Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megsértődnétek egy ilyen...

Ti megsértődnétek egy ilyen véleményen? Merjem megmondani neki?

Figyelt kérdés

Barátnőm a második gyerekét várja a második férjétől. Szerinte az elsővel nagyon elrontotta, hogy túlságosan csak a gyerekre koncentrált, nem törődött a férjével és ez vezetett a váláshoz.

Most viszont nem szeretné elkövetni ezeket a hibákat.


Én úgy érzem, át fog esni a ló túloldalára.

Amit szerinte elrontott az elsővel:

- előre megbeszélték, hogy pár hetes koráig velük fog aludni, utána kiságyban. 7-8 hónapos volt, amikor a férje szerette volna átszoktatni, de ő nem akarta. A férje kiköltözött a nappaliba (talán egy éves volt a baba, vagy a körül) és a válásig ott is maradt

- 1 éves koráig nem bízta senkire, még sétálni sem vihették el a nagyszülők hogy kicsit kettesben legyenek a férjével

- elhanyagolta a külsejét és a háztartást


Amit most szeretne:

- első perctől kiságy

- szigorú napirend, beleértve az etetéseket

- babyszitter, hogy el tudjon járni kozmetikushoz, sportolni


Ha legközelebb felveti a témát, elmondjam neki?


OFF: kérlek ne menjetek bele abba, hogy mit csinált rosszul vagy hogy mit tervez rosszul csinálni, csak a kérdésre válaszoljatok.


2012. máj. 18. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne mondd el. Szerintem semmi rossz nincs ebben, amit szeretne.

1. Nálunk is külön kiságy van. A családban senkinél sem aludt ott a baba anya-apa között, nálunk is ez volt természetes. Most 8 hónapos, most kapott a kicsikém külön szobát, így alszunk a legjobban, azóta átaludja az éjszakát!

2. A napirend jó dolog, de nem szabad nagyon szigorúan venni. De mindenképpen kell! reméljük, sikerül neki jól kialakítania! Az az ismerős, ahol nem volt kialakítva, most kínlódik, mert nem eszik a gyerek, 3 óra hosszáig kergeti az ebéddel, nem tudja kiszámolni az alvását, szóval kínlódás... Nálunk nincs ilyen gond, de +/- 1 óra eltéréssel ugyanazok a dolgok következnek, a reggeli felébredés időpontjától függően!

3. Ne hanyagolja el magát, bár inkább nagyszülőkre bízza a babát, ha van rá mód. De az a babysitter is lehet nagyon jó akár, nem ismerem.


De ha csak ezek vezettek az előző kapcsolata végéhez, szerintem ott már eleve más gond is lehetett.

2012. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell előre mondani semmit, mert még kétszer sem biztos,hogy így is fog tenni!
2012. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szólj bele. Nem hiszem, hogy ezekkel a dolgokkal átesne a ló túloldalára. Sőt! Ha előbb eszébe jut...
2012. máj. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De mit is akarsz neki elmondani?Eléggé nyílvánvaló,hogy tudja mit rontott el és másképp akar cselekedni.A napirenddel nem értek egyet és a gyerekcsősszel,a többi az jól fog működni.Esetleg ajánlhatod neki akkor menjen szépítkezni mikor apuka ügyelhet a gyerekekre.
2012. máj. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a barátnőd! Ha úgy érzed, vagytok olyan kapcsolatban, hogy ezt el tud neki mondani mindenféle sértődés nélkül, akkor mond el, hogy aggódsz, nehogy ez és ez történjen...lehet ezt szépen is csomagolni. Te ismered a baránőd és tudod milyen ember, mennyire bírja a kritikát, még ha építő is.

Másrészről pedig az ő élete, nem lehet bele szólni, max véleményt mondani. Ha úgy érzed, rosszul csinálja és nem lest jó vége, akkor szólj, én a helyedben szólnék, de szem előtt tartanám, hogy az ő életéről van szó!

