Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek csak az a jó...

Szerintetek csak az a jó szülő, aki megveszi a gyerekének a Thomasos, Verdás ruhákat és a Nike, Adidas cipőt?

Figyelt kérdés
A napokban ezt mondta nekem egy anyuka, hogy ő igenis megveszi neki a mutatós darabokat (Verda, Thomas) és ehhez csak a márkás cipők dukálnak...Én ezen kiakadtam. Ti hogy gondoljátok?
2012. máj. 28. 10:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy a fontos: minőségi, pamut legyen (kivéve persze a farmert:)).

Vásárolok turiban is, és veszek neki újakat is.

Kínai boltokban árult ruhát soha nem adnék rá(műszlasak és amivel festve van a "kelme", hát kösz nem), akkor már inkább egy turis next, h&m, stb....ruha. De szoktam neki rendelni új nextet s, ha megtetszik egy kollekció.


Szóval: megtehetem, hogy csak márkásban járassam a gyerkőcöt,de nem a márka érdekel, hanem a minőség!!! Lehet új is, használt is, csak jó minőségű legyen.

2012. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Min akadtál ki? Az egy dolog,hogy amíg kicsi nem veszek neki Nike,Adidas cuccokat mert kinövi és én feleslegesnek tartom,de ugyanúgy veszek neki márkásat,újat turisat arra figyelek,hogy mindenképp jó minőségű,kényelmes,tiszta ruhában legyen a gyermekem.Mindig rendesen egyen,aludjon,sokat játszunk stb. Nem azon múlik,hogy ki milyen anya,hogy márkásba vagy nem márkásba öltözteti.Ez ugyanolyan,hogy attól,hogy valaki nincs 24 órában a gyerekkel,hetente,kéthetente egyszer akár a mama vigyáz rá néhány órát,vagy nagyobb korában többet,vagy agyereknek különszobája van semmivel sem lesz rosszabb szülő,mint aki a gyerekkel alszik,és aki 24 órában csak a gyerekkel foglalkozik.Szerintem az a rossz szülő aki rendszeresen veri(és itt nem a ritkán előforduló popsira kézre legyintésre gondolok),aki rendszeresen üvöltözik vele,veszekszik vele,nem eteti,nem itatja,nem figyel a gyerekre a higéniájára,mindennap egész napra magára hagyja,mert nincs kedve a gyerekkel lenni,lelkileg terrorizálja,mindent megenged abszolút,nem érdekli mit csinál a gyereke..
2012. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Most akkor én is rossz szülő vagyok? A barátnőm kislánya 1 évvel idősebb, 56-80-as méretig az összes ruhájukat ideadták,hogy hordjuk. Én csak azért vettem neki pár darab ruhát,hogy én is vegyek neki valamit. Minőségi cuccok,vigyáztak rájuk. Én felettébb örültem,amikor csak elővettem a cuki overált a szekrényből,mert nem 2 fillér,pláne úgy,hogy 2 méretet is elhasználtunk a télen. Abszolút nem bánom,h használt cuccokat hord a babám,itthonra tökéletesek. Csini,csavargós cuccokat mindig veszünk a lányunknak,sőt, Nike cipője is van,de azt is ajándékba kapta. Megtehetnénk,hogy talpig Hello Kittybe járjon,de nem látom értelmét. Cipőre biztos nem fogom sajnálni a pénzt,főleg első lépés cipőre,azt nem adnék rá használtat. Nem koszos,szakadt ruhákban jár,csak egy baba már viselte. Amíg egy gyermek rendezett ruhákban jár,és foglalkoznak vele a szülei,nem a márka számít.
2012. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Most azt akarod szidjuk a gazdagokat? Vagy hogyan függ össze a jó szülőség a Nike cipővel. Én nem vagyok gazdag, de a gyerekem cipőjére spórolok.
2012. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Én inkább megforditanám a dolgot!


Kedves Kérdező!

Ha te nem veszed meg,vagy nem tudod megvenni ,nem válsz rossz szülővé!!!


A drága és a márka sem jár mindig a jó minőséggel.

Törelszünk persze a legjobbra de vannak anyagi határok,amit nem tud mindenki átlépni!

Vannak mostmár kevésbé "neves" mégis jó minőségű ruhák és cipők,ami elérhető egy szerényebb anyagi helyzetű családnak is!

Természetesen az anyuka kijelenése,miszerint "csak az dukál" nevetséges :)

2012. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem, de ettől rosszabb sem lesz. Én is szeretem jó minőségű ruhákban látni a gyermekem, és amúgy ízlések és pofonok, számomra ezek a mesefigurásak kifejezetten csúnyák és idétlenek. :)
2012. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én elvből nem veszek mesehősös rucikat,nem szeretem és olyan semmilyenek ,tucat cuccok.Nem a pénz miatt mert az adidas márkát szeretem ,megveszem,a minősége miatt.
2012. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A jó szülőség nem ezen múlik. Ha van rá pénze, vegye meg. Nekem nincs,így nem veszem meg. Nyilván ha megtehetném én is megvenném..Olyan gyorsan kinőnek mindent, hogy nincs értelme ilyen drága cuccokat megvenni. 29hkm, és két egyszerűbben öltözködő gyermek anyuja.
2012. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal: nem attól lesz jó vagy rossz szülő valaki, hogy mibe öltözteti a gyerekét. Én nem nagyon veszek neki márkás ruhákat, mert nem látom értelmét, de pl. karácsonykor kapott egy verdás pólót, a szülinapjára pedig egy scooby-doo-sat.

Egyébként szerintem a kérdező azon akadt ki (amin egy kicsit én is), hogy a verdás pólóhoz CSAK a márkás cipő való. Na ez szerintem már sznobság.

2012. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Természetesen nem,de ezt te sem gondolhatod komolyan.


Nyílván van akinek több pénze van az azt vesz meg amit akar.Ha gazdag lennék én is mindenből márkásat vennék (lehet)

2012. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!