Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá az...

Hogyan szoktassam rá az egyedül alvásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos és eddig ringatva, vagy cicin aludt el. Arra gondoltam, hogy jó lenne legalább egy alvás magától lenne és a kiságyban, hogy addig tudjam intézni a dolgomat. A dolgot nehezíti, hogy egy hete az altatás kínszenvedés, mindkettőnknek. Annyira almos, hogy majd el alszik, de valahogy még sem sikerül. Csak sír, forgolódik, dobálja magát. Mire nagy nehezen elalszik 15-20 perc múlva már ébred is. Szeretném rászoktatni az elalvásra egyedül, de hogyan csináljam? Tegyem bele, és hagyjam sírni? De meddig? Majd csak elalszik? Köszönöm előre is a segítséget!
2012. máj. 22. 11:26
1 2
 11/12 xStefix ***** válasza:

Kérdező, igen erős a gyanúm, hogy "mindössze" arról van szó, hogy ő még akkorra nem jut el a mélyalvás szintjéig, mire te lerakod/otthagyod őt! Merthogy ez nála (ill. ebben az életkorban) még általában azért több időt vesz igénybe. - Most nincs itt nálam a Sears-könyv, amit feljebb is írtam, és fejből csak az újszülöttek 45-60 perces átmeneti fázisára emlékszem; de valószínűleg egy 7 hónaposnak se sokkal kevesebb még az elalvási ideje. Csak 2-3 évesen lesznek képesek ők is úgy elaludni, mint a felnőttek, vagyis pár perc után azonnal mélyalvásba kerülnek. (Az én lányom 40 hónapig szopott és amíg ezidő alatt mellen is aludt el, addig is kb. 10-15 percet vett ez igénybe. Most 4 éves múlt és csak nemrég jutott el addig, hogy már pár perc alatt beájul, ahogy én is. :)


Amíg viszont ez a képessége nincs meg, addig a tiednek is szüksége lehet a hosszabb testkontaktusra, hogy sikeresen eljusson a megfelelő szintre. Ez mondjuk igen időigényes tud lenni, tapasztaltam:), de szerintem még így is jobban megéri.

Tipp: figyeld, hogy van-e valami jele annak, hogy a babád végre eljutott alfába. Nálunk ezt egy hangos, mély sóhaj jelzi a mai napig; na onnantól nyugodtan pakolhatjuk a gyereket, már nem ébred vissza. :) Hátha neked is lenne egy ilyen "mankód".

2012. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xStefix ***** válasza:
Szerintem azzal volt gondjuk a többieknek is, hogy 1 órát hagytad sírni a babádat.
2012. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!