Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon sírós babája...

Akinek nagyon sírós babája volt segítsen, mert úgy érzem teljesen egyedül vagyok! Tényleg csak az első 3-4 hónap ilyen nehéz? Tényleg elmúlik idővel? De legalábbis javul a helyzet mert úgy érzem tarthatatlan ez az állapot!

Figyelt kérdés

Most 2 és fél hónapos a lányom és ha nem eszik éppen akkor sír. Éjjel jó baba, nagyon jól alszik, bár 1X fel kell hozzá kelni etetni, de egyból visszaalszik. Viszont nappal alig alszik és csak sír-sír-sír. 2 etetés között állandóan sír. Néha játszik 10-20 percet aztán kezdi. Ha sír a vállamon nyugszik csak meg, de mászkálni kell vele! Ha megpróbálok leülni kezdi a sírást... Nem tanácsot kérek, hogy mi segít enyhíteni a sírást mert már mindenen végigmentem: hasfájásra az összes csepp, hordozókendő sem jó mert abban nem a vállamon van, bebugyoláltam, masszíroztam, énekeltem, altattam mindenhogyan, hintáztattam ...stb, stb, stb. 2 hetes kora óta ilyen! A babakocsiban sem alszik csak fél órát...

Amikor ritkán nem sír akkor élvezettel játszik. A kezünkben is mosolyog ezerrel. Jól fejlődik, szóval amúgy egészségesnek tűnik.

Volt valakinek ilyen babája? Változott a helyzet? Kérlek írjatok valami vigasztalót, mert nagyon kivagyok!


2012. máj. 12. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lánykám is ordított 8 hétig. Ugyan úgy,mint nálad. Szopi után,ha letettem, azonnal sírt,nem tudtam fejni,és semmi mást sem. Azt hittem megőrülök,meghittségre és boldogságra számítottam,nem ilyennek képzeltem az anyaságot(inkább visszavittem volna a kórházba). Első baba,azt hittem depis lettem,de nem. Csak nem tudtam a helyzettel mit kezdeni. Aztán egyszer csak mintha elvágták volna. Egy édes csajszi lett,aki mellett főzni stb. mindent meg tudok csinálni. Most 10 hós, 4. foga jön,és egy kis szepa szorongás szerű van nála,de ettől függetlenül egy nagyon nyugodt,vidám baba most.

2012. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szia!

Ez az én kérdésem volt pár hónappal ezelőtt. Azóta 13 hónapos a Fiam, nappal már 10-15 percet elvan a hatalmas járókájában (ami gyakorlatilag az egész nappalit kiteszi), az éjszakát 10 hónapos korától nagyjából átalussza, de ez reggel max. 7 órai ébredést jelent, nappal pedig többnyire még mindig a cicimen lógva alszik 2x kb. 30 percet. Most már el tudok menni W.C-re ordítás nélkül, de nagyon-nagyon be kell osztanom az időmet és szervezkednem kell, hogy mindent meg tudjak csinálni. És egyre akaratosabb ... Mostanában a pelenkázások, öltöztetések előtt görcsbe rándul a gyomrom, mert tudom, hatalmas küzdelem vár rám. Úgyhogy összességében talán jobb lett a helyzet, de hihetetlenül lefáraszt most is, és nincs szabad percem egész nap ... Viszont egy nagyon értelmes, okos, figyelmes, érdeklődő Baba, aki remélem, a nagybetűs életben is ennyire fog ragaszkodni az elképzeléseihez, mint most!

Kívánom Neked is, hogy mihamarabb egy kicsit nyugodtabb szakaszba érjetek, hogy kifújhasd magad és felkészülj a következő kihívásokra! De a Babád minden fáradságért kárpótolni fog!

2012. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Még egy tipp, ha a porszívó-zajt szereti:

simplynoise.com

Mi ezt nyitottuk meg, mert ha elalszik rá, lehet halkítani, de ha ébredezett, visszahangosítottuk. :)

Nekünk 4-5 hónapos korában javult, de nem mondanám, hogy egyik napról a másikra.

Most 14 hónapos, és egy kis ördögfióka, de imádnivaló. Ő már csak akkor sír, ha éhes, fáradt, alvásidő lenne, vagy fáj valami.

2012. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

első vagyok, ez a simplynoise nagyon tetszik! :) Nem is tudtam, hogy a "zaj" jó hatással lehet. Az én babám a porszívót nem szereti, de a hajszárítót igen. A fehér zaj az jót tesz ezek szerint, vagy ez most hogy is van?

Kérdező, még egyszer kitartást neked, látod, nem vagy egyedül, mind egy cipőben járunk úgy tűnik :)

2012. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A fiam az első pillanattól ilyen volt másfél évig. Azóta jobb. Ő sokszor az éjszakát is végig sírta. Mindig voltak könnyebb időszakok, de általánosságban a sírás volt a jellemző. Olyan is többször előfordult, hogy olyan fáradt voltam, hogy elaludtam amíg ő sírt mellettem az ágyon.

