Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 11 hónapos babánk....

Van egy 11 hónapos babánk. Párom nagyija amikor ott vagyunk náluk folyamatosan ilyenek mond a gyereknek: Ti hogyan kezelnétek ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

:Nincs itt anya! Ne törődj anyával! Anya nem érdekel téged! Nekem ilyenekt mond: Nézd, a gyerek nem foglalkozik veled! Nézd a gyereked azt sem tudja, hogy a világon vagy!

És mindezt olyan dallamos, idegesítő hangnemben. És nem tudom miért. Tudom, hogy a gyerek nem érti, meg azt is tudom, hogy nem igaz. CSak azt nem értem mi a francért kell ilyeneket mondani. Nekem mint anyának kifejezetten rosszul esik. Amikor ezt szóvá tettem, még annál is jobban mondta mint addig:/ Roppant mód zavaró dolog ez :-(


2012. ápr. 27. 10:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
A 11 hónapos gyerek már simán érti,csak még válaszolni nem tud.Valami hasonlót válaszolnék vissza,valami frappánsat.
2012. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Sókristály ***** válasza:
29%

Nézd, valószínűleg bántásnak fogod venni a válaszomat, de ez a helyzetet csak te veszed komolyan és rajtad keresztül a párod. A nagyi nem gondolja komolyan, a gyerek meg sem most, sem később nem fogja komolyan venni.

Ezek a beszólások régről maradtak ránk, a nagyik, dédik ezzel bizonygatták maguk számára, hogy mennyire szereti őket a baba. Egyszerű klisék, nincs mögöttük valós tartalom, és ezt a gyerek is frankón érzi.

Ma már nem annyira divat ez, bár mostanában is hallani fiatalabb nagyiktól is, de könyörgöm, a dédi nem mai darab. Ilyen nyelvhasználatban nőtt fel, és bizony már nem fog változni.

Többször is írtam már hasonló tartalmú választ hasonló kérdésekre. Mindig lepontozás lett a vége, és az, hogy megmagyarázta a Kérdező, hogy az Ő nagyija/anyósa/anyja/rokona más, nála nem így van. Csak én nehezen hiszem el, hogy ennyi kezelhetetlen idősebb rokon lenne a világon.

Gondold végig ezt az egészet még egyszer. A dédi idős, szereti a picit, ti meg elhatárolódtok tőle. Te ilyen öregkort szeretnél?

2012. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is van Dédi, és soha eszébe nem jutna ilyeneket mondani a lányaimnak! Ez a nő egy rosszindulatú szipirtyó. Szinte mindenki rossz néven venné, ha ilyeneket mondanának róla, főleg ha a tulajdon gyerekének!
2012. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Kedves Sókristály. Nem nem ilyen öregkort szeretnék magamnak, de hamarabb leharapnám a nyelvemet, mint hogy a gyerekemnek, vagy az unokámnak, vagy a dédunokámnak ilyet mondjak. Mert ez nem klisé, hanem rosszindulat.
2012. ápr. 27. 10:47
 15/40 anonim ***** válasza:

az én Nagymamámnak mondtam meg múltkor amikor rászóltam a lányomra, hogy ne álljon fel a fotelba, nehogy hátra essen, hogy nem szabad az én nagymamám nagy hévvel lelkezte mondani, hogy "Anya hagyj békén!"

Én a nevelésemben vallom, hogy amit most szabad az 6 év múlva és bármikor szabad, ami nem az 60 év múlva sem lesz az. Persze megsértődött a Mamám, de őszintén szólva most úgy vagyok vele, hogy majd megbékél, mert 4-5 év múlva ha ezt mondaná akkor már ő sem vigyorogna ezen.

Én határozottan elmondanám a véleményem neki és elmondanám, hogy nem hülye a gyerek.

Tény idős és nem változik, de egy kicsit igen is lehet alkalmazkodni a Dédinek is hozzátok.

2012. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
62%

Sókristály, Te mindig oltani próbálod a tüzet. Most vagy ilyen naiv vagy, hogy nem veszed észre a nyilvánvalót, vagy csak egy (ál)szent.

