Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyermeketek miket...

Másfél éves gyermeketek miket tud? Hogy zajlik egy napotok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fiú, 20 hós.

Beszélni még nem igazán tud, de mostanában már próbálkozik. "Pá" (apa) , "Va-va" (kutya), "kuk" (kuka), "háp" (kacsa) a szókincse. Szeret rajzolni (felismeri az összes színt pl. lilát, barnát is), duplo-val "építeni", homokozni, bújócskázni, lépcsőzni kézenfogva, labdát gurítani, rúgni, dobálni... Szeretné összeszedni a világ összes csikkjét a földről, hogy bedobhassa a kukába... Imád számítógépezni és már nagyjából helyesen kezeli az egeret...

Napunk: Reggel 7/fél8-kor kelünk, reggeli, mostanában közben mesenézés (Kisvakond, Magyar Népmesék youtube-ról). Nagymama 9-re jön hozzánk, én akkortól dolgozom, ők lemennek 10 körül a játszótérre kifáradni. Hazafelé eszik egy fél kiflit félálomban, majd 11 és 1 között kidől. Alváshoz mindig igényli a rongyiját és cumisüvegből vizet. 2-4-ig alszik, akkor ebédelünk. Mostanában megint jön a foga, ezért zöldséget és húst csak főzelékként hajlandó enni (ebből régebben nagy hiszti volt, de mostanában nem válogat már). Utána itthon játszunk, segít a házimunkában, imád még mindig szekrényt pakolni, de most már inkább az enyémet. 5-6 felé uzsonna (joghurt, babapuding), utána még egy-két óra játszótér vagy séta, esetleg kismotorral. 7-fél8 felé vacsora (kifli), aztán hazaér apa, vele megnézik a Bogyó és Babócát. Utána fürdetés és fogmosás, majd fél9-9-ig még olvasunk valami képeskönyvet együtt az ágyban (ő mutogatja én magyarázom). Majd bepakolom a hálózsákba, kiságyába és alvás reggelig. Ennyi :)

2012. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kisfiam. Nagy vonalakban a következőket tudja :mindent megért, ha valamit szeretne, azt tökéletesen elmutogatja. Csak néhány szót mond, így nagyrészt mutogat és babanyelven dumál hozzá. Halandzsázni nagyon sokat szokott. Szavai: nem, szia, apa, aja, mama, papa, pá-pá, szee (ez a szeretlek). Ezeket a szavakat megfelelően használja, ott és akkor amikor kell. Sok szónak mondja az első két betűjét, pl: pe-pelenka, tá- távirányító (ezeket a tárgyakat mutatja is közben). Előfordul, hogy mond utánunk dolgokat, de csak magától, kérésre nem ismétel semmit. Ilyen volt játék közben a te jössz!, katona, bili.

Megölel, cuppanós puszit ad és dob is, integet. Tapsol, több mondókát el tud mutogatni (töröm-töröm, nyuszi fülét, csip-csip csóka, ez a fülem...).

11 hónapos kora óta stabilan jár, mostanra csak futva közlekedik. :) A motort váltott lábbal hajtja, száguldozik. A formabedobóba minden formával betalál, a fogantyús kirakókkal is jól boldogul, mindnek felismeri a helyét. Az állatos könyvben kb 15 állatot ismert fel, 5-nek utánozza a hangját (oroszlán, kutya, liba, kacsa, majom).

Most kezdik érdekelni a mesék, egyenlőre kettő köti le: Elmo és Manny mester.

Nagyon szeret szerelni, tudja mire való a csavarhúzó, fűrész és a kalapács (persze csak játék szerszámok).

Hosszabb ideig képes önállóan játszani, de szereti a gyerektársaságot is. A felnőttekkel is barátságos.

Egyetlen éjszakát sem aludt még át, sajnos. Nagyon rossz alvó. :(

Ennyi jut hirtelen eszembe.


Egy napunk: 5-kor tejitalt iszik, aztán alszik 8:30-ig (mivel éjjelente többször ébred, van, hogy órákig nem is alszik vissza).

