Amúgy odalenn szerintem veszélyesebb. A nappaliban már akad olyasmi, amit leránthat, a konyhába be se engedem a kisebbet (azon is babarács van egyébként) mert elég egy másodperc töredéke és magára ránthat valami forrót, vagy kivesz egy kést a fiókból.... Szóval szerintem nagyon is a gyerekszoba a legbiztonságosabb pontja a lakásnak. Pont azért csináltuk így, hogy nyugodtan játszhassanak.

2012. márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Van egy mondás ami eltud romlani az el is fog! Én anyukám mindig azt mondta hogy ha már nagy a csend akkor ott már van valami baj.... Gabka honnan fogod egyszer tudni hogy isten ne adja a gyereked épp nem eldőlt a játékai közt amíg te beraksz egy mosást hanem épp valami nagyobb játék okoz neki balesetet.... Ne haragudj de szerintem te nagyon nagy szavakkal dobálózol "megbízható" gyerek.....??? Mi? Olvasd el az első mondatomat és értékeld át a napjaitokat! Inkább legyen csatatér a nappalink minthogy bármi baja legyen.....! Rafkósak a mai gyerekek....!
2012. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utólsó, akkor te bármit csinálsz, ott van a se---gedben a gyerek???? Jól haladhatsz... Az meg tuti nem veszélyes neki, hogy mondjuk főzöl és egy óvatlan pillanatban leránt valamit a tűzhelyről.. A gyerekbalesetek nagyrésze pont a konyhában következik be...

Azt meg nekem senki meg nem magyarázza, hogy a kifejezetten gyerekbiztossá tett gyerekszoba nagyobb veszélyeket rejt, mint mondjuk a nappali, ahol nem tudom lezárni a lépcsőt, mert a nappaliból induló csigalépcső, nincs úgy mellette fal, hogy tudjak odatenni babarácsot, a nappalin van üvegajtó, a nappaliban van üveges elejű szekrény, ott a tévé (egyik barátnőm kislányára épp a tévé esett rá tavaly, csak a szülei meg a nagyszülei voltak vele a nappaliban, mégis sikerült összehoznia, el is tört a lába és még szerencséje volt, hogy csak ennyi baja lett), a konnektorokban nem vakdugó hanem csatlakozók vannak, amiket könnyebben kihúz, ha bajt akar csinálni - soroljam? A gyerekszobában meg mégis milyen nagyobb játék fog bajt okozni neki? Megharapja a plüssmackó, vagy mi?????

Elárulom, a gyerekszobában a következő dolgok vannak: mesekönyvek, fa építőkocka, műanyag építőkocka, duplo, babák babaruhával, babakocsival, plüssállatok, nagyméretű fa kirakó (a kisebbek el vannak téve, a lányomnak odaadom, amikor kéri), formabedobó, kisautók. Ezek aztán a veszélyes üzem! :-)))))

Amikor anyukáméknál vagyunk, na ott nem győzünk a gyerekekre vigyázni, pedig ott vannak velünk a nappaliban, mi meg körülötte jó néhány felnőtt (szülők, nagyszülők, keresztszülő). De ott is fel lehet menni a lépcsőn, van kandalló, több az üveges felület, amerikai konyha van, tehát oda is bármikor oda tud menni a gyerek - mást se csinálunk, mint utánuk rohangálunk. Az udvaron meg ott a medence nekik is, igaz, jelenleg víz nélkül, de attól még nem lenne jobb nekik beleesni... Szóval nekem senki meg nem magyarázza, hogy a jól elrendezett gyerekszobánál van biztonságosabb hely egy kisgyerek számára! Aki meg azt állítja, hogy egy pillanatra sem veszi le a szemét a lakás akármelyik pontján játszogató gyerekéről, az tuti nem mond igazat, vagy bejárónője, szakácsa és szobalánya is van. De még ebben az esetben sem lehet teljesen igaz, hiszen ha mást nem, a monitort tuti nézni. :-)

2012. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!