Rengeteg a rosszindulatú ember, mindenki családjába jut belőle. Ha Neked nem, akkor örülj neki, de a másiknak ne akard mindig megmagyarázni, hogy félreérti azt a szituációt, amiben évek óta él.

2012. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Sókristály ***** válasza:
30%

Nem vagyok álszent, és naívnak sem gondolom magam.

De az igaz, hogy mindig megpróbálom oltani a tüzet. Nem csak itt a GYK-n, hanem a saját környezetemben, családomban is, mert az én famíliám sem csupa könnyű emberből áll.

Sokszor belegondoltam, hogy az elutasító magatartás, a "most aztán jól megmondom" szövegek az anyuka részéről milyen rossz érzést okozhatnak a családnak. Így kerültem ezeket. Nincs is nálunk sem anyós, sem nagyivita, pedig igencsak vegyes összetételű a csapat. És ehhez még megalkudnom sem kellett, nem mások irányítják az életemet. Én pusztán tisztelem anyósomban, hogy szépen felnevelte a férjemet, az anyámban, hogy engem, a nagyikban az élettapasztalatot, a kort, a munkát, a szeretetet.

Nyilván nem mondhatom azt, hogy más is tegyen így. Akinek jobb pufogni, rosszul érezni magát, az tegye. Én csak válaszoltam a kérdésre.

2012. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Értem én, csak akkor szerinted mikor jön el az a pillanat, amikor már nem kell eltűrni egy édesanyának, hogy valaki folyamatosan megmondja neki. A tisztelet nem egyirányú. A Dédi is tisztelhetné a saját családját annyira, hogy nem sértegeti szándékosan az unokája feleségét, a dédunokája édesanyját. Nem? És nem gondolom, hogy még 10-20-30 évig, míg a Dédike él, szó nélkül tűrni kell a gonoszkodásait, csak mert felnevelt X gyereket.
2012. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Sókristály ***** válasza:
0%

Nem érted az egészet. Ez nem sértegetés a dédi részéről, hanem régen bevett szokás volt így beszélni. ezzel erősítették meg önmagukban azt az érzést, hogy bizony még Ők is szeretve vannak. Olvass utána, vagy kérdezősködj idős embereknél.

Azt pedig egy szóval sem javasoltam, hogy mindent rá kell hagyni anyósra/dédire/nagyira. Ez már egy másik kérdéskör. Ebbewn azt vallom, hogy bizony meg kell hallgatni Őket, ami hasznos, használni, ami meg nem, arról elmondani, miért nem. Elég könnyen elfogadják, ha nem érzik kirekesztettnek magukat, ha néha odamész tanácsért, ha figyelsz rájuk, ha nem érzik magukat feleslegesnek.

2012. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

De sértegetés, és most juott eszembe a következő sztori: Dédi megint mondta: Nézzétek, a gyerek tojik az anyja fejére..trálálllá. Erre én: Ne tessék ilyeneket mondani légyszives. Ő :Már miért ne mondanék?? Hisz igaz!

Az én fejemre való tojás az annyiból állt, hgy az ő kezében volt a gyerekem, és nekem háttal ültek, és a gyerek effektív nem felém fordult. És ezt ő letojásnak nevezi. Ez mi ha nem rosszindulat?

És egyébként Kedves Sókristály, én értelek, de ezzel nem értek egyet:"Sokszor belegondoltam, hogy az elutasító magatartás, a "most aztán jól megmondom" szövegek az anyuka részéről milyen rossz érzést okozhatnak a családnak."

Én eddig gondolkodtam azon, hogy nehogy megbántsam őket, ők magasról sz@rnak arra, hogy engem ne bántsanak, akkor miről beszélünk? Én meddig húzzam be fülem farkam, csak azért, mert nekik mennyire rosszul esik? És velem mi van? Nekem nem eshet rosszul? Az ÉN gyerekem, és az én gyerekemnek beszél hülyeségeket, hangolja ellenem ha drámai akarok lenni.

2012. ápr. 27. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!