Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves babátok tápszert kap...

2 éves babátok tápszert kap vagy tehéntejet?

Figyelt kérdés
A párommal ezen kell vitáznom. :( Szerinte már tehéntejet kéne forralva,abból a kakaót. Én még mindig milupa tejitalt adok a 2 éveseknek valót. m ásfél éves koráig szopizott is.Ahogy elapadt,azóta megy a tejital.

2012. máj. 18. 18:56
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

ha valaki nagyon ráér


[link]

2012. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 21-es válaszoló, rajtad kívül itt senki nem háborog, úgy látom. Én leírtam egy véleményt, teljesen normális hangnemben, lehet nem egyetérteni, de pont te vagy, aki személyeskedsz és nekem esel.
2012. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

GABIKA? akkor bemásolom amit írtál:


Kedves utólsó, az még nem jutott eszedbe, hogy 7 hetes kora óta tápszerezed a babádat, MÉGSEM jött rendbe a vérképe, akkor vajon mit is itatsz vele????? (szóval azért nem jött rendbe a vérkép mert nem iszik reggel este tejet? Aham, és akkor nem azért mert koraszülöttségéből adódóan gondok voltak vele))


Egy nullát, egy semmit, nulla beépíthető vitamintartalommal, mert szintetikus dolgot (a tápszer az) az életben nem fog szerencsétlen gyerek tudni beépíteni? Inkább költenéd a pénzed olyasmire, ami használ is és adnál neki tisztességes enni-innivalót, többre mennél.(akkor eszerint nem kap tisztességes ennivalót meg innivalót? Én egy nagyon rossz anya vagyok csak mert inkább vitaminban, ásványi anyagokban gazdagabb dolgot adok neki)

A tápszer anyatej teljes hiányában néhány hónapig megfelelőbb, mint a tehéntej vagy egyéb alternatíva és ennyi a szerepe, nem több! A többi már csak a megfelelő emberek zsebét tömi, de a te gyerekednek fikarcnyit se tesz hozzá a fejlődéséhez.(te aztán tudod hogy az én gyerekemnek mi a jó, ugye? te jársz vele orvoshoz, te szülted hamarabb, hogy tudod mi kell neki!!)


szóval akkor ki személyeskedik, ki beszél indulatosan kioktatóan mint aki tudja hogy mi a frankó minden gyereknek? én befejeztem, én EL TUDOM fogadni más nézetét, de te nagyon nem! te mint egy igehírdető hordasz le mindenkit.

2012. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
22 hós múlt a kislányom, reggel és este tejitalt iszik. Kapott már tejet, és nem ízlett Neki. Minden mást kap, amit ebben a korban kaphat. Tejet rakok a főzelékébe, kap tejbegrízt, tejberizst. Amíg azt látom, hogy megissza a 2 dl, addig ez marad.
2012. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
78%

Akkor segítek értelmezni: azt írod, hogy azért adod a tápszert a gyereknek, mert születése óta nincs rendben a vérképe. Vagyis a tápszerben nincs semmi olyan vitamin vagy bármi plusz, ami segíthetne a babádnak. Arra gondoltam, hogy tápszer helyett adj neki tejet meg minden egyebet ami nem élelmiszernek látszó tárgy és mellette valami más vitaminfélére át kellene térnetek.

Én a foreveres készítményeket használom, de nagyon jókat hallani az ökonetes cuccokról, a Flavon Kid-ről, az organic mission-ról is. Erre gondoltam, nem másra. Egy szóval se írtam, hogy a tejben van a vitamin (bolti tejben amúgy se teng túl sajnos semmi beltartalom, de legalább nem szintetikus vacak).

2012. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én a kérdésre válaszolnék: 2 éves a kisfiam, kb másfél éves kora óta kap tejet, simán nem issza meg, úgyhogy reggel-este kakaót iszik.
2012. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell már megint szintetikus vacaknak nevezni a tápszert?? Azért amit újszülötteknek és csecsemőknek csinálnak, azért már nem lehet olyan sz.r mint ahogy itt leirjátok! Komoly előirásoknak kell megfelelniük, hogy a boltokba kerülhessenek. És igen nincs semmi baj a tejjel, én is azon nőttem fel meg sokan mások, de a mai bolti tejben tényleg nincs tápérték. És ha már itt a lehetőség hogy tápszert adjunk a kicsiknek amiben igenis minden benne van, akkor miért ne tegyük?? A mi időnkben is ha lett volna akkor mi is kaptunk volna hidd el!

