Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok, amiktől...

Mik azok a dolgok, amiktől babátok, kisgyereketek fél, és az istennek sebírjátok őket meggyőzni arról, hogy nem bánt az a dolog, sőt, még az érdekét is szolgálhatná?

Figyelt kérdés

Kislányom 18 hónapos, és nekünk a körömvágás és a nagy kádban való fürdés az ilyen. Sajnos a körömvágás csak úgy megy ha apa lefogja a kezét vagy lábát, és ilyenkor kb 2 körmöt sikerül levágni, szóval több napos hadművelet. Nem tudom miért fél tőle, pedig soha nem vágtam be neki, de már a hideg rázza ha megfogom az ujjait, és ordítani kezd. Alvás közben felébred rá sajnos, így az se megy. 3 hónapja próbálom neki magyarázni, mutatni, hogy se nekem se apának nem fáj, de nem mentünk eddig vele semmire:) A nagy kádba csak akkor hajlandó sírva belejönni, ha egyikünk benne ül, hiába a sok játék, még ilyenkor is csak nyafog. Egyszer egyedül is beleraktam, na azt látni kellett volna mit művelt, fél perc után a kivétel mellett döntöttünk...:) A kis kádját imádja, játszik benne, a nagy kádat viszont csak nézegeti, simogatja is, de ha bele kell menni akkor világ vége van...:)

A porszívón piciként még aludt is, aztán fél évesen ordítani kezedet tőle, később mikor már mászott vagy ment a sarokba bújt sírva előle, bár mostanában már javul a helyzet: nem sír ha kinyitom a szekrényt, ahol van, sőt kikapcsol állapotban már meg is simogatta...:)

Nálatok milyen hasonló dolgok vannak?:)


2012. máj. 27. 20:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%
15 hónapos a fiam, és nálunk is a körömvágás és a hajmosás a mumus. Eddig mindkettő gond nélkül ment. 1-2 hónapja viszont le kell fogni a körömvágáshoz, annyira visít, hogy hihetetlen, pedig soha nem szúrtuk meg. Legalább 1 hét, mire az összes körmét sikerül levágni. A hajmosás is rettenet, olyankor mindig menekülni akar ki a kádból, pedig neki se folyt soha a szemébe a szappan vagy sampon. Szóval én is úgy gondolom, hogy ezek ilyen korral járó dolgok lehetnek.
2012. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyik kislányom (16 hónapos) fél a macskánktól. Ha közel megy hozzá, akkor elsírja magát (ma cica szeretne vele barátkozni). Ha elég távol van, akkor nincs semmi gond, beszél hozzá és integet neki.

A másik 2 gyerek jóban van a macsekkal, nem értjük. Biztos, hogy sosem bántotta egyiket sem, és soha nem hagyjuk őket egyedül a cicával.

2012. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

körömvágás, porszívó, hajszárító, sötét, bogarak, és sorolhatnám még :)

a körömvágásról konkrétan elhittem, hogy fáj... :)

2012. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%
Porszívó,hajmosásnál az öblítő,és az idegenektől tart,aztán van akivel megbarátkozik,de van akit gőzöm nincs miért de huzamosabb ideig elutasít.
2012. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Repülő rovaroktól. Ha légy van bent, addig nem nyugszik, amíg ki nem tessékelem :)
2012. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

2 év nyolc hónapos a fiam

amit utál:körömvágás.le kell fognom hozzá,és veszekedünk,lefővök,mire levágom

ha víz ér az arcához,így minden reggel a mosakodás ordítással jár.hajmosáskor amikor lelocsolom a fejét,akkor is ordít,és azonnal meg kell törölni az arcát

néha fogmosáskor is rájön a hoppáré

én ezeknél a dolgoknál mesével terelem a figyelmét

2012. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%

2,5 éves a fiam. Szintén körömvágás. Úgy visít mintha ölnénk, az istennek sem engedi sem a kezén, sem a lábán. Egy sima alvásnál felébred rá, és ordít. Ezért úgy szoktuk, hogy kifárasztjuk nagyon és amikor elalszik levágjuk. Akkor műteni is lehetne :D

A másik a porszívó. Retteg tőle. "Légyszives nagyon szépen kérlek ne pojszívózzzzz!!!" :) Gondolom az orrszívás emléke zaklatja fel. Egyelőre ennyi fóbiája van.

2012. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!