Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene jönniük babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Van egy csomó olyan, nem túl közeli ismerősünk, akiknél voltunk az első gyerekükhöz, de aztán a többit nem voltunk meglátogatni. Van, akinek azóta még 2 gyereke is született, de mi csak például az elsőnél voltunk. Közben nekünk is született gyerekünk és ezek közül senki sem volt látogatóban, mondván, hogy mi sem voltunk mindegyiknél nálunk. Akad olyan ismerősünk is, akinek 4 gyereke van és ebből 3-at meglátogattunk, csak a 4.-et nem, ők sem jöttek, pedig lehet nekem soha nem lesz 4 gyerekem, nekik nem kellene vissza hozni, amit kaptak. Lehet nagyon anyagiasnak tűnök, de legalább 10 ilyen helyen voltunk és mindenhová minimum egy nagy pelust és popsitörlőt vittünk és nagyon rosszul esik......

#bablátogató
2012. máj. 26. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én is pont ezen gondolkoztam ma,nálunk is a rokonságban átlagban van 3 gyerek,ezeket én is meglátogattam meg a szüleim tesóm is de hozzánk viszont szinte senki sem jött.Az első két gyerekemhez sokan jöttek,a harmadikhoz már csak a tesóimon és a mamámon kivül egy nagynéni és egy unokatesóm jött.A negyedik babám most 3 hónapos de még csak az öcsémék jöttek meg egy szomszédasszony,se anyámék,se anyósom,se a párom tesói,eljönni elszoktak de senki nem hozott még semmit.Lehet nem is fognak...nem tudom.
2012. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

De , szerintem illene meglátogatniuk titeket. Nekünk olyan családtagok is vannak akik még csak egyszer látták az 1 éves lányomat, akkor is csak véletlenül , de annak ellenére hogy jómódúak, egy pár zoknit se vágtak hozzá soha. Na, azóta náluk is megszületett a baba és így mi se megyünk. Párom rokonai amúgy, de ő nem veszi észre ezeket az udvariassági dolgokat, így ha majd megkérdezi hogy megyünk-e hozzájuk és viszünk-e valamit, azt fogom felelni, hogy persze: pont akkor fogunk elmenni és pont annyi ajándékot fogunk vinni, mint ők.

Utálom az udvariatlan embereket!

2012. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
en nem azert megyek babalatogatoba mert illik hanem azert mert ugy erzem hogy akarok menni. es ugyanez vonatkozik a barataimra. az jojjon aki ugy erzi hogy szeretne. ha mar azert megy valaki mert illik na meg "kotelezo" az mar reg baj. ha igaz barataid vannak akkor ok el fognak jonni, a tobbiekkel meg nem kell torodni.
2012. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Ismerősöktől nem vártam el soha,hogy jöjjenek,hozzanak, a rokonoktól sem vártam el,hogy hozzanak,csak hogy jöjjenek! Az első lányunk volt "nagy szám",kereken 1 héttel az után,hogy megszületett,Anyósom már itt volt! A második gyerkőcöt a közeli rokonok közül Anyósom,két testvérem (az egyiknek családja is van)akkor látta,amikor mi 2 hónaposan útra keltünk,és elvittük. A harmadikat pedig csak Nővéremék,Anyukámék,a Párom Mamája és Apósom jöttek el meg nézni.

A Párom öccsét- aki egyébként a nagyanyjával lakik pár utcányira,annyira nem érdekelte az "új jövevény",hogy amikor Apósom nála volt hajat vágatni,és megjegyezte,hogy "Szandra meg sem ismer majd!" akkor "kicsi" Sógor megkérdezte "Hát az meg ki??"


Üdv: 3 lányos

2012. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem túl közeli ismerősök, nem barátok, pláne nem igaz barátok, csak mi fontosnak találtuk, hogy elmenjünk, mert mind szinte a férjem kolléga, ennyi. Oda-vissza már nem működik. Nem is a pénz, hanem maga a gesztus....
2012. máj. 26. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy mikor egy kisbaba megszületik akkor a távoli ismerősökre van legkevésbé szükség.

nem tudom, de én nem mentem soha távoli ismerősökhöz és szerencsére hozzánk se jöttek. babalátogatóba a barátok és a család jöjjön, épp elég annyi baci meg új inger a kicsinek :)

persze mivel ti voltatok, illene, de lehet nem is annyira örültek nektek, így azt gondolják, hogy ők is csak zavarnának nálatok. nem tudom. nekem furcsa lenne ha beállítanának férjem kollégái családostul, akikkel még nem is találkoztam :)

2012. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért ismerünk mindenkit gyerekestől mindenestől, időnként összejár a csapat, kb 40 fő. Csak nem napi szinten találkozunk, de van egy csomó közös témánk, nem lenne síri csend vagy ilyesmi, ha eljönnének :)

Amúgy 8,5 hónapos a gyerkőc. A társaságból egy házaspár jött el, náluk egy gyerek van, voltunk is náluk, ők akkor jöttek, amikor a mienk 6 hós volt.

2012. máj. 27. 01:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha 8 és fél hónap alatt nem jöttek akkor tényleg elég távoli ismerősök és én nem is hiányolnám őket a helyedben.legközelebb ti ózd csak ahhoz menjetek akik tényleg közel állnak hozzátok és akkor nincs ez a probléma.
2012. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!