Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak ilyen anyukák?

Miért vannak ilyen anyukák?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdést olvasok, ahol szinte letámadják más anyukák azt az anyát aki (nem) szoptat, aki kenguruban vagy mei-taiban hordoz, aki tápszerezi a babáját, aki képes duzzogás nélkül felkelni éjszaka a babájához akár többször is, ha kell, aki kiakad ilyen vagyok olyan dolgokon, csak azért mert ő másképp érez vagy másképp csinál a gyerekével/babájával kapcsolatban valamit/mindent?! Vagy valamilyen szemlélet miatt hagyja a gyerekét sírni vagy éppen nem?

2012. máj. 20. 10:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Csak úgy toldásként: úgysem lesz olyan, h mindenki egyformán gondolja ugyanazt, mivel minden kisbab/gyerek más, így az igényei is mások. Akkor miért kell a másikra rátukmálni valamit, h ahogy az csinálja az biztos nem jó? Neked miért nem tökmindegy, h a másik anya h csinálja, ha egészséges a babája/gyereke?
2012. máj. 20. 10:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert rengeteg a frusztráció ezekben a témákban.

Akinek nem sikerült a szoptatás, gyakran érzi úgy, hogy lenézik a szoptatók, és irigyli egy kicsit azt, akinek sikerült. Aki régóta szoptat, az a tápszerező valamivel nagyobb szabadságát irigyli. Akiben nincsen egyik érzés sem, nem szokott beszólni.

A többi is hasonló téma, a többiek majd kifejtik. Szép vasárnapot!

2012. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez az... én nem írom le direkt miben értek egyet és miben nem, de mióta babám van nagyon sokszor érzem ezt az irigykedést és versengést az anyukák között, sőt itt még talán jobban is, mint úgy az élet bármely területén.

Pedig pont azt gondoltam, h anyának lenni egy olyan dolog, ami nem szül a másik anya v gyerek iránt ellenszenvet v irigységet! Hozzáteszem ez nem csak a GY.K.-en belül jellemző, hanem általánosságban is! Ez elég elszomorító tendencia szerintem.

2012. máj. 20. 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az irigység miatt, de legtöbben egyszerűen csak azért csinálják, mert az emberek szeretik elhitetni magukkal, hogy az a jó, ahogyan ők maguk csinálják a dolgokat, és ennek az a legegyszerűbb módja, ha leszólják azt, aki másképp csinálja. Ugyanaz az oka, mint pl. a vallási vitának, mindenki fikázza egymás vallását, pedig egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál. A gyereknevelésben is ez van, mindenki másképp neveli és gondozza a gyerekét, és hiába oltogatják egymást az anyukák, hogy ez így meg úgy nem jó a gyereknek, mégis minden gyerek felnő és tud normális életet élni.
2012. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Képzeld milyen lenne, ha teljesen egyformák lennének az anyukák? Ha egyetértenének mindenben, egyformán csinálnának mindent. Lehetetlen. Emberek vagyunk, különbözünk, szerencsére, mert valakinek így jó, a másiknak meg amúg, különböző igényű babáink, gyerekeink vannak. Más a habitusunk, van aki hurrogós, van aki csendesebb. Ez így van rendjén, a világ ilyen, színes. Ha nem imlyen lenne, nem lenne miről és kiről beszélgeti.
2012. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A kérdésem pont erre irányult, h miért nem tudja sok anya elfogadni, h nem mindenki úgy csinálja v gondolja, ahogyan ő? Ergo mindenki másképp csinálja!

Miért is kéne mindenkinek ugyanúgy csinálnia mindent, ahogy ő tette azt vagy egy másik?

Tehát nekem pont ez nem baj, h mindenki különbözik, nekem inkább az érthetetlen, h ezt a különbözőséget miét nem lehet elfogadni és nem beszólogatni a másiknak bunkó módon!

Mert pont ez az, amit egy másik kommentelő írt: minden gyerek felnő... ígyis.. úgyis.

2012. máj. 20. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Vannak nyilvánvaló ostobaságok (dohányozni terhesség, szoptatás alatt; vagy pár hónaposnak pacalpörköltet adni), de ezen felül minden más csak szokás meg egyéni szükség vagy lehetőség vagy preferencia kérdése szerintem. És ezek miatt leszólni meg oltogatni csak az intelligencián (vagy annak hiányán...) múlik.
2012. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont ezen a kérdésen gondolkozom magamban már napok óta és megfogadtam, hogy soha többet nem kérdezek itt semmit. Állandóan letámadnak, volt egyszer egy olyan kérdésem, ami akkora vitát keltett másokban, hogy én milyen rossz anya vagyok, pedig csak egy sima "miért lehet nyűgös a gyerekem" kérdést tettem fel, amiből óriási félreértést csináltak egyesek és csak egy szemszögből akarták látni a dolgot, a sajátjukból.

Este gondolkoztam azon, hogy szívesen találkoznék ezekkel az anyukákkal és személyesen osztanám ki őket, mert ők ehhez nem memrik vállalni az arcukat ezért csinálják itt.

Szerintem nem kell, hogy egyformán lássák a dolgot az anyukák, csak nem kell mindenért egyből letámadni a másikat, meg kioktatni, meg értetlenkedni.

Tegnap írtam ki ezt a kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. és megint csak a negatív, meg az értetlenkedő válaszok érkeztek többnyire.

Szóval nagyon meg tudlak érteni.

Egyébként még annyi, hogy szerintem többségében nem észkombájn anyukák válaszolgatnak itt, csak a helyesírásukból és fogalmazásukból ítélve, és abszolút nem érdekel, hogy mennyi embert sértek meg vele.

2012. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel az oldallal, hogy ez nem egy fórum, ahol cseverészni lehet, pedig sokan erre használják. Jönnek a primitív válaszok, támadások, sértegetések, sőt olyan is van hogy a kérdező nem tudja értelmesen feltenni a kérdést mert nem túl iskolázott, de én neki is próbálok válaszolni, segíteni, mert nyílván bizonytalan a témát illetően ezért teszi fel a kérdést. És akkor a legjobb ha a kérdező kezd el támadni, mert nem azokat a válaszokat kapja amit hallani szeretne. Szerintem alapvetően vannak ilyen természetű, mentalitású emberek és az életben is ilyen, de itt arcnélkül névnélkül lehet bármit írni, így itt nagy a szája és esetleg az otthoni sérelmeit itt írja ki magából. Magyar mentalitás: ha nekem sz*r neked is legyen az, vagy még sz*rabb!
2012. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, így igaz.
2012. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!