9-kor reggeli

10:30-kor esetleg gyümölcs (de nem mindig kell neki)

ebédig játék, kint vagy bent,időjárás függő

12-kor ebéd

12:30-14-ig alszik

15-16 között uzsi.

utána játék kint vagy bent

18:30 vacsi

19:30 fürdés

20:00 tejital

21 körül alszik el.

2012. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20 hónapos kisfiam váltott lábbal motorozik,kézen fogva lépcsőn fel-le megy,gyurmázik,firkál,autókat tologat hangját utánozza,babát megpuszilja-öleli tologatja,integet,puszit dob,arcát mossa,fogát próbálja mosni.Beszél mindent pl:tesó sír,baba alszik,köszi,szivesen,Viszont nem dobálja be a formaberakót nem is érdekli,nem hallgatja meg a mesét az ölemben ,tv-ben szivesen nézi.Kidobja a szemetet ,a pelenkáját,szól ha bekakált.
2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Máfél éves kisfiam napirendje:

6kor kel tápszert iszik, általában fél órára visszaalszik

7kor reggelizünk

Fél 10kor tízóraizik, utána sétálunk, játszótérre megyünk

Délben ebédelünk.

12.30tól 14.30ig alszik

16-kor uzsonnázik

utána játszóra megyünk, sétálunk

18-kor vacsorázunk

utána játék,mesenézés

19.30 tól fürdés

20.00kor tápszert iszik

utána alszik, általában fél9-re elalszik


A kisfiam még nem beszél, csak állathangokat utánoz. Minden megért amit mondunk neki. Ő egy nagyon mosolygós, barátságos kiskrapek. Az utcán mindenkinek integet, mindenkire rámosolyog. Imád motorozni, nagyon gyorsan száguldozik a bátjya után. Mostanában a bátyja futóbringájával ismerkedik (lejjebb lehet állítani az ülésmagasságot, és így pont jó neki). A játszótéren mindenre felmászik, szeret hintázni. Imádja a tűzoltókat, minden nap elmotorozunk a tűzoltóságra, néha be is mehetünk körülnézni, beülhetnek a tűzoltóakba. Nem érdeklik nagyon a mesék, csak ha a estvére nézi, akkor ő is odaül pár percre. Szeret olvasni, lego duplóval építeni. Van barkácsasztalunk, ezzel szeret játszani, a csavart már be tudja csavarni a helyére a csavarhúzóval. Viszont, a játékkonyhában is szeret ügyeskedni. :)Mindenfélét süt, főz.

2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
16 hónapos a lánykám! Egy napunk úgy néz ki, hogy reggel 8 körül kel, akkor eszik tápszert, vagy iszik kakaót, attól függ, mit kér! Utána elrendezem őt is (pelus csere, felöltözés, stb.) és magamat is! Átmegyünk a boltba, ami tőlünk egy pár száz méterre van! Általában vagy úgy sétál egyedül, vagy a kis bicójába viszem! Haza érünk, és akkor eszik igazából reggelit, ami vagy szendvics, vagy virsli, vagy hasonló! Általában bemajszol egy túró rudit is! Kicsit játszik, majd délben beveszi a kis cucóját, és bemegy az ágyához, felmászik rá, és már alszik is! Ő felkelés után szokott ebédelni, általában olyan 2 órát alszik! Én addig megcsinálom a dolgom, felkészítem a kaját, hogy mire felkel, elkészüljön! Kicsit össze pakolok, felsöprök, felmosok! Amikor felkelt, megebédelünk együtt, majd játszik! Ha jó az idő, kimegyünk játszani, vagy sétálni! 5 körül általában egy banánt eszik, majd fürdés előtt vacsi, ami vagy szenyó, vagy a déli kaja! Este 8 körül fürcsi, tápszer (ő kéri, de minimálisat iszik, csak azzal altatja magát), és már alszik is! Olyan 9 óra van, mire elalszik! Reggelig alszik, nem szokott éjjel kelni szerencse! Hogy miket tud? Elég sok mindent mond, de még csak szavakat, össze függően még nem mond több szót egybe! Szinte mindent megért, ha mondok valamit, hogy pl. hozd ide ezt vagy azt, akkor ide hozza! Szóval, szinte mindent megért! És megérteti magát, hogy mit akar! Vagy mutat dolgokra, vagy mondja szavakba! Imádja nézegetni a mesés könyveit, kirakózni szeret, a bedobálós kirakót már be tudja tenni a helyére! Mármint a kocka, háromszög, stb., tudja, melyik hova való! Rettentően rossz gyerek lány létére, kis zsivány, de én ilyennek imádom! Sok játéka van, de hihetetlenül meg tudja különböztetni, hogy melyik "alkatrész" melyik játékhoz való! Imád besomfordálni a konyhába, és megnyitni a gáztűzhelyen a csapokat, úgyhogy nagyon oda kell rá figyelnem! Hihetetlen, hogy mennyire önállóak már ennyi idősen! Öltözéskor ha mondom, hogy dugd a kis kezed, akkor dugja, a lábát is! Nem tudom, hogy igazából még mire vagy kíváncsi!!! Nektek hogy telik egy napotok? Én kicsit bőven írtam le, bocsi, érte!!!
2012. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok! Még ami eszembe jut, hogy imád rajzolni, de valamiért csak tollal, ceruzával nem! Imád lépcsőzni, de fogni kell a kezét! Mesenézés közben felismeri az állatokat! Cica, kutya, cápa, stb.! És mindig mondja is, ha ezeket látja! És utánozza is őket! AZt is imádja, ha én rajzolok neki, mindig kérdem tőle, mit rajzoljak, és ő mondja, hogy mit!
2012. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

