Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyermeketek miket...

Másfél éves gyermeketek miket tud? Hogy zajlik egy napotok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 08:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, és 16 hós a gyerkőcöm! Nem tudom, mi ebbe a hihetetlen, nekem ő az első gyermekem, nincs össze hasonlítási alapom, viszont akikkel "össze járunk" játszani, és egy idősek a gyerekeink, átlagban egy szinten vannak fejletségben, max. annyi, hogy van amelyik még nem mond szavakat! Úgyhogy nem tudom, ebben mi a furcsa! Viszont van egy 2 éves fiú ismerősünk, aki pl. még az apán kívül nem mond mást! És az ő anyukája azt mondta, hogy a fiúk mindent később kezdenek el, ő úgy tudja! Semmi olyat nem írtam le, amit nem csinál a kislányom, okom sem lett volna rá, nem vagyok egy dicsekvő, mellkas veregető anyuka! Én a védőnőnek sem mondok soha semmit, ha jön (pl. 15 hós oltásra hozta a papírt), a saját szemével látja, miket csinál, és azt mondja, de ügyes!
2012. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom egy hét múlva tölti a 17 hónapot, de ugyanazokat ő is megcsinálja (egy hónapja is megcsinálta), mint a 16 hós kislány! Szerintem nincs benne semmi különös, kirívó! Persze, van, aki korábban, van aki később csinál dolgokat, de hamar utolérik egymást!

Az én lányom is simán bemászik az ágyába aludni, kidobja a szemetet, zuhanyozásnál fürdetőt kér és mossa magát,próbál fogat mosni, nagyon sok testrészt megmutat (pl.hónalj, talp is), sok mondókát mutogat (bár járunk ringatóra, ott tanulta), könyveket lapoz, állathangokat utánoz(bagoly, kutya,tigris, boci,oroszlán, kígyó, kacsa, cica,majom), segít begyújtani, autózik, hintalovazik, formabedobózik, fakirakózik és nagyon ügyesen.Odahoz dolgokat, amit kérek. Kéri a laptopot a szekrényből, hogy nézzünk mesét. Megmutatja, hogy mi anyáé, apáé. És még sorolhatnám!!!

De nem beszél, csak pár szava van (anya,apa, saját neve, mama,nem, gyere,ott,oda), nem jelzi, ha tele a pelus, inkább elsunnyogja... nem eszik egyedül kanállal, csak kézzel hajlandó.

Szóval én megvédeném az anyukát! Nem gondolom, hogy jogosan lett lepontozva!!!

2012. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja és ő is rajzol, filccel vagy tollal, ceruza neki sem kell. :) Lépcsőzik, egyedül felmegy, le nem mer menni, csak ha fogom a kezét.
2012. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 18 hónapos most de 16 hósan szintén tudta amit az előzőekben olvastam. Sőt ha mondtam hozz egy pelust mert le kell cserélni behozta és a pisiset kivitte a kukába. stb. stb. Eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek.
2014. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!