Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves babátok tápszert kap...

2 éves babátok tápszert kap vagy tehéntejet?

Figyelt kérdés
A párommal ezen kell vitáznom. :( Szerinte már tehéntejet kéne forralva,abból a kakaót. Én még mindig milupa tejitalt adok a 2 éveseknek valót. m ásfél éves koráig szopizott is.Ahogy elapadt,azóta megy a tejital.

2012. máj. 18. 18:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
2012. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
76%
A belinkelt cikk szerinted miről szól????? Hogy vedd a tápszert és tömd a gyártók zsebét.Mindig azzal jönnek,hogy a tej vitamintartalma...gondolom egy gyerek nemcsak tehéntejet iszik,hanem eszik változatosan mindent.Abból fedezze a vitamint ne egy műtápszerből.Könyörgöm,ne hagyjátok már átverni magatokat!!!
2012. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

mindenki értelmezze úgy a cikket ahogyan szeretné....annyiszor írtam már ilyen kérdésekhez, már unom, így már jó ideje nem teszem....de mindig megkérdem: miért kell azért követ hajigálni másra mert az tápszert ad gyermekének???? nem mindegy az hogy ki meddig ad azt,nem mindegy ki mikor kezdi a tejet? senki sem lesz attól kiválóbb anya hogy más a felfogása. azaz pontosítanék: a SAJÁT gyermekének kiváló lesz!


2 éves korig én reggel este tápszert adok. ha tehetem akkor 3 éves korig a lefekvés előtt is tápszert fog kapni. és, mi van akkor? amikor viszem a vérvételre a gyereket 6 hetente mert vérszegény és vashiányos, senki nem jön velem! ha csak egy pici dolgot fedezhetek a tápszerből ami szükséges neki a vasból például, akkor miért ne tegyem azt??? 7 hetesen két egység vért kapott a gyermekem, mai napig nem állt helyre a vérképe! én EZÉRT adom neki a tápszert! és senkit sem szóltam azért le mert tejet adott a gyerekének vagy mert addig szoptatott ameddig.


szóval a kérdésre válaszolva: 21 hónapos és tápszeres reggel este.....és pont!

2012. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

És megint egyet kell értenem Gabkával!


Kedves utolsó előtti: én nem ítéllek el,mert tápszert adsz,mindössze nagyon sajnálom,hogy tisztességtelenül megvezetik az anyukákat a profitért,a pénzért.És ők elhiszik,és azt hiszik ezzel a legjobbat teszik,pedig nem.Ez nagyon szomorú :(

2012. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
30%

mondjuk pont a tehén tejjel kapcsolatban van ez, hogy igazából többet árt a szervezetnek mint használ, és ha egyáltalán nem kapná a gyermek akkor is teljes értékűen tudna táplálkozni

tudom tudom csokira sincs szüksége a szervezetnek mégis esszük:(

2012. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%

Azért mielőtt leírjuk a tehéntejet, gondoljunk már arra is, hogy évezredek óta fogyasztják az emberek, mégis egyre többen vagyunk a földön. :-)) Ha annyira ördögtől való lenne, nem kellett volna már kihalnunk?:-)

Nagyanyáink, dédanyáink úgy itták a tehéntejet, ahogy kijött a tehénből, forralás meg minden nélkül, mégis gond nélkül eléldegéltek 80-90 évig....

2012. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
azért a laktóz intolerancia nem halálos
2012. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%
az én gyerekem meg 3 múlt és tápszert kap... akárhányszor próbáltunk áttérni a tejre, bármilyenre, egy idő után kijöttek az ekcémás foltok, ha elhagytuk elmúltak... úgyhogy nem kéne minden esetben annyira nyomni azt a tejet... ha nem lenne ez a gondunk, 2 éves koráig legalább amúgy sem adnék...
2012. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
40%

Gabika77 és mások!

a lányom 6 hónapos koráig anyatejes volt! (na, erre mondjatok valamit. plusz addig én is szedtem a vastablettát) azonkívül koraszülött, így gond van a vastartalékával. (ennek meg utána lehet nézni mert ez jellemző rájuk) ezért nem állt helyre.

és a 645Ft-os 500g-os ár tényleg sok lenne? egy heti adagja...a tej mennyibe is kerül napi fél literrel számolva? ez lebontva egy hónapra, egy évre? akkor miért is felesleges?

2012. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
37%

s még annyit GABIKA!! olvas már a sorok között hogy kap tejet, tejterméket is! te mindig annyira fel tudsz háborodni ha olyan kérdést találsz ami nem tetszik neked! lehordod az illetőt csak mert nem úgy gondolkodik mint te!

jah, hogy nálam is előbb a dolgok mögé kellett volna látni? s hogy ne legyen kétséged, keress rá a koraszülöttek és a vashiány kapcsolatára. az tudod nem attól függ hogy kap e tápszer helyett reggel és este tejet. ennyit azért te is tudhatnál. viszont vannak vitaminok, ásványi anyagok amik a DRÁGA (?) tápszerekben, babaitalokban vannak.

s még valami: napi 2x12 csepp maltofert, 2x10csepp cebiont, mellé hetente májat, spenótot, brokkolit, s egyéb vastartalmú ételt kap a lányom. plusz naponta gyümi. na, így már más? hmmmm, hát igen....

2012. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!