Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányom nem hajlandó...

1 éves lányom nem hajlandó inni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel-este tejet iszik,kb 300-400 milit,és azon kívül,csak pár korty.MINDENT kipróbáltam már,cukros-cukrozatlan teát,sima vizet,hippes gyümölcslét töményen,higítva,kubut,még a sima gyümölcslére is ráfanyalodtam,de az első korty után általában el löki.Fecskendőből adagolva viszont issza,de úgy mindig nem lehet,pohárból is inná,de úgy még a fele a nyakában landol.A különböző itatók sem hozták meg az eredményt.Van valakinek tanácsa???
2012. máj. 15. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itasd pohárból, pár nap-egy hét alatt megtanul inni belöle, addig meg többször kell átöltöztetni.

De lehet, hogy rosszul itatod phárból (nem bántás, csak sokan nem tudják, hogy hogy kell). Elöször is olyan kávés poharat keress, amineki kicsit kifelé hajlik a pereme, mert abból könnyebb innia (a különféle csörös, meg varázs poharak többet ártanak, mint hasznának). Ha inni adsz neki, mindig csak EGY kortyot önts a szájába, mert ilyen idösen még nem tudnak pohárból folyamatosan inni, csak ha lenyelték az elözö kortyot, utána tudják a következöt a szájukba venni. Lassan, kortyonként próbálkozzatok, rövid idö alatt belejön.

Azt viszont nem értem, hogy mit akar ez jelenteni: "még a sima gyümölcslére is ráfanyalodtam" - a gyümölcslében mi a rossz?


négy gyerekes anya

2012. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor próbálkozom pohárral.Igazából semmi,csak sokan állítják,hogy tele van minden rossz dologgal,és inkább ne!
2012. máj. 15. 08:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem üditöt, hanem 100%-os gyümölcslét adsz, abban nincs semmi rossz (kivéve, ha valami élelmes magyar cégnél készült)
2012. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszolóval egyetértek.

Mi fecskendő helyett először kiskanállal kezdtük, aztán jött a pohár. "Csodapoharakból" nekünk is van legalább 4, de nem használjuk egyiket sem. Két lányunk van, a nagyobbik 12,5 hós koráig szopizott, azóta csak a csapvizet hajlandó meginni, még tejet, teát sem iszik. A cumisüveggel egyszerűen nem tudott mit kezdeni, ezért kezdtük a kiskanállal illetve a pohárral. A szoptatás befejezése után volt, hogy csak napi 50 ml vizet ivott + a leves, jogurt és kevéske gyümölcs - ez volt a napi folyadékbevitele. Nagyon féltem, nehogy kiszáradjon, egyszerűen nem volt hajlandó inni. De nem lett belőle semmi gond. Most már 3,5 éves, egészséges és még mindig csak csapvizet iszik, de már nagyobb mennyiségben. A kishúga most volt egy éves, 10,5 hós koráig szopizott és ugyanazt műveli, mint a nővére. A cumisüveget csak hírből ismeri. Csapvizet iszik, most még kiskanálból, de a múltkori nagy melegben már megpróbálkoztunk a pohárral, kisebb - nagyobb sikerrel ment is neki, de csupa víz lett a ruhája. Átöltöztünk, kitettük száradni a ruhát - hisz csak tiszta víz folyt rá - és kész.

Úgy próbáld, ahogy az első válaszoló írta, nekünk is így sikerült, lassan, kortyonként.

2012. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem nagyon iszik. Nagyon szeszélyes, hol cumisüveg, hol pohár, hol palackból iszik (gyerekeknek szopokás tetővel). De nem eleget. Viszont ha levest csinálok akkor annak a levét általában megissza. Én a reggeli tápszerét hígítva adom, így ott is kap egy kis plusz folyadékot. Esetleg tegyél vizet a tejbe, fokozatosan egyre többet és akkor nem fogja zavarni hogy már nem is olyan tömény a tej.
2012. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!