Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utál a 3 hónaposom hason....

Utál a 3 hónaposom hason. Hogyan vegyem rá több gyakorlásra?

Figyelt kérdés

Hiába fekszek mellé, teszek elé játékokat, fél perc után nagy az ordítás.Csak úgy támaszkodik az alkarjára, ha segítek neki.Fejét felemeli, de hamar elfárad.

Azért többet kellene hason lennie ugye?Vagy majd idővel megjön a kedve?Mondjuk jó súlyban is van (6 kiló).Lehet, hogy ezért lusti egy kicsit?

Hátról hasra fordul, viszont amikor hasra ér már reklamál, hogy fordítsam vissza.Naponta megpróbálom egyre többet hasra tenni, de már az én kedvem is elment (komolyan).

Van valami trükk?Segítsetek légyszi!


2012. máj. 24. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd békén majd fog még annyit forgolódni, hogy majd azt unod meg. Ne erőltesd, ha nem esik jól neki.
2012. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg pici még minek erőltetni?
2012. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia..

A kislányom sem szeretett hason lenni,de fontos lenne igen,hogy minél többet úgy legyen...

Nincs más trükk,mint az,hogy eltereled a figyelmét,játszol vele..minden nappal többet és többet lesz majd hason..később rájön majd milyen jó :) sokkal jobban tud úgy nézelődni.

Én ezt játszottam a kislányommal,minden alkalommal kicsit tovább volt hason...eleinte neki sem tetszett persze:)

2012. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az én lányom is utált hason lenni.Amikor elkezdett sírni,mindig megfordítottam,aztán amikor megfeledkezett róla ismét hasra fordultunk.Azóta csak hason hajlandó lenni még a babakocsiban is!De mi ezt 4 hó után kezdtük.Ne erőltesd!!!Hagyd,hogy a saját ütemében haladjon!
2012. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is kiírtam egy ilyen kérdést.:) Kb. 6.5 hónapos korától nem okoz neki gondot a hason levés. Addig mindig vissza kellett fordítgatnom (pedig tudott forogni). Már tud ide-oda forogni és megoldja magának.:)
2012. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig hason lenni igenis kell!

Nyilván nem kell megvárni,hogy ordítson a gyerek,naponta többször kis időre kell hasra tenni!

Barátnőm Dévényes, ő mondta nekem (az én fiam is utált hason),hogy kell a hasalás, mert a kúszásnak, mászásnak az az alapja, ráadásul a nyak és házizmok akkor tudnak erősödni.

A fiam amióta át tud fordulni, egyre jobban szeret hason! Akár 20 percet is elnézelődik!

2012. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Textil pelenkát, 2-3 konyharuhát tekerj fel és tett a hóna alá, a kezeit pedig támaszd föl. Ne engedd kibújni. 3 hónaposan ezt KELLETT csinálnom a lányommal, mert a gyermekorvos kérte. Napi 2x15 perc intenzív üvöltés 2 héten át, de utána már nem kellett támasztani. Nagyon fontos a későbbi mozgásfejlődésben, hiszen a hátizmait ezzel erősíted, készítve a kúszásra és a majdani mászásra.
2012. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, hogy a szem- és hát fejlődéséhez tényleg muszáj hason lenni.

Hiába szórakoztatom, az nemigazán köti le.Akkor kitámasztom, és majd úgy gyakorolunk.

Köszönöm a hasznos tanácsokat!Szép hétvégét, és kellemes gyerek(es) napot mindenkinek!

2012. máj. 25. 13:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, napi fél órát üvöltetted szegény 3 hónapos babád??:((
2012. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, üvöltettem, mert KELLETT. Vagy vihettem volna gyógytornára stb. egyébként nem értem miért rökönyödsz meg, számtalan mozgásfejlesztés üvöltéssel jár, de sajna csak így van eredménye. A baba nem akarja, te pedig azért kínozod, hogy ne legyen probléma. De, ha számodra ez olyan borzasztó, beszélgess el egy gyermekorvossal, aki konkrétan közölte velem, hogy ezt márpedig KELL csinálni vagy a gyerek minden mozgás fázisa le fog maradni, el fog tolódni, vagy kimarad. És az baj.
2012. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!