Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire van feltétlen szüksége...

Mire van feltétlen szüksége egy újszülött babának?

Figyelt kérdés
Sajnos a párom elveszítette a munkáját én meg már táppénzen vagyok, úgyhogy nagyon szűkös lett a keret . Nem akarok semmi haszontalan dolgot meg venni.
2008. ápr. 20. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy kiskád,amiben biztonsággal tudod fürdetni.Lehet 3500ért olyat kapni,amit bele tudsz rakni egy kádba.Mi 5500ért vettünk álványal mindennel együtt.Ha szűkös a keret akkor ajánlanám a textilpelenka használatát,ahhoz kell néhány (7-8) nejlonkülső,no meg mosópor,és az öblítő helyett 2 kanál 20%os ecet mosásonként(Az öblítő csökkenti a textíliák vízfelvevő képességét.).Olyan 25-30 pelust kell venni,hogy legyen büfizéshez,buksi alá,meg pelizni is.(Ha mégis az eldobható mellett döntesz,akkor elég 10-15.)Én jóminőségű 8db-os csomagot 2300ért vettem.Kell egy lekerekített végű kisolló,lázmérő(nekünk nem volt itthon ilyen),orrszívó(ebből érdemes az porszívósat enni,mert jobban kitisztítja a járatokat,és azért annyira nem nagy pénz,hogy megérjen egy arcüreggyulladásos babát,szerintem) meg hajkefe.Bébihordozó,amit be tudsz kötni a kocsiba.Kiságy,a pelenkázó nem fontos,de szeritem hasznos.(használtan vettük kiságyat+pelenkázót 25ért.)Kell egy pléd a babakocsiba,meg egy otthonra nyárra vékonytakaró gyanánt.Legalább 2 hálózsák,ami nem baj,ha 68as,mert belenő,és nem zavarja,ha eleinte kicsit nagy:)Kell 5-6 rugi,de szerintem abból is érdemes 62eset venni,mert hipp-hopp kinövi az 56osat.Hasznos a fejvédő.Lepedőből sem árt ha van 3(tökéletesen jó a félbeszabott egyszemélyes ágyra való lepedő is,ha anya nem tudott volna hugi után megmaradt lepedőt adni,tutira azt csinálom).Kell 2 kocsikabátka,olyan sapi,ami védi a fülét,kis zokni vagy harisnya.Olyan rugi,aminek van lába is.Gumilepedő a matracra,hogy ha túl sokat sikerül pisilni éjjel,akkor ne legyen tiszta pisi a matrac.Ruhákat érdemes babaruhabörzén beszerezni,esetleg ismerősöktől(mi minden ruhát úgy kaptunk)Babakocsit olyat kell,amiben tudod fektetni.(Használtan 15ezerért vettük,fél évet volt használva,és a bolti ára majdnem 40.)

Illetve szülés előtti hetekben nézz be a leendő gyerekorvosotokhoz(ha ilyen nincs háziorvos)mert ő írja fel a popsikenőcsöt,meg a fürdetőkrémet,meg elmondja,hogy hogyan is kell ápolni a köldökcsonkot stb.Illetve nem árt tudni,hogy ki is az.Szülés után úgyis jön egy családlátogatásra,legalábbis mifelénk értesíti őket a kh.

Hozzájuk nézz be: [link]

Remélem sikerült átfogó képet adnom.

2008. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az előttem író nagyon jókat írt, de igen drágállom az árait.Én 100ft-os boltban vettem a kádunkat 1500ftért.És a textiloelus sokkal drágább mint az eldobható.Eldobhatóból tökéletes a tesco-s.2500ft-nyolcvan valahány barabos.(nem emlékszem pontosan)minimum 2csomag kell belőle kezdésnek.Én 20nap alatt használtunk el majdnem 200db.-ot.(újszülöttként).kell textil is de 4-6db elég.A többi nagyon jól le volt írva.
2008. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tescoba nagyon sokmindenhez hozzájuthatsz olcsón.Kiságy 7-10ezer, belevaló szivacs 2000ft.Babakocsik és babaápolással kapcsolatos dolgok is viszonylag olcsón vannak.pl.popsitörlö, pelus,olló,cumi,cumisüveg,olaj, hintőpor,kád,stb.
2008. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem pl. soha nem volt gömbölyített ollóm. Egy rendes körömollót vettem a picinek ami csak az övé volt, aztán a tesóé lett :)) Nézz körül árveréses oldalon, és ott nagyon olcsón tudsz dolgokat megvenni. PL. babakocsi ... (teszvesz) oldal nagyon jó. Ami jó ha van: kiságy (bár ha az első egy két hónapban nincs, mert pl a babakocsi merev mózeskosaras, akkor egy ideig az is megfelel, de jó ha van), babakocsi( pl a Teszvesz-en nagyon olcsón 3-5 ezerért lehet olyat venni ami teljesen ledönthető, így kezdetektől használható, egészen végig.) Nagyon jók ezek, nekünk is ilyen volt. Pelus (hát ez nehéz dió, de szerintem is az eldobbható a jobb. Én is használtam textilt az elsőnél néhány hónapig, de rájöttem, hogy ugyan ott vagyok mintha egy olcsó eldobhatót használnék az említett oldalon ahhoz is olcsón hozzá lehet jutni, de tényleg jó a Tescós, mi is használtuk. A babának 4-5 váltás ruha elég, mert úgyis hamar nől, és tényleg ajánlatosabb a 62-es méret mert nem biztos hogy sokáig tudná használni a kisebbet. Két sapi (vékony, vastag) 2-3pár zokni, 1-2harisnyanaci. Két kiskabát (vék vast.)Pléd és persze ágynemű, és néhány textil pelus, büfinek, meg a bucika alá. Persze ott a recept amiket felírnak, ezeken kívül nem nagyon kell más, illetve vatta, stb. de ezt a védőnő elmondja. Szerintem kb ennyi. Ami meg közbe jön, azt folyamatában meg lehet venni. Ja egy cumi, meg egy cuclis üveg, nem árt ha van kéznél.
2008. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt írom le, amit mi vettünk meg/bavált és kellett is:


