Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jaj anyukák, SOS írjatok,...

Jaj anyukák, SOS írjatok, mert felrobbanok az idegességtől?

Figyelt kérdés
Az előbb szedtem ki a kisfiam nyakából egy kullancsot, 11,5 hós. Nagyon megijedtem, ugye nem lesz baja? Még elég kicsi volt a feje is kijött ha minden igaz, gyerek ügyeletet hívtam, lefertőtlenítettem, ahogy mondták. Amikor kiszedtem a kullancsot még élt, vagyis amikor leraktam a zsepire megnézni, akkor még rendesen ment. Akkor biztosan kijött a feje? Vagy attól még benne maradhatott??? Annyira félek, hogy valami baja lesz!!!!! Írjatok, ha van tanácsotok, tapasztalatotok!!!
2012. máj. 25. 21:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tavaly volt a lányomban kullancs (3 hós volt, babakocsi le volt fedve rovarhálóval, mégis bement valahogy), kiszedtem neki, irány a gyerekorvos (természetesen nyaraltunk), megnyugtatott, hogy kb. 24 óráig nem tud a kullancs fertőzést juttatni a szervezetbe. Ha benne maradt a feje, az ki fog lökődni.
2012. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a neten olvastam egyszer:


A belénk fúródott kullancsot minden erőszak nélkül egy szál gyufával könnyedén eltávolíthatjuk! Nyálazzuk meg a gyufa fejét, majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk. A kullancs néhány másodperc múlva átmászik a gyufára, mert nagyon szereti a nedves foszfor illatát, képes elhagyni miatta "önként" testünket! Lehet, hogy ez nem a tudományos, szakszerű, műszerekkel történő eltávolítás, de a lehető legegyszerűbb és mindig sikeres. Így nem kell attól félnünk, hogy a kullancs potrohát rosszul rögzítve, szöveteinkbe fecskendezze a kórokozókat tartalmazó nyálát, sőt a kullancs feje sem marad bennünk!

2012. máj. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk rengeteg a kullancs, volt, hogy egy nap 5-öt vettem ki belőle. Ami FONTOS! HA 2 órán belül kivetted, szinte garantáltan nem lesz semmi baja. 2 óra kell ahhoz, hogy eret találjanak, és felszívják magukat annyira, hogy visszaköpjenek valamennyit a kivételnél. A fej meg beszakadhat, az magától kilökődik, tök mindegy, hogy beleszakadt-e vagy sem. Ami a lényeg, hogy 2 óránként szigorúan nézd át a gyereket, és szinte 10000%, hogy nem lesz baja soha. Nyugi. 2 óra, ez a lényeg.
2012. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hamar kivetted, biztos nem fertőzte meg a babásat!

De biztos ami biztos, minden esetben fel kell írni/meg kell jegyezni a kullancscsípés idejét, mert 4-6 héten belül jelentkezhetnek a tünetek. Tehát ha akár egy hónap múlva is megbetegszik a baba, szólni kell az orvosnak, hogy kullancs volt benne.

2012. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

a védőnőnk azt mondta, hogy ha 24 órán belül eltávolítják, akkor nem okozhat bajt a kullancs.

Nekem volt már lyme-kórom de akkor én nem is vettem észre , hogy kullancs járt bennem, csak egy piros kerek folt volt a karomon.

2012. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Semmi változás. A csípés helye még mindig piros. fertőtlenítjük neki, egyenlőre tünet nem jelentkezett. Biztos, hogy 24 órán belül vettem ki, de sajnos az is biztos, hogy amikor vettem ki, megnyomtam a potrohát, mivel nem is gondoltam, volna, hogy kullancs, azt hittem valami pösz az. :( A lényeg, hogy amikor kivettem, még mászott a kullancs, a feje is kijött, de abban nem vagyok biztos, hogy 2 órán belül volt, mert olyan ideges voltam. Többször is kint voltunk nap közben, lehet, hogy korábban ment bele, de csak akkor vettem észre. Remélem nem lesz gond, mert június végén indulunk olaszba.
2012. máj. 28. 19:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Elnézést, nincs időm végigolvasni, lehet, hogy ismétlek valakit...


A napokban vettek ki kullancsot, (bár két és fél évesemből), és azt mondta a doki, hogy ilyen rövid időn belül nem fertőz. Gondolom te is hamar észrevetted.

2012. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát ha téged azért aggaszt ez a téma, mert június végén mész olaszba, akkor nem vagy teljesen ép. Amúgy meg elég sok védőoltást kap a pici már 2 hós korától elkezdve, amikből sok a kullancsok által is okozott betegségek ellen van.

1 éves korától kezdve vannak kullancscsípés által terjesztett betegségek elleni védőoltások. Szerintem beszélj a gyerkőc háziorvosával mielőtt elmennétek nyaralni. Lehet, hogy ajánlatos beadatni őket.

Ne aggódj! Remélem nem lesz gond a kisfiaddal.

2012. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond ne aggódj!

Az oltáson érdemes elgondolkozni, de most nem fogják neki beadni, majd 4-6 hét elteltével, amikor már tuti hogy nem kapott semmi fertőzést, tudom, mert én is így jártam a lányommal. Mikor vittem volna oltásra előtte 2 nappal volt benne, mondta a doki, hogy majd 6 hét múlva menjünk vissza.

2012. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
9:18-asnak: nem az aggaszt, hogy esetleg elmarad a nyaralás, azt lesz@rom, hanem az, hogy ha addig nem jön elő, nehogy akkor legyen baja, mert azért egy idegen országban egy beteg gyerekkel elég nehéz... A kullancs elleni védőoltást pedig 1 éves kor után lehet beadni, azt mondta az orvosunk, ezért nem kapta még meg...
2012. máj. 29. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!