Most két éves és végre nem rándul össze a gyomrom ha sír, vagy másik babát hallok sírni. Szóval tudom milyen stressz.

Amúgy teljesen egészséges, már 7 hetes kora óta nagyokat kacag, de így is nagyon nehéz volt vele.

A fiam nagyon akaratos, mindenről határozott elképzelései vannak. Mindenkit (tényleg mindenkit) megpróbál leszólítani az utcán. Az átlagnál sokkal, de sokkal bátrabb és közvetlenebb. Ráadásul állandóan tevékenykedik, mindent 100 %-on csinál, nagyon kitartó akár milliószor elgyakorol valamit csak hogy tökéletesen menjen. Anyukám szerint kitesz 3 gyereket. Ő egyedül el sem vállalja, csak segítséggel.

Szerintem a te lányod is ilyen lehet, aki nem akar semmiről lemaradni, és kell neki a folyamatos kontaktus.

El kell fogadnod, hogy ő ilyen. Semmiképp ne hagyd sírni, tudnia kell, hogy számíthat rád.

2012. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan vagyunk akik hasonló cipőben járunk! A környezetemben szinte mindenki mintagyerek. Az unokaöcsém és az unokahúgom most 1 éves, ketten együtt nem sírtak még annyit mint az én 11 hetes babám... Pedig sokat voltam velük, láttam hogy fejlődnek, és persze mindig nagyon okos voltam a sogórnőimmel, hogy el ne kényeztessék azt a gyereket mert egész nap hordozgathatják utána. És tessék, megkaptam! Itt van a lányom akit egész nap hordozgathatok és vígasztalhatok...

Úgy látom a válaszokból, hogy alapvetően 2 féle jövő várhat rám: az egyik, hogy ilyen természet és ilyen is marad, de majd hozzászokok és azért lesz jobb vagy pedig a szerencsésebbek közé tartozom és egyszercsak abbahagyja a sírást. Az utóbbiban nem ringatom magam, mert félek, nehogy csalódás érjen. Elvégre olyannak kell szeretnem a babámat amilyen! Egyébként az enyém is rettentő élénk, néha megijedek, mennyire gyorsan fejlődik. A babakocsiban le kell hajtani neki a tetőt és könyökölve néz kifelé... (talán ez az 1 helyzet amikor tutira nem sír) Ha hasra teszem kepeszt ezerrel, kúszna és kúszik is csak hamar bemérgesedik mert még nem megy olyan jól persze. Ha nem sír éppen akkor mindent és mindenkit néz, figyel ezerrel és mindenkire mosolyog!

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! A simplynoise linket megnéztem, mindenképpen kipróbáljuk, mert tényleg olyan az én babám is hogy megnyugszik a porszívó, hajszárító hangjára. Van egy altató macija amin a tenger zúgása megy és este arra alszik el és éjjel is arra alszik vissza egyetlen sírás nélkül! Nekünk ez nagyon bejött. Kár, hogy nappal nem működik...

2012. máj. 13. 07:57
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogy nem tanácsokat kértél, de egy valami még eszembe jutott, hogyan lehet "elviselhetőbbé tenni" a helyzetet, amíg ez van. Az én kisfiam is sokat van kézben, cipelve, mert úgy nyugszik csak meg. Ilyenkor be szoktam rakni a kedvenc zenéimet, felveszem és énekelek meg táncolok vele, ütemre lépegetek. Szóval ez a része nekem kikapcsolódás, és úgy látom neki is tetszik, nem sír, és mindketten elvagyunk így egy darabig, nem tűnik "nyűgnek" a cipelése:)))

Kitartást és jó babázást!

2012. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ismeros emlekek, nalunk 4,5 honaposan lett jobb. Addig ejjel-nappal sirt. Mint kiderult ehes volt, mert ahogy elkezdtem neki tejpepet adni nyugodtabb lett sokkal. Ezenkivul vettem egy adamo hinta utanzatot rugoval a vateran es abba nagyon jol elvolt, sokszor el is aludt. A hasfajasara sajna semmi szer nem hasznalt...
2012. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

3 hete írtam ki ezt a kérdést kétségbeesésemben és örömmel írom hogy azóta nagyon sokat javult a helyzet! Most 14 hetes a kislányom és ha ügyesen alakítom a napunkat akkor már szinte alig sír. Az elmúlt hét hozta a nagy áttörést (tényleg lehet valami ebben a 3 hónapos fordulópontban...). Lényeg hogy nem egész nap a vállamon kell cipelnem, már elég ha csak magam mellé rakom a kanapéra, ágyra és kicsit segítek neki a játékban. Sőt, van hogy egész sokáig egyedül is elvan a játékaival! Tegnap már sikerült itthon is elaltatnom a kiságyában napközben és aludt 1 és negyed órát. Ez rekord!!! Persze így sincs olyan sokmindenre időm, de legalább már nem a sírást hallgatom, hanem vidáman telik a nap! De hogy panaszkodjak is egy kicsit: éjjel sajnos újabban 2-3X kér enni..

2012. jún. 2. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!