Kiságy - Az Ikeában 8000 Ft/ 120*60.

Matrac - Az Auchanban vettük 3000-ért. A szivacsos is teljesen jó.

Rácsvédő - Ikea, fehér, teljesen körbeér a kiságyban/ 2500 Ft.

Takaró - 2 db vékonyabb/ Tesco - 1700 Ft/db. 1 db vastag - valamennyivel drágább.

Lepedő - Pamut, matracra húzható 2 db/ a legolcsóbb 1000 Ft.


Bébihordozó/autósülés - mi a Vaterán vettük, szinte új 5000 Ft.

Babakocsi - nem vettünk előre.


Kiskád - én az Ikeában vettem 1300-ért van benne csúszásgátló is, így nem kellett külön venni. Nem valami nagy, de a célnak megfelel. Kivül az alján is van gumi, aminek köszönhetően bárhova letehetem nem csúszkált el.

Kifogó/törölköző - tulajdonképpen lehet bármi csak puha legyen és jól mosható.


Pelenka - textil, ebből 10 db-ot vettem kisegítőnek.

Pelenkázásra eldobhatót. Erre a célra tökéletesen megfelel a DM-ben vagy a Rossmanban kapható pelus is. Én 1 csomag újszülöttet(2-5kg) vettem - ez mindössze 28 darabos, 1000 körül volt, és 1 csomag minit(3-6kg)- ez 68 darabos, a Ross.-ban 2200 Ft.

Pelenkázó alátét/feltét/merevített - Kika 3200 Ft

Merevítő nélkül, asztalra tehető - Brendon 2000, Auchan 1640 Ft.

Popsitörlő - DM Babylove/ nagyon jó!


Kisolló - én hagyományosat vettem. Lázmérő - A Rossmanben 500 Ft, digitális. Orrszívó - nem vettem előre meg, csak később - porszívósat, 1500 Ft. Hajkefe - szerintem egyenlőre felesleges.


Cumisüveg - 1 db elég előre (mindenesetre), aztán ha kell veszel még.


Popsikrém, fürdető - amit a doki kiír.


Ruházat: az időszaknak megfelelő:

body 3db 56-os, 3db 62-es

rugdalozó 2 db 56-os, 3 db 62-es

hálózsák 2 db 62-es

kardigán 2 db 62-es

1 kissapka

kisnadrág 2 db 62-es

2-3 pár zokni.

Ezek közül sokminden használtan is beszerezhető vagy rokontól/baráttól...


Ami neked kellhet a kórházban:

(tudom nem kérdezted, de egyúttal ezt is leírom)


Melltartóbetét kell - ezt is a Dm-ben vettem, megfelelt, 400 Ft/30db.

Mellszívó - nem kötelező, ráér szülés után is, de csak ha kell. A kórházban vagy patikában ( a férjed is megveheti)van olcsón kézi mellszívó, tökéletesen megfelel.

Melltartó - a szoptatós a legjobb, én 2500-ért vettem.

Eldobható bugyi - patikában olcsó.

Köntös, hálóing, papucs - megfelel az otthoni is, nem muszáj újat venni.

Betét - bármilyen megfelel, csak jó nedvszívó legyen. Én Tennát vettem 2 csomaggal, 400 Ft/cs. és 1 csomag éjszakai Alwayst.


Azt hiszem ez volt a mi listánk, mást nem vettünk meg előre.

Minden jót nektek!

2008. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ötlet: a védőnőt is meg lehet kérdezni, tud-e segíteni, a múltkor én is vittem hozzá egy adag kinőtt babaruhát, hogy adja oda, ahol szükség van rá.
2008. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!