Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei-tai-t hasznalo anyukak,...

Mei-tai-t hasznalo anyukak, segitenetek?

Figyelt kérdés

Igazabol az volna a kerdesem hogy szeretnek ilyet venni, es hogy erdemes e?

Valamint utana olvastam hogy a babat elore, a hatra es oldalra lehet felkotni, de azt szeretnem tudni hogy elore lehet e ugy beletenni a babat hogy nem befele a mellkas fele van az arca, hanem forditva? tehat ugy hogy nezelodni tudjon.

remelem erthetoen irtam le, mivel nem tudom hogy ezt ennel a hordozonal lehetseges e

akinek van ilyesmiben tapasztalata megkoszonom a valaszat


2012. máj. 9. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem mindenképpen érdemes, nekünk is van és még jó pár ismerősömnek, nagyon egyszerű és praktikus a használata. Én előre még úgy nem tettem a babámat, hogy előrefele nézzen, mert félnék attól, hogy vagy a nyakához érne a vége, vagy a mellkasának nem lenne kényelmes, de szerintem a gyártó tud erre neked hasznos tanácsot adni.
2012. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod

egyenlore nem tervezem hogy ugy tegyem, mivel kisfiam meg csak 2 honapos, csak erdekelt hogy ugy lehet e

na de valahogy majd csak utana jarok

2012. máj. 9. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:
szia! már majdnem egy éve mei taiozok, előnye: a szalagokkal olyan szorosra tudod kötni amennyire szeretnéd, hátránya h idegen helyen macerás a felkötés mert lelógnak a földre, bár lehet variálni térd közé szorítással, egyébként maximálisan bevált mindkettőnknek. Amíg kicsi és elölre kötöd, oldalra fordítja a fejét és nézelődik, hidd el, megoldja, bár legtöbbször hamar elalszanak így. Arccal kifelé nem ajánlják, mert a gerincét másképp terheled és azt nem célszerű. Ha már nagyobb vagy jobban megbízol benne, h nem fullad meg, kötheted hátra, ott meg már bátran nézelődik, kommunikál a környezetével.
2012. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valaszod

igazabol sokat olvastam errol a hordozorol, es mindenhol irtak hogy ez jobb mint a kenguru, illetve hogy a kengurut nem is ajanljak mivel ortopediailag nem jo a baba gerincenek

bar hozzateszem biztos abbol is vannak mar jobbak, de nekem ez a mei-tai tetszik jobban

2012. máj. 9. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes. Viszont mindenképp ki kell próbálni néhányat vásárlás előtt, mert előfordulhat, hogy amit kinézel, az kényelmetlen valamelyikőtöknek.


Arccal kifelé nagyon nem ajánlott hordozni (hiába írják rá néhány hordozóra, hogy lehet!), mert úgy nincs meg a terpesztartás, és a baba gerince is egy természetellenes formát vesz fel, ami nem jó neki. Helyette lehet csípőn és háton hordozni (sőt, ha a baba eléri a 7-8 kg-ot, akkor már kényelmetlen is elől hordozni).

[link]

A mei tai egyébként csak 3-4 hónapos kortól ajánlott, de akkor már lehet vele háton hordozni is akár.

2012. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia, a fiamat tettem ugy, mert tel volt, es a kabat be nem gombolt lyukain nezegetett kifele :D

nekem Kozym van, az oldalan megtalalod a sokfele felkotesi modot: [link]

[link]

2012. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nagyon ó ötlet, hogy nem kengurut választasz:)!

Érdemes venni,megkönnyíti praktikusan és emocionálisan is az életeteket.

Kifelé ne hordozd benne(semmiben sem szabad, szépen leírja a cikk, amit már linkeltek, hogy miért nem), ha már majd nézelődni szeretne akkor tedd a hátadra:)! Addigra valószínűleg ezt már a súlya is indokolni fogja, vagyis a Te egészséged(6- 7 kiló felett nem tesz jót az elölhordozás a hátadna, gátadnak, és a baba sem tud már kedvére nézelődni).

Próbálj ki több gyártmányt, mindenkinek más lehet a kényelmes, erre kiváló lehet egy hordozós klubba elmenni:)!

2012. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valszokat

koszonom a linket amiben a megkotesek vannak, nagyon jo

2012. máj. 10. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Tényleg jó a link, amiben a kötések vannak, de a kifelé hordozást én sem ajánlanám, nagyon nem jó a baba csípőjének, gerincének.

(Kicsit off: Egyébként youtube-on is van nagyon sok kötéses videó, szerintem onnan egyszerűbb megtanulni, mint képekről.)

2012. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia. A kifele kotes nekem sem szimpatikus igy kepek alapjan, na meg azota rakerestem es nem ajanlott ez a hordozasi mod, mert tenyleg nem jo a baba gerincenek stb...

Engem csak erdekelt hogy lehet e, de most hogy tudom hogy nem ajanlott nem fogom meg csak megprobalni sem.

A link nekem is nagyon tetszik, bar youtube-on talatam jo kis videokat ahol nagyon jol elmutogatjak a megkotesi verziokat. Egy kicsit nekem is konnyebb az, mint kepek alapjan.

2012. máj. 12. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!