1. gyerekem 1 évig kapta csak a tápit, a másik már 3 évig (ő nem is akarta meginni a bolti tejet, utána már én mondtam hogy elég), a pici két éves, keveset iszik de akkor is adom neki, és szeretném ha még legalább 1 évig meginná. Ettől függetlenül természetesen kap tejterméket, főzeléket is bolti tejből csinálom.

Komolyan nem értem azokat az anyukákat akik ezt "elitélik". Nem mérget adunk nekik. Azért mert te nem veszed meg neki, attól még ne legyen baj ha más igen.

2012. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
20%
hát igen, a tehéntőgyön lógó anyukák ilyen kérdéseknél kórusban röhögik a balekot, aki szintetikus sz@rt itat a gyerekével és a tápszergyátók zsebét tömi, mert a lefizetett orvosra hallgat...
2012. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Gabika :)


nos 7 hetesen derült ki hogy súlyos vérszegény a babánk,egy véletlen vizsgálaton, azaz nekünk nem igazán tetszett a baba viselkedése. akkor kapott vért. 6 hónapig fejtem neki a tejet, aztán elapadt. 4 hónapos volt mikor a vérképére Maltofer cseppet kapott. megemelt dózisban, 2x12 cseppet és mellé cebiont 2x8 cseppet. amikor a 15 hónapos MMR oltást megkapta, annyira beteg lett, hogy a vaskészlete kritikusra csökkent. így továbbra is ment a Maltofer. de mivel az MMR legyengítette az immunrendzserét teljesen, így minden betegségnél leesik a vaskészlet. legalábbis így magyarázták az orvosok. hiába kap sok sok féle vastratalmú kaját, ha leállunk vele, leapad. a tápszert nem (csak) azért adom neki mert vérszegény, hanem mert mint koraszülött, beteges baba, abban azért mégiscsak több vitaminforrás van mint a tejben. kap tejet mint írtam, ma is tejbegrízt csináltam neki pár perce, várom hogy felkeljen. Viszont gondolom érthető ha a tápszerben csak elenyészővel több a vitamin mint a tejben, akkor azt adom inkább neki. s nem azért mert tej ellenző lennék. NEM, kap azt is ha iszunk és kér. de amíg lehet, miért ne használjam ki a lehetőséget. nem beszélve arról hogy lehet szintetikus vacaknak nevezni, de azért lássuk be, mégiscsak több millió gyerek nő fel rajta évente és semmi bajuk. mint ahogyan későbbiekben sem lesz.


s a vérszegénység és vashiány a korababáknál gyakori. de elég ha csak annyit írok:5 hónapos korára megháromszorozta a súlyát!!! 1,5 éves korára nőtt 42cm-t és hízott 10kg-t. no ebből van a hiány, mert a szervezete nem tud lépést tartani a növekedésével. s ezért maradok a tápszer mellett, hogy azt a kevéske pluszt is kinyerjük belőle, még ha mesterséges is.


nem vitát szítani akartam, csak megértetni bizony vannak helyzetek, amikor az ember úgy dönt ahogyan. De azt hiszem ha nem lenne vérszegény, akkor is ezt kapná, sőt, biztosan. ez az én, mi döntésünk és éppúgy szeretném ha tiszteletben tartanák, mint ahogyan én tartok tiszteletben más döntését. :))

2012. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat.Igazából arra jutottam,hogy áttérünk a tehéntejre.Én azért voltam aggódós az ügyben,mert a kislányom rendkivül keveset eszik. kilóra megvan a súlya,de magasabb mint az átlag.98cm. Én mindig soványnak látom.Megnyugvást adott a tápszer,hogy igy legalább bejut az a vitamin és ásványianyag mennyiség ami kell. Édesanyám,aki örökbefogadott kislány,59-ben született,tehéntejet kapott cumisüvegből az első perctől,mert ahogy kibújt 2anyukából2,már lemondott róla.Egyetlen percig sem kapott anyatejet,tápszert sem,mert hát akkoriban...akkora volt a szegénység,nem is telt rá.Higitva forralva,tehéntej.Beteges,sovány kislány volt,rossz étvágyú.Mára szép fejlett nő,egészséges is.Köszönöm hogy meghallgattatok,és a tanácsokat is,itt mindenki csodás anya,mert mint irtam,van aki ilyen módon már le is mond a gyermekről.Aztán édesanyám hugáról szintén.Üdv minden elég jó anyának.
2012. máj. 19. 21:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!