Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá az...

Hogyan szoktassam rá az egyedül alvásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos és eddig ringatva, vagy cicin aludt el. Arra gondoltam, hogy jó lenne legalább egy alvás magától lenne és a kiságyban, hogy addig tudjam intézni a dolgomat. A dolgot nehezíti, hogy egy hete az altatás kínszenvedés, mindkettőnknek. Annyira almos, hogy majd el alszik, de valahogy még sem sikerül. Csak sír, forgolódik, dobálja magát. Mire nagy nehezen elalszik 15-20 perc múlva már ébred is. Szeretném rászoktatni az elalvásra egyedül, de hogyan csináljam? Tegyem bele, és hagyjam sírni? De meddig? Majd csak elalszik? Köszönöm előre is a segítséget!
2012. máj. 22. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

MInden gyerek más, az én fiamnál az vált be, hogy odaültem a kiságy mellé, és simogattam. Én nem hagynám csak úgy sírni.

Egy idő után a kezemet lecseréltem rongyira. Én is kb. 7-8 hósan kezdtem ezt. MOst egy éves, és elalszik egyedül, de ott kell ülnöm a szobában, hogy lásson.

De nem baj, mert ilyenkor tanulok, vagy netezek, amíg elfetreng a kiságyban, és elalszik.

És már csak egyszer alszik délben, ami szintén jó.:)

2012. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:
75%
Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás. Ajánlom. :)
2012. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Én imádom a kislányomat, de pont emiatt hamar leálltam arról, hogy ringatva, vagy cicin aludjon el. Persze evés után lefekvés előtt ringattam kb 1-2 percet, és letettem. Kb 2-3 nap alatt megszokta, egy két percig nyöszörgött, de kész, mára szinte leteszem és még nézelődik egy kicsit, molyol a takaróval és elalszik. Most 9 hónapos, kb 2 hónaposan kezdtem el anno.
2012. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
75%

Kérdező: amikor alszik, akkor nem tudod intézni a dolgodat?

Vagy sokára alszik el és rövidet alszik?

2012. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a foga kínozza közben.
2012. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
xStefix 20-30 perc mire elalszik, ha ringatva, akkor leteszem és már fel is ébredt, nem tudom olyankor visszaaltatni. Ha cicin, akkor kiszállok mellőle és 15-20 perc múlva ébred. Nagyon kevés dolgot tudok megcsinálni. Ha fent van akkor játszik egy picit egyedül a járókában vagy a földön, de szinte rögtön sír, ha kimegyek a szobából. Olyankor kiviszem a konyhába magamhoz, de azt szereti ha fogom és csak vele vagyok, nem elég, ha éneklek, vagy beszélek hozzá. Abban reménykedem, ha magától aludna többet aludna. Kedves utolsó! Most jött ki az alsó két szemfoga:) 3 hónapot szenvedtünk, de még most is úgy csinálja mint mielőtt nem bújt ki. Lehet, hogy még mindig jön valami fogacska? Szép napot!
2012. máj. 22. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Azt kell mondjam picit elrontottad, hiszen neki az a természetes ha ringatod, stb. Sosem késő változtatni. Tartsd szem előtt, hogy lesz még nagyobb és nehezebb is, akkor nem biztos, hogy tudod majd sokáig ringatni, és úgy altatni. Lehet sokan le fognak pontozni, de akkor is ajánlom a suttogó c. könyvet.
2012. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
én ennyi idősen szoktattam le a ringatásrol..akkor még napi 4szer aludt 27(depontosan 27) percet:) betettem a kiságyba ráhajoltam szorosan mintha ölelném..hogy érezze a testem melegét..1órát sirt mire elaludt..mind a 4szer..másnap ugyanez már csak 40 percet sirt mind a 4szer 3ik nap 20 percet sirt 4szer aztán negyedik nap már nem is sirt csak nyöszörgött..de ekkor még szorosan rá voltam hajolva..(baromira ki volt a derekam mit mondjak)aztán utánna egyre "távolabb mentem" nem hagytam magára soha csak ültem mellette bedugtam a kezem hagy simogassa..és dudoltam ezután sose tartott 20percnél tovább az altatás..(egészen multhétig de ezt hagyjuk más téma)az hogy ilyen keveseket alszik nagyon rossz tudom de ezután iscsak 33percet aludt a babám:) pontosan 33percet egyel se többetse kevesebbet..nem tom hogy csinálta ezt..most 16 hónapos napi egyszer alszik 3órát..de nagyon sokáig tartottmire ide eljutottunk..és ezt csak magátol csinálta..nyujtani az alvásait nem nagyon tudod sajnos! kitartás
2012. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem miért pontoztatok le. Ennyit arról, hogy segíteni próbálsz.
2012. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontozok le, nem azért tettem fel a kérdést! Mindenki válasza hasznos, hisz ahány gyerek annyiféle megoldás van, ezért tettem fel itt a kérdést! Természetesen és mindenkinek nyomtam a zöld kezecskét!
2012. máj. 22. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!