Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek keveset eszik...

Szerintetek keveset eszik másfél évesem?

Figyelt kérdés
Reggel még igényli a tápszert, ő kéri, de már csak egy fél decit iszik meg belőle! Ez olyan 8 körül van! 9 körül egy fél szelet kenyeret eszik meg felvágottal, májkrémmel, stb.! Délelőtt eszik túró rudit, vagy tejszeletet, vagy kukit! Délben alszik egy másfél, két órát, és utána ebédel, hol többet, hol kevesebbet! Van, hogy levest is és másodikat is, van, hogy ha olyan leves van, ami nagyon sűrű, akkor másodikat már nem nagyon akar enni! Délután csak egy banánt, vagy almát eszik! Este fürdés előtt eszik vacsit, ami vagy szendvics, vagy tejbepapi, vagy amit épp mi is vacsizunk! Fürdés után pedig szintén kéri a tápszert, de nem sokat iszik belőle, csak egy decit kb., de azon alszik el! Én kevesellem, amit eszik, ahogy ismerőseim mondják, hogy az ő gyerekük mennyit eszik!
2012. ápr. 12. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért kevesled, mert másokkal hasonlítod össze. Lányom változó mennyiségeket eszik, hol jobban, hol rosszabbul.

Nekem egy a fontos, hogy egyen valamit, a mennyiséget nem nagyon nézegetem, mert ha közben vidám, jól fejlődő, kis örökmozgó, akkor nagy baj nem lehet!

Lányom már tápszert nem iszik 10 hónapos kora óta, de tejet sem kér, meg semmi ilyet, így pótlunk hússal meg tojással a fehérje miatt.

2012. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem eszik keveset. nekem a lányom kb. ugyanennyit kajcsizik, és most köszi:-)), de a kérdéseddel engem is megnyugtattál, mert látom, hogy ez akkor normális, és más is van így.
2012. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Jesszus ezt kevesled.


Mit szeretnél dagadt gyereket mert akkor még tömj bele.


Nekem a lányom ennyit nem eszik és szerintem lányom szuper evö.


Ö reggelizik (kb egy negyed zsemle, semmivel, vagy max vaj.

tízórai néha egy másik nagyad zsemle, vagy kuki, tejszeletet vagy ilyet alapból nem adok neki.

ebédel délben, na azt normál adagot kb negyede amit én eszek de ez zöldséges és rendes fött kaja, sok párolt zöldség amit imád. ja húst nem eszik, azt kiválogatja

uzsi ritka, ekkor van joghurt vagy édesség, pl most süti is de kb félszelet süti

vacsi csak sajt, parízer, paradicsom, kenyeret nem eszi már meg ekkor

még tápszer.


és szerintem szuperül eszik, nem kövér söt másfél évsen 10 kiló így pont jó. nem szeretnék 2 évesen 20 kilós kölyköt sem, én hagyom hogy egyen magától de nem etetek vele szemetet, habár csokit vagy pudingot sütit is kap. és reggel édes teát is.

2012. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem eszik keveset. én a tápit keveslem, na meg azt ahogy írod, hogy ő kéri. 3 éves korig napi fél liter tejalapú az ajánlott, és utána is jó ha reggel/este tejet iszik.

ne akard leszoktatni róla, inkább kínálgasd.


még annyi, hogy ha tervezed bölcsibe adni akkor az ebédet alvás előtt add neki

2012. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem eszik keveset, és az sem gond, hogy nem kér sok tápszert. Kislányom sem kéri, egyáltalán nem iszik meg semmi ilyesfélét, így én is próbálom változatosan táplálni őt, hogy megkapjon mindenféle vitamint. Hiába "kell" meginnia fél litert, ha vannak olyan babák-gyerekek akik nem hajlandóak a nagykönyv szerint étkezni, de ez még nem fog bajt jelenteni, mert mások vagyunk, és ők is mások, más az igényük.

Azt hogy mennyit eszik a lányom nem szoktam számolgatni. A lényeg, hogy egyen és növekedjen. Tényleg az a lényeg, hogy miként fejlődik mellette és nem az hogy pontosan mennyit is eszik. Ne is hasonlítsd össze más gyerekkel.

2012. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy furcsálod, hogy ő kéri??? Tényleg ő kéri! Felkel, és általában még egy kicsit az ágyban szoktunk maradni, hogy "észhez térjünk", és ő mondja, hogy cuc! Ez a tápszer nála valamiért! Tejet nem issza meg, reggelihez szoktam neki adni kakaót, azt is csak a dobozosat issza meg, szerintem a szívószál miatt! Abból szokott inni, kb felét! Próbáltam lefekvés előtt adni neki ebédet, de akkor nem hajlandó enni még, csak ha felkelt! Nem tudom, miért van ez így nála, remélem, majd változik, de bölcsibe nem tervezem beadni, ha netalántán vissza megyek dolgozni, akkor nagyszülőknél lesz amíg én dolgozom, de még nem tudom, vissza megyek-e 3 éves kora előtt! Amúgy köszi mindenki válaszát!
2012. ápr. 12. 14:08
 7/9 A kérdező kommentje:
3-as! Nem, nem szeretnék dagadt gyereket! Lehet, hogy leírva soknak hangzik amúgy, de viszont a mennyiség az, ami szerintem nem sok!
2012. ápr. 12. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

az a furcsa, hogy kéri nem pedig kapja :)

mert mint írtam, még kell neki :)

2012. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kapná is, csak mint írtam, amikor felkelünk, még kis pihi van az ágyban! Ő ekkor kéri! Amúgy kapná is, csak pl. pár perccel később! Este pedig fürdés után akkor kéri, amikor törlöm meg! Úgyhogy akkor még nem tudnám neki adni! Nem tudom, ebben mi a gáz, és mi fura!
2012. ápr. 13. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!