18 hónapos a kislányom.

Én sajnos már dolgozom, apukájával vannak otthon. Így néz ki egy nap.

Én 5.15-kor kelek, kisurranok imádkozva, hogy fel ne ébredjen, mert akkor nem lenne szívem otthagyni...

Változó, 6-7 között ébred. Öltözés, reggeli.

Délelőtt játék,ha jó idő van kertben, illetve elmennek sétálni a kutyáinkkal. 10 körül alvás, mert addigra már hulla fáradt. Amíg alszik apukája kicsit összekapja a lakást,mos stb...

Fél12 körül ebéd, majd apukája is ebédel, Ő pedig csipeget belőle.

Játék, mese, majd fél2-2 körül ismét alszik kb. 1 órát. (Ő még 2x alszik, nem bírja ki ebéd utánig)

Fél4 körül uzsonna. Én 4 körül érek haza.Már kint hallom hogy kopog a bejárati ajtón. :) Nagy összebújás után megyünk sétálni, a kutyusokkal kb. 1,5-2 órát.

Délután még rágcsál ezt-azt, játék, mese, persze csakis anyával, apa ilyenkor "megszűnik" Neki.

Fél8 körül együtt fürdünk, majd vacsora (tápszer). Jól megölelgetem,megpuszilgatom,beteszem a kiságyába, és alszik.

Állatokat felismeri, utánozza a hangjukat. Puszit dob, átölel, bújik. Testrészeit megmutatja, öltözésnél segít. A mi autónkat is megismeri. Formabedobó, baba sétáltatás, hinta, anya ölében "mesekönyvezés", homokozás, most ezek a kedvenc elfoglaltságai. Nehéz leírni pontosan miket tud, mert ilyenkor már ez egy jó hosszú lista-szerencsére.

Hétvégén a program csak annyit változik, hogy sikongat örömében, ha reggel felébred, és meglát. Minden együtt csinálunk, olyankor még (már bocsánat)wc-re sem tudok Nélküle menni. :)

2012. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hú, utolsó! Minden elismerésem! Nem lehet egyszerű ilyen kis gyermeket "otthon hagyni"! Gondolom, muszáj!!! Én az enyémről tudom, hogy ebben a korban van a legnagyobb szüksége az anyára!
2012. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a mai világ ilyen. A férjem munkanélküli volt. Kényszerűségből döntöttünk így. És pokoli nehéz, még most is, pedig már hónapok óta dolgozom. De nem akarok elkanyarodni a témától-elnézést a kérdezőtől.
2012. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eléggé hihetetlen hogy egy 16 hónapos kislány ilyen tutira tud mindent!!!!!!Na de aki nem az elsőt neveli el sem hiszi....
2012. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!