2012. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy az első perctől kiságy, és a szigorú napirend csak jót tesz a gyereknek, az összes szakkönyv erről szól. Minél több ember vigyáz rá, minél több helyet, személyt, stílust ismer meg, annál könnyebben szocializálódik, illeszkedik be, nyugodtan vigyázhat rá megbízható ember, nem jó, ha "csak" szülői mintát lát, az összes többi szakkönyv meg erről szól. :-) Szerintem ésszerű keretek között nyugodtan támogasd ezekben, mindenkinek klassz lesz így, és ő egy csinos, kiegyensúlyozott kismama lesz egészséges babával, és boldog férjjel. Nem tűnik szörnyűnek, de írj, ha valamit félreértelmeztem.
2012. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem volt teljesen érthető: a barátnőm nem azért szeretné így nevelni a babát, mert ebben hisz. Csak azért, nehogy tönkre menjen a házassága.

Nem csak a babára erőlteti ezeket a dolgokat, hanem saját magára is.


Nincs baj sem a kisággyal, sem a napirenddel (bár kértem, hogy ebbe ne menjünk vele....) de akkor sem hajlandó ezektől eltérni, ha a baba igényelné. Legalábbis most így gondolja.

2012. máj. 18. 09:15
 8/17 anonim ***** válasza:

5 vagyok! Pfffff!!!!! Csak én vagyok amellet, hogy szólj neki! Azt hiszem valamit félre érthettem, de én még mindig úgy érzem, hogy ha nem férne belém, tuti megmondanám.

Persze, hogy nem kell elhanyagold magad és a férjed is, de több ezren úgy élünk, hogy nem kell bébicsősz,, ahhoz hogy eljussak a fordrászhoz, kozmetikushoz, vagy sportolni. Annak agyereknek van apukája és nagyszülei is, gondolom...csak feltételezem. Pl a férjem elviszi a babát sétálni, míg én zumbázom, még ha nem is látszik, de kikapcsolódom és jobb mint a MagneB6 :) Meg lehet ezt oldani másként is. Én azt mondtam hogy kötelező napirendet fogok beiktatni, ÉN és hol marad a baba??? Ő is egy érző lény, aki miatt legyünk őszinték, felborul a családi élet és alkalmazkodunk hozzá, sőt, csak ő számít, pláne az elején. Ez az én tapasztalatom, hogy jó e vagy rossznak látja más, azt mindenki eldöntheti.

Remélem jól döntesz!

2012. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
1. vagyok: még közel sem jelenti azt, hogy így is fogja csinálni. Azért remélhetőleg az anyai ösztönök erősebbek lesznek, és ha a baba igényli, változtat majd az eredeti elképzeléseken! De szerintem nem lesz ezekkel baj, még ha magára erőlteti, akkor sem.
2012. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nincs igazán jogod beleszólni mindebbe, maximum nagyon tapintatosan és finoman elmondhatod neki, hogy bár hiszel abban és reménykedsz, hogy ezúttal sikerül "kézben tartania az életét", de mindaddig, amíg anyaként megtagadja önmagát, nem biztos, hogy jó vége lesz.

Úgy gondolom, az előző válása sem feltétlenül a fent említett dolgok miatt ment tönkre, hanem mert nem ismert benne mértéket, képtelen volt megtalálni a köztes, járható utat.

Vajon a mostani férje mennyire kedvelne egy nőt/anyát, aki megtagadja önmagát?


(Azzal egyetértek, hogy változtatni kell - mert ő így érzi szükségét. De valóban ildomosabb lenne, ha átgondolná meg néhányszor, sőt, a legjobb az volna, ha minden kételyét, kétségét és gondolatát a férjével osztaná meg, hiszen mégis csak ezért a férfiért/férfinek szól ez a megfelelési kényszer, ő az, aki a legkönnyebben eloszlathatná a barátnőd kétségeit.)

2012. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!