Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit megszeppentem. Ez...

Kicsit megszeppentem. Ez mennyire "kirívó" eset?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy 6 és fél hós a kislányom, és ma konkrétan - egyedül, minden segítség nélkül - felállt a kiságyban. Eddig is próbálkozott már vele, de reméltem, hogy eltolhatjuk még egy darabig az álldogálás időpontját. Én, mint gerincbeteg, nem igazán örülnék, ha a sietsége miatt lenne később egészségügyi gondja... mennyire gyakori, hogy egy baba ennyire fürge? Később lehet-e ettől baja? (Kérlek, kíméljetek meg a közhellyé vált "amit maga csinál, attól nem lehet baja" szövegtől, mindig ezt kapom, de ez sajnos nem biztosíték arra, hogy ha most éppen nem jelentkezik gond, 10 év múlva sem fog.(Alapjáraton a leányzó forog, kúszik, mászik, ha kedve tartja felül.)
2012. máj. 15. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Az én lányaim is 6 hónaposan már felültek, 7 hónaposan álltak. Az egyik 9 hónaposan, a másik 11 hónaposan ment egyedül. Ma már felnőttek,és egyiknek sincs semmi baja a gerincének.
2012. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az az igazság, hogy ha minden külsö segitség NÈLKÜL állt fel, akkor attól nem lehet baja, mert csak akkor tudja megcsinálni, ha az izomhata elég fejlett ehhez. Baja csak akkor lehetne, ha valaki "segitene" neki állni, idö elött a-amikor még egyedül nem tudja - felülteti, késöbb "tanitja" járni - kézen fogva sétáltatja, mert ezekre magától még nem lenne képes.

A gyerekek nem egyformán fejlödnek, akinek fejlettebb az izomzata, a mozgáskoordinációja, esetleg vékonyabb alkatú, az elöbb fog sok mindent csinálni.

Emiatt nem kell aggódnod, ettöl garantáltan nem lesz baja.


Szerintem neked sem a természetes mozgásfejlödés miatt van bajod, hanem más okok miatt. (pl. eröltettek mogzásokat, rossz táplálkozás kiskorban, túlsúly, és még rengeteg egyéb)

2012. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 alaszka ***** válasza:
Én konkrétan legalább 3 ilyen babát tudok, aki ennyi idősen már állt. Én érzem magam rosszul lassan, hogy az én 11 hónaposom csak egy hónapja állt fel. Előfordul szerintem, és ha már mászik, akkor nem nagy gond szerintem, hiszen így már biztosan nem marad ki semmilyen mozgásforma. De hiába közhely, ha magától csinálja, azellen úgysem tudsz tenni, visszakényszeríteni nem lehet, olyat meg biztosan nem tudna megcsinálni magától, amitől baja lehetne a gerincének. Ő most érett meg erre, szerintem ezen ne aggódj.
2012. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Én azért mindent megtennék, hogy ne álldogáljon. A kisággyal nem tudsz mit tenni, de mondjuk, ha a szőnyegen játszik, akkor ne legyen a közelben kapaszkodó.
2012. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat! Akkor nem aggódom annyira... (nálam nem volt túlsúly, egyebek, Sheuermann-kórom van, ezt nálam a tinédzserkori hirtelen növés okozta, de ez is épp elég ahhoz, hogy ne kívánjak vége-nincs gerincbántalmakat senkinek).

Köszi! :)

2012. máj. 15. 22:23
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 6 hónaposan állt fel, és én is tartottam (vagyis egy picit még mindig tartok) attól, nehogy emiatt legyen valami baja. De nekem is csak azt mondták, hogy ha magától csinálja, akkor nem lesz gond, mert elég erős hozzá az izomzata. Ja, és ő nem kiságyban állt fel először, hanem odamászott a kanapé mellé, és ott húzta fel magát állásba, tehát sok mindent nem tudtam volna az ellen tenni, hogy felálljon. 9 hónaposan indult el, azóta is ilyen pörgős gyerkőc, egy perc nyugta nincs. :)
2012. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Na pont ez az a gerincbetegség, ami abszolút nem ettől függ, hiszen kamaszkorban alakul ki, ha a gyermekednek lesz hirtelen növekedéslökése.

Én anyám elmondása szerint későn csináltam mindent, mégis van egy (másfajta) "szuper gerincbetegségem", szóval ne aggódj, nem ezen fog múlni. És reméljük, szépen egészségesen fog fejlődni!

2012. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 15. 22:33
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak közlöm annak, aki lepontozott, hogy gyógytornász vagyok és továbbra is azt javaslom, hogy semmilyen segítséget ne kapjon az álláshoz, járáshoz.

Bizony meg tudja terhelni a gerincét, nagyon nagy tévedés, hogy kamaszkorban alakulnak ki a gerincbetegségek!

2012. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyébként a scheurmann kór oka leginkább a genetika.
2012. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!