Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozott a baráti köröd,...

Megváltozott a baráti köröd, amióta babád van?

Figyelt kérdés
Nekem nemhogy megváltozott, szinte már nem tartom a kapcsolatot senkivel, bár addig is kicsit zárkózott voltam. De az az érdekes, hogy nem is hiányzik, annyira leköt a babázás. Néhány anyukával beszélgetek, akivel azelőtt nem is álltam szóba, ez megfelel. Talán később közülük lesz valakivel szorosabb a kapcsolat. Meg a párom haverjaival találkozunk néha, meg rokonok, tesóim. 8 hós a babám
2009. jún. 22. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nagyon eltűntek a "barátaim", mióta megszületett a kisfiam. :-(

A barátnőim közül szinte csak 1 maradt, akinek még így is "érdekes" vagyok, és ritkán a férjem barátaival találkozunk vagy elmegyünk valahová, ha addig anyu tud vigyázni a kicsire.

Bár imádom a kisfiamat, azért néha hiányoznak a régi barátok.

2009. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A régi barátok akiknek még nincs gyerekük teljesen elmaradtak.Néha udvariasságból felhívnak aztán ennyi.Szerintem nem tudják hova tenni a dolgot.Meg ők már más körökben forognak.(még kötetlenek)Szerintem az új életmóddal változnak úgymond a "köreink" is de ez természetes.
2009. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt azelőtt sem túl sok barátnőm, egyvalaki maradt, ő kb 12 éve ismer, ezért a 22 hónapja született kislányomat imádja. Többet van nálunk, mint a kislány saját kresztanyja! Rajta kívül valóban átalakult a baráti köröm, azokkal járunk össze, akiknek hasonló korú gyereke van, mint a miénk.
2009. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanazok a barátaim, apának is. Van köztük egy babás már, vele ugye nagyon megvan a közös téma, de a többiekkel is ugyanúgy tartjuk a kapcsolatot.

Nekem kifejezetten igényem van arra, hogy ne gyeden, gyesen lévőkkel beszélgessek. Nagyon jól esik végre egy kicsit szakmázni, filozofálni, megbeszélni egy filmet, könyvet, politikát, gazdasági témát, bármit.

Mivel társasházban lakunk, így is alkalmam van napi egy órát dumcsizni babatémáról a babás szomszédasszonyokkal, de a játszótéren már kifejezetten "elkerülő" magatartást mutatok :( Ennek az a legfőbb oka, hogy minél többet van az ember otthon, annál jobban beszűkül az érdeklődési köre ( az enyém is) és miután kitárgyaltuk, hogy kinek mikor mennyit hol és hova és miért a babája, utána beszélgetnék másról is, de falba ütközöm többnyire.

A másik, hogy borzasztó, hogyan ölik egymást az anyukák, főleg ha miss szoptatásmániás találkozik miss tápszermániással stb..., én már előre félek az ilyenektől, inkább kivonom magam a játszótéri társadalmi életből :(

2009. jún. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondanám hogy elmaradtak teljesen mert nap mint nap kapok méleket, telefont hogy mi újság. Csak eddig nem látogattak mert nem akartak zavarni, meg túl pici volt a baba. De mostmár szépen lassan sorjában mindenki jön hozzánk.
2009. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem teljesen eltüntek,már akkor amikor terhes lettem.Na de nem bánom, mert a cvs-en szereztem egy igazi jó barátnőt akivel azóta is összejárunk és nem csak a gyerek a közös témánk.
2009. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem aki volt 2 igazi barátnő megmaradt, a "haverok" lemorzsolódtak...De van egy nagyon jó barátnőm, a fiaink között 2,5 hónap van. A férje a párom legjobb barátja, így szinte adta magát, hogy jó barátnők legyünk. A közös séta, játszóterezés meg nem csak a babás témák kibeszélésére ad alkalmat.
2009. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiota babám van nem talizok a barátnőimmel.ők sosem érnek rá...dolgoznak...na ehez mit szoltok?
2009. jún. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Ez sajnos nálam is így van,de nem bánom!

Ilyenkor jön rá az ember,hogy kik az igazi barátai.

A férjem már teljesen ki volt attól,hogy akárkinek született babája én/mi elmentünk meglátogatni.

Igaz nagyon szeretem a gyerekeket:),amikor megszületett 7 hónapja a 2.kisfiam 3-4 barátnőm meglátogatott,de az pl.,aki tőlünk 6 villamos megállóra lakik még mindig nem jött el,és fel sem hívott.

Az ő lánya 4 hónappal idősebb a kisfiamnál,és mi természetesen elmentünk hozzájuk.

Én is eléggé zárkózott voltam,de most nagyon felbátorodtam,már oda merek menni a játszón vagy az utcán,ha hasonló korú kisbabás anyukákat látok,így már meg tudom beszélni dolgaimat mással is a férjemen kívül.

Ha visszamegyek dolgozni biztos visszacsapódnának a régi barátok,de akkor talán már nem is kellenek!


Az is milyen érdekes,hogy telefonálni is mindig nekem kell,nekik eszükbe sem jut:(!


Tehát nekem is csak negatív tapasztalataim vannak,SAJNOS!

2009. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Látom, akkor nem vagyok egyedül. Mióta megszületett a kisfiam, valahogy mindenki lemorzsolódott. A legjobb barátnőm is, aki ott volt a szüléskor is, egyszer csak már nem jelentkezik, telefont nem veszi fel. Sajnos ilyenek az emberek, ha valaki barátságából nem remélnek hasznot, eltűnnek. De az ilyenek nem is kellenek. Én most nagyon jól elvagyok a pici fiammal (8 hónapos) és a férjemmel.
2009. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!